[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ Total War Saga...
Yazar RSS Konu: Total War Saga {3737}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Feb 2018, 09:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
haritaları daha da büyütsünler ya

irlandadan orduyu çıkarıp, erivan civarına kadar götürmek bütün campaign süresini bulsun. mesela campaign süresi 200turn ise haritanın baştan sonra en hızlı unit'in gidişi de 200turn sürsün. öküz gibi olsun salak saçma ordular gezinmesin ortalıkta hep. soktumunun vikinglerini öldürüyorsun oyunda adam afrikada koloni kurmuş wtf ne ara gittin.

Bnet: scorch#2569 ekleyin lan Overwatch atalım.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 04 Feb 2018, 20:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

"Did not your mother about me warn?"
Üye
ID § 05 Feb 2018, 08:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@scorch

viking deme bari adamlar bilinen dünyanın her yerine gitmişler uzak asya hariç

ama dediğine katılıyorum, orduların hareket hızları, mesafeleri gerçekçilik adına kısalması lazım + lojistik eklenmesi taraftarıyım ben, yaz-kış aynı şekilde ilerleyen ordular keza olmasın...

bu son haberlerden benim anladığım "Saga" serisi warhammer ve diğer totalwarlara göre daha fazla gerçekçilik ve seçim imkanları olacak en azından medieval bir seviyesine geri çıkacak gibi duruyor

her halde warhammer ve yeni çin serisi ile biraz daha nasıl deniyordu arcane mi? şeklinde devam edecek, bu ve benzeri oyunlar ise gerçekçiliğin düzeyi biraz daha artacak

ayrıca dönemim ingilteresi, 15yy caponyasından daha iyidir smiling smiley

umarım öyle olur ama warhammerların üçüncüsü, çin romansından önce mi, sonra mı çıkacak?

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/02/2018 08:53 tarihinde Feamer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 05 Feb 2018, 10:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cinli olan eylul-ekim gibi cikacak, steame ilk koyduklarinda kazara tarihi de yazmislardi, sonra fall oldu.

warhammerda anca yil sonuna falan kalir bence ama seneyede olur np.

Üye
ID § 06 Feb 2018, 11:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dün, yukarıdaki yazıyı yazarken kendimi gaza getirmiş olacağım ki, oyunu hemen almayacağımı kararlaştırmış olmama rağmen, yaptığım ilk işi pre-order vermek oldu

Facepalm

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/02/2018 11:54 tarihinde Feamer tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 16 Feb 2018, 08:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
ID § 07 Apr 2018, 11:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
shield wall ve diger yeni seyler:

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 May 2018, 18:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

insane yet?
Üye
medal 1k
ID § 04 May 2018, 10:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
henuz oynayan yok mu ? atilla'dan farkı yok diyorlar, 100 papeli basalim mi napalim
Üye
ID § 04 May 2018, 11:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çıktımı ki bu?

aaaa çıkmış ya la bu

Üye
medal 1k
ID § 04 May 2018, 12:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
En son Shogun Total War Gold Edition da kaldim ben, gerci hepsi var Steam library de smiling smiley
Üye
ID § 04 May 2018, 12:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
twich seyredin olmazsa..cok da birseye benzemiyor..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 04 May 2018, 12:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
be almıştım, pazar falan anca oynarım ama atlamışım çıktığını

Üye
ID § 05 May 2018, 09:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dün çok kısa oynadım "tarihi" ve "gerçekçi" oyun isteyenler için tatmin edici olacaktır diye düşünüyorum

öncelikle oyun motoru tartışmalarını bir kenara bırakırsak, malum warhammer ve tarihi olarak ikiye bölündü seri, güncel olarak oynamak isteyenler için rome2 ikiye çıkan dlc haricinde bu oyundan başka bir oyun yok.

rome2 dlc sini oynadım ama warhammer2 den sonra tactik harita grafiklerinine ve genel olarak ünite olaylarına alışamadım, çok anlaşılmaz geldi, vakit ayırmak lazım

ama strateji haritası, senaryosu ve büyük taktik haritası ve taktik oyunda derinlik falan gibi mevzularda oyun çok şeyler vadediyordu

ama işte r2 üzerine kurulduğu için ilkel gelen yanları vardı.

bu oyun atilla üzerine kurulmuş ama ilk izlenim olarak atillanın ilkelliklerini çok güzel törpülemiş ve cilalamışlar diğer dlc gibi olmamış, normal olarak smiling smiley

warhammer oyunlarından daha geniş bir taktik harita ve ufak birimler sunuyor bize

benim şahsi fikrim haritanın büyük olmasından yana, warhammer oyunlarında genelde küçük haritalarda savaşıyorsun çünkü,

ama şöyle bir durum var, birimlerin ismen ve kart olarak ne yaptığını bilmediğim için -ki tecrübe ve ezber lazım- savaş meydanında mızraklı ile baltalı ilk bakışta hemen ayrılmadığı için işler biraz karışa biliyor

warhammer serisi o bakımdan çok iyi, mızraklı birimden beklentin belli, savaş meydanında birim animasyonu ile karışmıyor, goblin spearmen ile highelf muadili karşılşatırıldığında acaba hangisi daha güçlü diye kimsenin kafasında soru işareti olacağını sanmıyorum ama bu oyun için 4 fraksiyonun da birimlerini ezbere bilmek lazım sağlıklı bir oyun için

şimdilik bu kadar yazabiliyorum, ama çok tatlı bir oyun olmuş "tarihi str ve taktik" oyunu arayanlara önerebilirim

Üye
ID § 05 May 2018, 09:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada shock cavalry, melee cavalry e nazaran ilk taarruzda hatları yarıp miye geçmiyor, bunu niye yapmıyorlar merak ediyorum

arada bir fark olması lazım, vurduğu yerde kalan shock cavalry i ben ne yapayım ayrıca ?

Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum