[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ The CRPG Book Project - Toplanıp bastırma...
Yazar RSS Konu: The CRPG Book Project - Toplanıp bastırma {9538}
Syf: ««/ 21 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Feb 2018, 22:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
"Good news: got a deal for a hardcover version of the CRPG Book. Professionally proofread & to be used as a charity fundraiser. More details soon winking smiley"

[twitter.com]

"Did not your mother about m̞̾̂̍͡e͓͉ͤ̕ warn?"
Genel Yönetici

ID § 25 Feb 2018, 22:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bekleyelim derim oyleyse.
Viktor'yaaa
ID § 25 Feb 2018, 22:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
turkiyeye yollamasinda sorun cikicak + fahis kargo parasi + kur yuzunden delirmece

+TECE gumruk vergisi alicak 22 euro oldugu icin yeni limit

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/02/2018 22:54 tarihinde Laurelin tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Feb 2018, 09:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
katılıyorum, burada bastırmazsak bende almam, kargo margo uğramam

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
MTG Turnuvası 1.si
ID § 26 Feb 2018, 09:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hemen dallanıp budaklanmayın be abi. Şu karatan'ın verdigi adamla konusacak, matbaadan anlayan biri yok mu aramızda.
Üye
ID § 26 Feb 2018, 09:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şöyle bir şey yapsak, misal 50 kişi toplandık, maliyeti 100 tl oldu misal, ama 200 kopyaya çıkarsak yine 100tl maliyeti olacak kişi başı...

ben diyorum ki, zaten aynı para, fazla basalım biz satalım?

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
Üye
ID § 26 Feb 2018, 09:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben matbaadan anlıyorum diyebilirim yayıncılığa girdiğim için matbaalara gide gele bayağı bir tecrübe kazandım.

Fakat burada zaten ofset baskı fiyatı alınmamış diye düşünüyorum. Dijital baskı yapıp ona bir cilt yapacak. Normalde satın aldığınız kitaplar ofset baskıyla yapılır, farklı bir teknik var. Özellikle resimlerde göze batar, çünkü dijital piksel piksel giriyor, ofset ise nokta nokta. Çıplak gözle sen o noktaları göremezsin tabii.

Bu konuyu es geçmişim, o yüzden cevabı belli olduğunu tahmin ettiğim şu soruları soracağım. Bunun telifi var mı? Boyutları ne olacak?

edit: Şimdi bakınıyorum da konuya, 528 sayfa, ki hele büyükçe basmaya kalkarsanız cilt çok önem kazanır, iyi bile yapılsa matbaa dışı yaptırılmış bir cildin 6 aya dağılması işten değil. Hatta büyük boyutsa bunun cildini her matbaaya bile yaptıramazsın.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/02/2018 09:44 tarihinde eldar tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 26 Feb 2018, 09:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Özelliklerini bana da yazsanıza ben de cilt dahil bi fiyat alayım. Kazıklanmayın gelişine.

edit: geriye gidince gördüm. matbaaya baskıyı yaptırtıp bizim kuran cildi yaptırdığımız yere dikişli cilt de yaptırabiliriz. bi fiyat alayım bakalım.

fark ederse kahrolayim

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/02/2018 10:00 tarihinde Peregrin tarafindan yapilmistir.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 05 Mar 2018, 10:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok mu bir gelisme
Yörünge Disi
ID § 05 Mar 2018, 10:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aa ben sordum bunu, kabaca 9500 fiyat aldım tam sayfayı bilmediğim için. 100 adet sormuştum ben.

fark ederse kahrolayim
Genel Yönetici

ID § 05 Mar 2018, 11:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Perpa'da konustum Cuma gunu, 160-170 dediler.
Üye
ID § 05 Mar 2018, 11:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şunu fazla bastırıp, fazlasını satma şansımız yok mu?

Üye
ID § 05 Mar 2018, 15:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben tekrar bir iki noktayı vurgulamak istiyorum, bir kere bu pdf sanırım baskı kalitesinde değil ofset için. Yani bir ozalitçide dökülürse kesin anlaşılır da, boyut itibariyle düşük bir ihtimal diye düşünüyorum. Ofset baskı için 300 dpi yani dot per inch olması gerekiyor.

İkincisi, içleri belki dijital bile bastırsan çok üzülmeyebilirsin ancak 500 küsür sayfalık kitabın cildini ancak iyi bir mücellit hakkıyla yapar. Yoksa 2-3 kullanımda elinizde kalır.

Satmak için korsan basıp satarım diyorsan sat da, nerede satacaksın?
Üye
ID § 05 Mar 2018, 15:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bilmiyorum, yurt dışı falan olabilir misal o kanallara hakim olan birileri vardır illa

Yörünge Disi
ID § 05 Mar 2018, 15:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kitabı bastırabildik de satmasını organize etmek kaldı. : )

the body is not one member, but many. now are they many, but of one body.
Syf: ««/ 21 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum