[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Kart ve kutu oyunları
|-- |-- |+ Gwent : The Witcher Card Game...
Yazar RSS Konu: Gwent : The Witcher Card Game {20894}
Syf: ««/ 31 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 17 Feb 2017, 05:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

2 defa güncellendi. Son güncelleme 17/02/2017 05:19 tarihinde kami tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 17 Feb 2017, 07:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eyvallah, beta için beklemedeydim süper oldu.

Küçük insanlar kişileri
Normal insanlar olayları
Büyük insanlar fikirleri tartışırlar.
Üye
medal 1k
ID § 18 Feb 2017, 20:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bana çok tuhaf geldi oyun ya, yani olan bir çok şey nasıl oluyor anlamıyorsun. Yani adam seninle aynı kartı oynuyor, kartta açıkça "hiçbir etki yapmaz" yazıyor (yani dümdüz minion) bir anda diğer birimleri str'si +2 alıyor. Neden alıyor belli değil.

Gene başka bir minion oynuyor 2 tane kart protection kazanıyor, neden kazanıyor belli değil (bu arada protection öyle böyle bir özellik değil direk game changer) bakıyorsun miniona öyle bir özelliği yok. Anlamayınca senin aynı şeyleri yapman mümkün olmuyor.

10 oyun oynadım, aynı kartları kullandığımız halde ben sanki sürekli common kartla oynuyorum da millet legendary ile oynuyor gibi hissettim. Olan biteni biraz daha netleştirmeleri lazım. yarın bir 10 maç daha denerim bakalım.

Küçük insanlar kişileri
Normal insanlar olayları
Üye
medal 1k
ID § 18 Feb 2017, 21:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Collection'a gir kartların hepsini oku arada bir. En azından Level 10 olmadan rakibi okuyarak oynayamazsın zaten, anca kendi desteni en iyi şekilde oynamaya çalışırsın. Oyun içinde de oppenent'ın graveyard'ına bakarsın neler oynamış diye karşına anlamadığın bir şey çıkınca.

Bazı kartlarda bulunduğu rowdaki tüm unitlere +X str veren kartlar var. (Hawker Healer gibi). NR oynuyorsan her gold kart default +2 str alır, eğer rakip promote, henselt vs kullanıp kartlarını golda çevirdiyse onu da söylüyor olabilirsin. Veya protection demişsin belki Quen Sign kullanmıştır (Seçtiğin kartın destendeki ve elindeki tüm kopyalarına shield verir.) Son patchlerde bufflanmasına rağmen oyundaki en güçsüz kartlardan biri, kullanan kimseyi görmezsin belki bir ranktan sonra.
Üye
medal 1k
ID § 18 Feb 2017, 22:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Protection dediğim bir sonraki tura başlarken oyun alanındaki bazı minionların kalmasını sağlayan özellik.

Mesela ilk turu kaybedeceğini hissettin, adam fazla güçlü 2 kart koydu diye ona cevap vermeye kasmayıp sonraki tura fresh başlayıp kart üstünlüğü kurmaya çalışırken, bir anda gelen 2 tane protection ile rakip yeni ele yerdeki 2 tane 10+ str'li minion ile başlayınca dönmüyor oyun ordan artık. Senin kart üstünlüğü falan yalan oluyor direk.

Adam bunu spell falan kullanmadan yaptı 2-3 kere ya da bana öyle geldi. O el başka bir kart oynamışken ve kartın üstünde bu konu ile ilgili birşey yazmazken nasıl protection alıyor o kartlar çözemedim.

Bilmemneye +4str verir diye kartı oynayınca ya da rakibe -3 str verir diye kart oynayınca anlıyorumda. Hiçbir özelliği olmayan bir kart oynayınca o bufflanma nasıl oluyor onu çözemedim. Oyun alanında her tur diğerlerimi bufflayan kart diye bir şey mi var benim görmediğim?

Küçük insanlar kişileri
Normal insanlar olayları
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Feb 2017, 22:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
key pls :/
Üye
medal 1k
ID § 19 Feb 2017, 00:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
FreEmoon
Protection dediğim bir sonraki tura başlarken oyun alanındaki bazı minionların kalmasını sağlayan özellik.

Mesela ilk turu kaybedeceğini hissettin, adam fazla güçlü 2 kart koydu diye ona cevap vermeye kasmayıp sonraki tura fresh başlayıp kart üstünlüğü kurmaya çalışırken, bir anda gelen 2 tane protection ile rakip yeni ele yerdeki 2 tane 10+ str'li minion ile başlayınca dönmüyor oyun ordan artık. Senin kart üstünlüğü falan yalan oluyor direk.

Adam bunu spell falan kullanmadan yaptı 2-3 kere ya da bana öyle geldi. O el başka bir kart oynamışken ve kartın üstünde bu konu ile ilgili birşey yazmazken nasıl protection alıyor o kartlar çözemedim.

Bilmemneye +4str verir diye kartı oynayınca ya da rakibe -3 str verir diye kart oynayınca anlıyorumda. Hiçbir özelliği olmayan bir kart oynayınca o bufflanma nasıl oluyor onu çözemedim. Oyun alanında her tur diğerlerimi bufflayan kart diye bir şey mi var benim görmediğim?

O dediğin kartlardan dolayı değil, Monster faction'ının özelliği.

Monsters oynuyorsan her round son oynadığın Non-fleeting card sonraki rounda geçer otomatik olarak. Beginner decklerinde direk Eredin'i koyup pass atıyorlardır. İlerde değiştirirler bunu muhtemelen çünkü beginner deckleri için biraz OP. Normalde daha zayıf bir kart oynayana kadar oyunu uzatıp güçlü olan kartın sonraki rounda geçirmesine izin vermiyorsun.

Ayrıca Adrenaline Rush diye bir kartta var, onu kullandığında istediğin kartını sonraki rounda geçirebiliyorsun.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 15 Mar 2017, 11:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kimler oynuyor şimdi ? Oyun harika duruyor. lvl 3'üm şuan ve herşey güzel tek bir olumsuz yanı yok gibi oyunun. Hearthstone konseptinden sonra ilaç gibi geldi.
Yörünge Disi
ID § 15 Mar 2017, 11:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neyi daha iyi hs e göre

mobile geldi mi app

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
MTG Turnuvası 1.si
ID § 15 Mar 2017, 12:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Daha oyun release olmadı bile.Mobile'e uzun bir yolu vardır...

1- RNG'si. Gerçi şu haliyle Hearthstone'u hangi kart oyunuyla kıyaslarsam kıyaslıyım hearthstone ezilir abi smiling smiley Adamlar bildiğin aciz... balance bile yapamiyorlar balance yapalım derken daha beter ettikleri oluyor.

2- Konsept cok güzel. Çok rahat mobil yapılabilir bir oyun + Masaüstü de oynanıyor ki oynanıyormus zaten kartları var.

- iam in charge now... duymaktan bıktım

3- Çok kart var , çok seçenek var ama denge nasıl ? Hiç bir bilgim yok.Asıl kritik nokta o zaten. Ladder'a geçtiğinde herkes aynı deck ile oynuyorsa bir anlamı yok,görücez.

Emhyr Var Emreis ile yardırıyorum şuan. Şu lvl'larda kimse oynamıyor onunla neden anlamadım. 1 kez ile cıkmadı karsıma.

Şu kartı iyi ki pick yapmışım kaç tane oyun kazandırdı bana...

Cok az kart ile başlatıyor olumsuz diyebileceğim o var şuan ama sonradan snowball olur mu bilmiyorum.
TW
ID § 15 Mar 2017, 13:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
rank12ye kadar ciktim skellige viking powa. Ladderda %80 civari winrateim vardir. Daha fazla oynasam ez r15
[www.gwentdb.com]

ಥ_ಥ Сука Блять ಥ_ಥ

2 defa güncellendi. Son güncelleme 15/03/2017 13:32 tarihinde Silphatos tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 15 Mar 2017, 13:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Monster çok fazla düşük levellerda. Nilfgaard biraz level atladıkça çıkar karşına. Her factionın var bir kaç tane viable decki. Northern Realms biraz düşük şu sıralar o kadar.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 15 Mar 2017, 13:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir soru. Reroll gelicek mi oyuna ? Market açık çünkü
Üye
ID § 15 Mar 2017, 14:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
her update sonrası bi ortalık karışıyo ama sonra min-max hesabı aynı deckler cıkıyodu karşıma. nilf geldiginden beride acıp bakamadım ama tertemiz oyun sallayın digerlerini buna takılın.

ama gwent = card advantage. deckleri yaparken mutlaka CA vericek bir yada daha fazla kart olmasına dikkat edin. ben uzun süre francesca ile ST oynadım, elim güclü olmasa bile 3-4 bazen 5 kart öne gectigim icin kazanıyodum yüksek winrate ile. 2 round push yapabilen tek faction STidi o zaman.

decoy,aero heralde ilk craftlanan kartlardan
milwa,toru,yaevin ciaran st icin en iyiler. bi ara aelirenn + isengrim abuse ettim efsane ama nerflediler.

3. round sk resini tek kart ida ile ambushlamak, ragequit machine

o kadar yazdımda bunların hepsi degişmiş olabilir ya, ben bi patcnotlarına bakim sad smiley

kocainum-o

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/03/2017 14:00 tarihinde Daesu tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 15 Mar 2017, 14:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Decoy'u craftlamayın, level 20'da level up reward'ı olarak ücretsiz veriyor oyun. Zaten ilk olarak epicleri craftlamak daha mantıklı, legendaryler çok maliyetli.

Ayrıca yeni gelecek olan patch'e baktım biraz, hiç hoşuma gitmedi değişiklikler. Oyuna daha fazla RNG ekleyip gold kartlara dmg vurabilen her şeyi kaldırmışlar.

@Masticore, reroll'den kastın wipe ise evet gelecek ancak para ile aldığın tüm kegleri tekrar açabileceksin.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/03/2017 14:32 tarihinde kami tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 31 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum