[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ Civilization VI...
Yazar RSS Konu: Civilization VI {55426}
Syf: ««/ 70 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Feb 2018, 23:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
online giriyoruz simdi

olavanaseyided dedonreli kerabaaas
MTG Turnuvası 1.si
ID § 10 Feb 2018, 17:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nasil yeni exp ?
Üye
ID § 10 Feb 2018, 17:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5 para etmez
Üye
ID § 11 Feb 2018, 02:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben çok beğendim gerçekten yeni strateji elementleri olması hoş olmuş, hep aynı şey olunca bayıyodu, özellikle başkasının dibine şehir atmanın gerçekten bedeli var artık.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 13 Mar 2018, 18:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Rise and fall alayım diyorum ama pahalı geldi,indirim kodu vs var mı?

Bir de orjinal civ 6 gerekiyor mu? Stand alone mu

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
Üye
ID § 13 Mar 2018, 18:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alma
orjinal gerekiyor evet

I shall fight ten to one; defeat all and spare none.
Üye
ID § 13 Mar 2018, 21:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alıcaksanız steamden almayın bunu veya ek paketini, key sitelerinde daha ucuz.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 30 May 2018, 11:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
40 saat kadar gömdüm vanilla haline. ai vs hala aynı civ ondan bir beklentim yok zaten.

bana daha zor geliyor civ 5 ten. yani bir roadmap çiziyorumun teknik takibi ölüm. sürekli adapte olmak gerekiyor. civ 5 gibi formülize edemiyorsun tüm oyunu. rahatmışız bildiğin, sana gelen ırk ve coğrafyaya göre hangi ideology e gideceğini, hangi wonderlara kasacağını, hangi techler hangi turn de olmalıya kadar hesap çıkarabiliyordun. ( ben yine çıkaramıyordum orası ayrı da )

6 da ;
- policy ve tech boostlarını denk getirmek ( hatta mmanage kasacaksanız, yarısına kadar yapıp boost kovalamak. ilk 3 tech ve ilk government a kadar olan boostları planlayabiliyorsun. 3 tile improve, 2nd continent, barbar kampı temizle, barbar öldür, wheat farm la, biriyle tanış, 3 cs ile tanış, trade route bıkbık derken ilk 5 tech ve civic için komplike de olsa ekstra scout worker ve military ile bir şekilde denk getiriyorsun ama bunlar sadece classic era amk )

- great person point ler ve hangi great person ları alacağını ayarlamak ( hepsi olmasa da oluyor, çok manasız boostlar var ve çok güçlü olanlar var, takip edip nerede pass geçeceksin, gpp için kasacaksan oracla kuracak terrain var mı, hadi onu kaçırdın, gpp veren pantheon için holy district i erken kurabildin mi vs )

- şehri atarken hangi disctrictleri nereye kuracağını hesaplama. bu başta zor geliyor da, campus holy dağa, industrial maden ve dağ vs vs derken alışılıyor. zaten tüm disctrictleri kurmana gerek yok. ama mesela commercial ile harbor u kurduğunda direkt seni trade route larda öne atıyor, bi colossus çakıyorsun, trade route dan aldığın altın OP

- coğrafyaya göre hangi iyi wonder a koşulacak ( örneğin entertainment center yanında flat arazi yoksa colosseum atamamak, ki kendisi +2 luxury +2 culture veriyor classical era da yada flat desert yoksa pyramid kuramamak, worker bonusu da baya önemli, feudalism civic + serfdom kartıyla 6 build worker oluyor terminator vs. )

- kartların genelde tamamen durumsal olması, yani sürekli mmanage için kafa açan bir alan daha

- spy lar baya eğlenceli olmuş, hatta fazla eğlenceli olmuş diyebilirim.

- son yamayla gelen governor ve dark age de kalma zımbırtıları da eklendi, oraları bilmiyorum henüz.

bence olmuş, ama olmayan bu kadar dinamiği kontrol edemiyorsunculuk. millet başa çıkamadığında hala civ5 te takılı, yoksa gayet oturacak gibi görünüyor oyun.

eksileri de bol ama her sene çıkan fm gibi yeni maç motoruyla gelmemişler en azından.
- kadına boğulmuş oyun, bu kadar kör göze parmak ne gerek.
- city ekranına alışamadım bir türlü, pratik ama o kontrol hissini veremiyor. pratikleştireyim derken, siz bakmayın buraya çok demişler resmen, ne nerden ne kadar geliyor diye bakayım dedim, o nasıl city report öyle ak.
- uzaktan bakmaya çalışıyorum, zoomlamayım diyorum ama o comic tarzı hala orada. allahtan termonükleer var.
- wonder tile ile herhangi bir etkileşim olamaması saçma, ne yıkılıyor, ne pillage

millet niye çok ilgi göstermedi ( civ5 hala daha çok oynanıyor multi ) anlamadım. doğru düzgün mod çeşitliliği bile yok.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/05/2018 11:11 tarihinde Grego tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 30 May 2018, 11:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5 de ilk çıktığında 4ün gerisinde kalmıştı öyle hatırlıyorum, o yüzden bi xpac daha gelip oyun oturana ve en önemlisi ciddi indirim görene kadar 6nın 5 kadar popileşmesi zor.

Bak biz deli gibi oynadığımız dönemde 2.5 liraya mı ne tüm dlcleri almıştık 5 için, oyunun kendisi de baya ucuza satılıyordu falan. Fiyatlama politikasının da ciddi etkisi var, hala adam gibi bi indirim gelmedi benim bildiğim.

Yoksa genel mekanikleri ve build çeşitliliği, özellikle şu haritada nereye düştüysen ona göre wonder atma strateji yapma olayları falan güzel oyunun. Bence fiyat ve alışkanlık hariç tutmaması için bi neden yok, onlar da yavaş yavaş geliyor zaten.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
ID § 30 May 2018, 12:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
40 saat civ'e gömdüm biraz ironik olmamış mı? 40 saat kadar şöyle bir göz attım desen daha doğru olur sanki.
Syf: ««/ 70 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum