[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Konsol
|-- |-- |+ 4K ve VR destekli Playstation 4.5...
Yazar RSS Konu: 4K ve VR destekli Playstation 4.5 {12038}
Syf: ««/ 23 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Mar 2016, 08:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[kotaku.com]
[arstechnica.com]
[www.engadget.com]

böyle bi takım dedikodular dönüyormuş. Playstation 4K çıkartılacak deniyor.
konusu açılmamış bi tartışalım dedim.

PS4 ve XBO'nun çıkış zamanında bile grafik teknolojisinin gerisinde kaldığı bilinen bir şeydi zaten. ekran kartı nvidia 480-570 ve amd 7850-6970 arasında kalıyordu

PS4 ve XBO, günümüzün "next gen" oyunlarını, PC'ye kıyasla high-ultra arasında ancak 30 fps gibi oynatabiliyordu. bu da bazı oyun firmalarının "ama film görünümünü hedefliyoruz, daha sanatsal oluyor böyle" diye saçma sapan argümanlara yönelmesine neden olmuştu.

bu oyunları 60 fps'de oynatabilmek için, 960 / 970M ayarında bir ekran kartı gerekiyor.

ancak, VR gözlükleri (Sony'nin de benzeri bir gözlüğü çıkıyor) için 970 ve üstü bir ekran kartı gerektiği açıklanmıştı.

aynı oyunları, 4K çözünürlükte oynayabilmek için de minimum 980Ti ve halla SLI'li 980 gerekmekte.

dedikodular doğruysa ilginç bir atılım olabilir. ancak güçlü bir ekran kartı kullanmak (yeni çıkacak nvidia pascal da olsa) oldukça pahalı bir konsolu da beraberinde getirebilir. 1000 dolara ps4 satarlar mı, satılsa bile rağbet görür mü, onlar soru işareti benim açımdan...
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2016, 10:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5 olmadı 4 nokta 5 oldu o da olumlu.

Bone, 8 Şubat 2013 20:34 tarihinde demiş ki;
"bir de filmlerde gördüğümüz darth maul sizce tank buildine mi daha yakın, yoksa dps buildine mi?"
Üye
ID § 19 Mar 2016, 15:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5 olunca aynı oyunları oynatmayacak, farklı işletim sistemi gerekecek felan. böyle kalsın, böyle iyi.
Üye
ID § 19 Mar 2016, 16:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sony, 60fps'nin altındaki oyunlara yasak koymuş.

demek ki PC grafiklerine benzesin, high-ultra yapalım diye 30 fps'de oynatamıycak oyun firmaları.
mecburen medium'a çekilecek grafikler.
TW
ID § 20 Mar 2016, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
O VR için. VR'da grafik kalitesi düşecektir kesin. Şuan PCVR oyunları için de geçerli bu tabi.

"Everybody's talking but no one says a word."
Üye
medal 1k
ID § 22 Mar 2016, 01:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ragbet gorur tabii ki. benim durumuma gelmis cok insan var.

artik hangi ekran kartini seceyim, kac ram olsun falan ugrasamiyorum

gecen msi, alienware bakayim dedim 3-4 model var, sonra onlarin her parcasi customise edilebiliyor falan. permutasyon gibi. 30 dk kurcaladim saclarim agardi.

bir de bunu surekli takip etmen gerekiyor falan ki 2 yilda bir tekrar ayni cileyi yasamayasin

secim icin zaman harcayacaksam kitaba, muzige, tatil icin gidecegim yere vs. harciyorum.

current gen konsol al, plug&play mis gibi. vr'i da direk sony'ninkini pre order ladim kamerayla birlikte. occulus, htc falan karsilastirmak zor geldi.

gogo sony

tıtıtıtı rispekt
Üye
ID § 19 Apr 2016, 13:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adı "NEO" olmuş

TW
ID § 19 Apr 2016, 15:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben okeyim ya bu olaya. İyi bir upgrade + VR bundle falan yapsınlar alırım direkt.

"Everybody's talking but no one says a word."
Üye
ID § 19 Apr 2016, 15:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ditto

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Apr 2016, 15:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi bu kadar çabuk bir konsolun outdated olması kabul edilemez ama. Yani bunu çıkarırsa PS4 sahiplerine baya baya küfür gibi bir şey olur bu.
Üye
ID § 19 Apr 2016, 15:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neden? eski jenerasyona ayıp olmasın diye adamlar VR trenine mi binmesin?

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 19 Apr 2016, 15:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Oski
ragbet gorur tabii ki. benim durumuma gelmis cok insan var.

artik hangi ekran kartini seceyim, kac ram olsun falan ugrasamiyorum

gecen msi, alienware bakayim dedim 3-4 model var, sonra onlarin her parcasi customise edilebiliyor falan. permutasyon gibi. 30 dk kurcaladim saclarim agardi.

bir de bunu surekli takip etmen gerekiyor falan ki 2 yilda bir tekrar ayni cileyi yasamayasin

secim icin zaman harcayacaksam kitaba, muzige, tatil icin gidecegim yere vs. harciyorum.

current gen konsol al, plug&play mis gibi. vr'i da direk sony'ninkini pre order ladim kamerayla birlikte. occulus, htc falan karsilastirmak zor geldi.

gogo sony

++1 thumbs up
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Apr 2016, 15:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bingildak
neden? eski jenerasyona ayıp olmasın diye adamlar VR trenine mi binmesin?

Valla binecekse de upgrade pack filan bir kampanya yapması lazım heriflerin :/
Üye
ID § 19 Apr 2016, 15:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Simdiden ps4 sahiplerine pompaliyolar ps4 varsa vr a hazirsiniz diye.
Ole bisi olursa microsoft un windows mobile 10 lumia yalanina doner dfsxd
Üye
ID § 19 Apr 2016, 15:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şu an ki donanımda VR desteği verirler bok gibi olur işte. adamlar napsın abi donanım yetmiyorsa. sonuçta bu cihazlar çıktığında VR diye bir olay veya gereksinim ön görülerek çıkartılmadı. indie gpu heavy olmayanları itelerler işte ps3,ps4,ps4-vr,psNEO-vr diye segmente ederek.

kampanya yapabilirler belki belli olmaz ama TR'de pek sanmıyorum ehu ehu ehu middle east much.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Syf: ««/ 23 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum