[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Kart ve kutu oyunları
|-- |-- |+ The Elder Scrolls: Legends...
Yazar RSS Konu: The Elder Scrolls: Legends {8781}
Syf: ««/ 12 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 07 Oct 2017, 23:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet, kendimden emin olarak soyleyebilirim ki MtG'ye en yaklasabilen bu oyun olmus. Archtype'lar olarak asiri genis.

Bir aggro prophecy destesi yaptim yeni baslayan biri olarak, ucuz ve simdilik kazandiriyor iste. Asil sevdigim destem ama resummon uzerine kurulu control/combo Mage destem. Simdilik subpar kartlar ama Legendary'larin hepsi olmadigi icin =(

Sonuc olarak oynayin diyorum, aylardir pek bir hareket olmamis konuda. Asiri iyi oyun, HS sonrasi cikan yeni nesillerin en iyisi olabilir. En azindan control controla benziyor, graveyard stratejileri filan her sey var.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Oct 2017, 19:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şimdilik kazandırıyor işte derken? grinning smiley. Geliştirebilirsin desteleri. Zaten prophecy bm pahalı bir deste değil. Yapabileceğin en pahalısı şu aşağıdakidir herhalde.

Senin yazıyı okuyunca, bir tane de ben oynayayım dedim. 8-1 şuan 9-1 bitti. (Rumble Gauntlet de. Arenanın kendi desten ile girdiğin versiyonu. Farklı versiyonlarıda var bunun, sadece common ile girilen vs.)

Ucuz yollusuda baya iş yapıyor bu arada (ancano ve garnag aldıysan)

Relentless Raider leri düş (5 rune var zaten oyunda. Elinde patlıyor çoğu zaman)
-3 legendary
-1 legendary "Ancano" (theme deck den geliyor)
-1 legendary "Garnag" Db expansiondan geliyor

Sadece "Reive, Blademaster" craftlamak gerekiyor.

Şuda 3 günlük istatisliklerim.

ek: aggrolardan en tehlikeliler
Crusader > token desteleri > charge crusader (aslında %100 kırmızı deste ama, iki renge sahip 2 kartı oluyor)

3 defa güncellendi. Son güncelleme 08/10/2017 19:49 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Oct 2017, 17:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu aralar arenaya sardım. İnanılmaz karlıymış. Keşke ilk başlarda arena oynasaymışım (gerçi ozamanlar böyle kazanabilir miydim bilmiyorum)

100+ oyunluk arena macerasında, %69 winrate ile az önce rank 1 oldum arenada grinning smiley

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/10/2017 17:05 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 29 Oct 2017, 10:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bununla oynuyorum ben: [www.legends-decks.com]

Token Spellsword cok populer degil diyorlar ama guclu yahu. Reddit'e de deste icin konu actim ne tavsiye edersiniz diye zaten, Bone Colossus oradan geldi ama daha son halini cok deneyemedim.

Ramak kaldi Legend'a girmeme, 2 win. Rank 3'e gelince oyun iyice zevkli oldu zaten.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Oct 2017, 13:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mmr iyiyse, legende geldiğinde daha da çeşitlenir. Düşük ranklarda düşük koleksiyon yüzünden, oyuncular iyi bir deste craftlayıp, onunla takılıyor.

3 gün sonra sezon bitecek, millet biraz hırslı oynuyor (dün ağır combo bir desteyle oynamaya çalışırken, sıralamada 150den fazla geriye düştüm. Kaybederken 10-15 sıralama kaybediyorum. Kazanırken 1-2 geliyor sad smiley .. Tadı damağımda kaldı, girip biraz daha mmr kaybedeyim grinning smiley ).

Midrange token desteside iyiymiş. "Legendary kartlarım var, boşa gitmesin" demedin umarım grinning smiley (gerçi legend olma yolundaymışsın demekki işe yarıyor)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/10/2017 13:49 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Oct 2017, 17:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
EXPANSION DUYRULDU

The Elder Scrolls: Legends - Return to Clockwork City

[bethesda.net]

1 defa güncellendi. Son güncelleme 31/10/2017 17:11 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Nov 2017, 15:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yeni mekanik ONGOING

Üst üste mesaj atmak istemezdim ama bugün yayınlanan kartda yeni birşey var.

Normalde "support" (perma) versiyonu vardı zaten. Yaratık için olanıda eklemişler.

sevenine lore geyikleri: [elderscrolls.wikia.com]

"immune to silence" özelliği çok daha iyi. Renksiz olması, kartın "item" kullanılmasını cazip yapıyor gibi.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 01/11/2017 15:55 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Nov 2017, 00:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
spam yaptırtmayın adama, ara sıra yalandan birşeyler yazın tongue sticking out smiley

Üye
medal 1k
ID § 15 Nov 2017, 08:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3-4 yıldır hearthstone oynuyorum ben de, aggrolar iyice can sıkmaya başlayınca bunu yükledim.

ilk story ı bitirdim ikincisi paralıymış (veya gold) dark brotherhood olan onun için gold biriktireyim mi yoksa böyle devam etmek mantıklı mı

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
Alan Yetkilisi

ID § 15 Nov 2017, 09:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Biriktir, çabuk biriikiyor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Nov 2017, 09:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Borastus
3-4 yıldır hearthstone oynuyorum ben de, aggrolar iyice can sıkmaya başlayınca bunu yükledim.

ilk story ı bitirdim ikincisi paralıymış (veya gold) dark brotherhood olan onun için gold biriktireyim mi yoksa böyle devam etmek mantıklı mı

Piyasada bundan daha bonkör bir oyun bulabilir misin? emin değilim ama kendimden örnek vereyim.

5$ harcadım
oyundaki neredeyse tüm kartlara sahibim.
Fazladan 20.000 goldum var (ve alabileceğim, harcayabileceğim hiç birşey yok)
Fazladan 35.000 dust (soul gem) im var. Craftlayacağım hiç birşey yok.

ilk başta dark brotherhood için gold biriktirmek yerine, bir veya bir kaç tane tane "theme deck" alıp, onların eksiklerini "craft"lama lısın.

Eğer para harcamayı düşünmüyorsan, ilk başta aggro oynayacaksın. En hesaplısı onlar.

Oyunda hs ye göre meta daha geniş. Aylarca karşında görmeyeceğin kartlarla legend rankta takılıyorum. Meme dedikleri destelerle ilk 100 de oynuyorlar. Oyunda meta kavramı diye birşey yok (bazı oturmuş desteler güzel ama.. Onları çok görmeye başladığında onları mahfedecek desteler yapıyorsun.

"twitch" drop diye birşey var. Para harcamayı düşünmüyorsan afk bırak bir kanalda. 600 gold ve 1500 dust gibi yüksek droplar var (legendary craft 1200 ve dust oranı 1/3 burada)

Ayrıca burada günlük "300 dust" farmlayabiliyorsun practice modda (bazı hızlı anti-ai desteleri 1 saat de farmlıyor.) Sıkıcı bir şey 1 saat ai ye karşı oynamak ama. Eksik kartları tamamlamak konusunda iyi.

Oyunda 3 gün içince top 100 e girmiş insanlar var. Ben kart yakmanın taraftarı değilim bu oyunda. Çünkü oyun ödülleri iyi olduğundan bir süre sonra pişman oluyor insan. Zaten dişini sıkan birisi 10 günde legend rank olabilir ne craftlayacağını, goldunu nasıl harcayacağını biliyorsa.

Şurada ufak bir rehberim var. Oyun için değil ama kafadaki soru işaretlerini giderir. : [steamcommunity.com]

Budget seriler var youtube da "cvh" nin. (post skyrim den sonrasını izle)

Pahalı desteler gözünü korkutmasın. Benim oynadığım en iyi destelerin bir tanesini, diğer destelerimin yarısı kadar tutmuyor.

F2p in tek sorunu, bir süre aynı deste ile takılmak sanırım. Pahalı deste görünce ağlamamk lazım. Kaç kez insanlarla atıştım bu yüzden inanamazsın. Pahalı deste kazanıyor diyenlerin hazırladıkları deste tutarının yarısı fiyatındaki desteler ile kafa tuttum (çok pahalı deste ile gelenlerin karşısına 3/1 oranındaki desteyle çıktım. Sırf yanıldıklarını göstermek için grinning smiley

2 defa güncellendi. Son güncelleme 15/11/2017 10:06 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 15 Nov 2017, 10:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Daha bir ayı az geçti ben başlayalı, Legend’da takılabilen 6 farklı destem var. Midrange, control, token ve aggro var ayrı ayrı beğendiğim versiyonlarıyla. Dark Brotherhood’a para verdim sadece.

Midrange Sorcerer takılıyorum şu anda, beğendim de epey tarzını. Oyun epey kapsamlı, dedim zaten, MtG çeşitliğine ve taktikselliğine en yaklaşan yeni nesil CCG olmuş bence.
Üye
medal 1k
ID § 15 Nov 2017, 10:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim oyun mantığım böyle anında full deck yapmak değil zaten. böyle boş ev alıp yavaş yavaş eşyalarla döşemek gibi dandik deck ile başlayıp yavaş yavaş kartları değiştirmek hoşuma gidiyor. o bakımdan kart geliş hızı iyi ise yeterli benim için.

yardımlarınız için teşekkürler hearthstone da oyunun kaderi turn 3-4 de belli olmaya başladığından beri epey baymaya başladım. bunda rune mantığı o olayın epey önüne geçmiş sanırım.

beni okuduğunuz için teşekkür ederim.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Nov 2017, 11:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Rune değilde lane sistemi diyedelim.

Çünkü bazı aggro desteleri prophecy oluyor. Adama vuramadığın gibi adamlar kendine vurup, gelen prophecy kartı bedavadan oynuyor grinning smiley.

Az önce karşıma aggro prophecy geldi. Mid range destemle adama 1 kez vurabildim. Lethal için grinning smiley. Oyun boyunca adam kendine vura vura kendini öldürdü Ben sadece biraz "heal" kazanıp, boardı tuttum. Adam kendine vurarak 4 can bırakınca, son vuruşu yaptım.

Demek istediğim çift taraflı bu işler. Rune ve lane işini adamlar avantajına kullanabiliyor. Fakat aggro destelerin en büyük zayıflığı SHADOW lane dir. Oraya ilk onlar gittiğinden, sen oraya kart atıp, istediğin gibi takasa giriyorsun.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/11/2017 11:10 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Mar 2018, 01:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben buna başladım bayagı sardı şimdilik

ilk story'yi bitirdim, biraz arena vs yaptım

cvh'in budget aggro battlemage'iyle takılıyorum şu ara

so far so goodthumbs up

Leave That Thing Alone

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/03/2018 01:22 tarihinde Quel-Thul tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 12 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum