[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Kart ve kutu oyunları
|-- |-- |+ Magic WorkStation(aka netten mis gibi bedavaya magic oynama programı) Tutorial...
Yazar RSS Konu: Magic WorkStation(aka netten mis gibi bedavaya magic oynama programı) Tutorial {12969}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Nov 2007, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet arkadaşlar Vizelerim bitti ve söz verdiğim gibi bir Tutorial hazırlamaya karar verdim. Şimdi ilk olarak Buradan Mws programını çekin. Programı yükledikten sonra Güncel Magic cardlarını programa eklemek için Mws klasörünün içindeki Auto Updater'a tıklayın.Tüm Magic kartlarını ekliyecektir.
Dipnot: MWS ile başka kart oyunlarıda oynayabilmek için yapılmış bir program.Oyuzden bazı eklentiler gereksiz ve fazlalık gibi görünebilir. Wow'un kart oyununuda bu programla oynuyanlar var mesela...MWS'ın içinde 2 ayrı program var. Biri Magic work station diğeri MWS Online Play diye geçer. Magic work station deck'lerimizi yapmaya MWS online play de adından anlaşılacağı gibi yaptığımız deckleri oynamaya yarıyor smiling smiley. İlk olarak Deck yapmayı anlatıcam.

Magic Work Station'a tıklıyoruz. Sinir bozucu 5 saniye bekledikten sonra karşımıza 2 kutucuk'lu bir program çıkıyor. Program biraz karışık gözüksede Deck yapmak oldukça basit aslında. Yukarısı Bizim kart library'miz. Daha önce deck yapmadıysanız aşağı kutucuk boş durur.Aşağı kutucuk'ta deck imizi koyucağımız yer. File dan New Deck diyoruz ve Yapıcağımız Deck'in adını yazıyoruz.Library'mizden deck imize eklemek istediğimiz karta sağ tıklayıp copy yapın daha sonra aşağı kutucuğa Past edin. Kartı bu şekilde deck imize eklemiş oluyoruz.
Deck imize ekliyeceğimiz kartı search kutucuguna yazarak rahatlıkla bulabiliriz.

Bu şekilde Deck imize koyacağımız kartları oluşturuyoruz. Deck imize eklediğimiz kartın yanında yazan QTY kısmından kaç adet koyucağımızı Sideboard kısmından'da sideboard umuza kaç adet ekliyeceğimizi belirliyoruz. Bu şekilde Deck'imizi oluşturduktan sonra


Aşağı kutudan Disket imgesine tıklayıp deck'imizi save edip kaydetmiş oluyoruz. Deck imiz hazır MWS workstation'la işimiz bitti.

Şimdi yaptığımız deckle oynamak için MWS Online Play'e tıklıyoruz. File dan New game diyip Load game tıklıyoruz.Kaydettiğimiz deck i seçiyoruz.


Çıkan menüde Starting Life ve Starting card in hand e hiç dokunmayın magic için ayarlanmiş ayarlar bunlar.
Eğer kendi kendimize alıştırma yapmak istersek Play a solitaire Game , İnternetten oynamak istersek Connect via internet lan ı seçip. Start Game diyoruz.

Önce Play a solitaire diyip programın nasıl kullanıldığına bakalım. Kartlarımız açıldıktan sonra. yukarıdaki Action menüsüne basalım. Burda önemli şeyler Mulligan,Shuffle Library ve Roll a die dır. Özellikle Roll a die ve Shuffle ın kısayollarını ezberlerseniz iyi olur oyun oynarken çok kullanılıyor. Burada yazan birçok şeyin kısayoluda vardır Mesela elinizdeki kartların olduğu bölmeyede tıklayıp Discard Randomcard yapabilirsiniz. yada Token yaratmak istiyorsanız Masanın boş bir alanına sağ tıklayıp yaratabilirsiniz. Yaptığınız tokenleri save etmeyide unutmayın oyun içinde uğraşmazsınız birdaha token yaratmak için.Simdi phaselere gelicem. Untape phase inin üstüne çift tıkladığınızda tap olan cardlarınızı otomatik olarak untape eder. Kart çekmek içinse draw step'in üstüne çift tıklayın. Bir kart inecekseniz precombat Mainphase Combat Phase ve ensonda Postcombat Main phase e tıklayıp card inebilirsiniz. Turn unuz bittiği zaman End of turn kutucugana tıklayıp eli rakibinize verirsiniz.

Sağ alt köşedeki chat kutucugundan bahsedicem. Ok,Ok?,WaiT!,Thinking,End my turn, EOT(karşı rakibin elinin sonunda yapıcağımızı belirtiyor) gibi yazılar var. Bu yazılar. Bu yazılar rakiple anlaşmamızı kolaylaştırıyor.Bunlara ek olarak birşey eklemek isterseniz ... üç nokta işaretine tıklayıp ekleyebilirsiniz mesela ben ek olarak response kelimesini ekledim.

Son olarak'ta Target göstermeyi anlatıcam. Anlatıcak birşey yok aslında çok basit sadece kartımıza sağ tıklıyoruz bir ok çıkıyor bu oku target göstericeğimiz card'ın üstüne bırakıyoruz.Action menüsündeki herşeyin bir kısayolu var.Kısayollara alıştıkça mws ile magic oynamayı daha çok seveceksiniz. Bir kaç SS.Life düşme ve arttırmaMesela morph özelliğini kullanıp elimizden seçtiğimiz karta sağ tıklayıp facedown diyerekten oyuna indirebiliriz.Masaya açtığımız kartın üstüne Counter ekleyip cıkarta bilir. Power ve Toughness ını ayarlayabilirsiniz.Kıscası her gördüğünüz yere sağ tıklayın bir kere bir menü açılacaktır tongue sticking out smiley
Evet Online oynamak içinse NEW game'den Connect Via İnternet diyip server'a bağlanıyoruz ve oyunumuzu oynuyoruz.İYİ EĞLENCELER

2 defa güncellendi. Son güncelleme 02/12/2007 23:07 tarihinde tunca tarafindan yapilmistir.
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Dec 2007, 16:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tutorial yapınız dediniz 2-3 saat uğraştık yaptık kimsenin baktığı yok.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k


ID § 02 Dec 2007, 22:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yeni gördüm, güzel olmuş eline sağlık =D

elf
Üye
ID § 05 Dec 2007, 03:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eline sağlık masticore. bu arada sen berker misin?
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Dec 2007, 16:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok değilim. Bu arada Anlamadığınız birşey olursa mws hakkında msn den ulasabilirsiniz. Ayrıca Orjinal Kart resimleriyle oynamak isterseniz Burada anlattım bakabilirsiniz. Card resimlerini çekmek uzun sürebilir ama çok daha eğlenceli oluyor resimli oynamak.Hepsi birer sanat smiling smiley

msn:Akincih_ at Hotmail.com
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Jan 2008, 15:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
MWS'yi kurdum. autoupdater programın zaten güncel olduğunu söylüyo ve update indirmiyo, libraryde ise saçma sapan kartlar var hiçbiri magic kartı diil:d ne iş?

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Jan 2008, 20:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sitiki olduğu için fark edilmiyo heralde, ne ironik..

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 17 Jan 2008, 00:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gerçekten öyle belli olmuyor smiling smiley . Sorunun bunu çekersen hallolucaktır. MWS sırf magic oynamak için yapılmadığı için updater görmüyor olabilir.(Magic'le alakasız o cardlar'da library'den silinecektir)
Üye
medal 1k
ID § 19 Jan 2008, 13:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya bende kartların resimleri görünmüyor nedendir?

''Someday someone will best me.But it won't be today, and it won't be you.''
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Jan 2008, 18:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Luriel resimlerinin torrent'ini çekip Buradan Pics dosyasının içine atttınmı ?
Üye
ID § 31 May 2008, 11:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok iyi oldu bu smiling smiley eyw masticore
Yörünge Disi
ID § 04 Sep 2008, 14:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şu uptade olayıolmuyor bende nedendir acaba +6wall yok +5 hp veren aptal kartlı bi oyun var başka kart yok pls yardımkk thx bb

burnumu tuvalet kağıdına silerim
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Feb 2009, 23:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
zydar
şu uptade olayıolmuyor bende nedendir acaba +6wall yok +5 hp veren aptal kartlı bi oyun var başka kart yok pls yardımkk thx bb

Yeni gördüm banlanmıssın ama diğerleri için yardımcı olsun :p

Çünkü bu program sırf magic the gathering oynamak için yapılmamış. Wow un kart oynunu bile oynarsın öyle söyliyim.

Senin yapman gereken MasterBase

Bu adresten masterbase'i çekip install etme ve magic the gathering oynamak için kartları uygun hale getirmek ( En son edition'a kadar hepsini bulundurur içinde )

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/02/2009 23:14 tarihinde Masticore tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Sep 2010, 09:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
saolasın direk canım cekti yükleyip kuracam aklımda bir deste vardı onla oynayasım geldi bi iögreneyim su workstationu magic akar

“The best cure for a big ego is a little failure.”
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Sep 2010, 19:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bazi kartlari nasil bulacaz update yapti bazilarini bulabiliyom bazilari yok

“The best cure for a big ego is a little failure.”
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum