[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ Northgard...
Yazar RSS Konu: Northgard {5931}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 24 Feb 2017, 11:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olmamış daha.bu mekaniklerle olur mu bilemiyorum.devamlı sağdan soldan giren düşmanlarla uğraşmanız gerekiyor.askerleri seçmek ayrı dert.ai hero asker yapıp dolana dolana milleti kesiyor 1-2 asker yetmiyor onu kesmeye devamlı adamları yollayıp duruyosun.kule yapıyosun sen askerleri oraya getirene kadar adamlar kuleyi yıkıyor.belki de oyunun mantığı hızla düşmanı yoketmek üzerine ve acele etmediğim için böyle oldu.

trade routes niye var anlamadım zaten herkes düşman devamlı sana saldırıyolar oyun başlar başlamaz.deprem tamamen gereksiz.yaptığın binaya otomatik adam gönderme tuşu filan olmamasını geçtim zaten.

aslında majesty gibi bi oyun yapsalar ya artık.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 24/02/2017 11:29 tarihinde Osuran_boğa tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 24 Feb 2017, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1-2 asker az. moblarla kiyaslarsan kurtar disinda hp - dmg olarak zorlar. healers hut iki healerlik kapasiteyle geliyor. sanirim ideali healers hut basina iki yarali asker tutmak. 2+2 seklinde rotasyon ile harass. tabii imkan varsa on tane basar yanina berserker koyariz, o ayri.

kontroller daha duzgun olsa mesela control group olsa, selection highlight beyaz degil oyuncunun rengi olsa, unitelerde patrol veya area defend gibi opsiyonlar olsa, rally point olsa epey rahat olur. biraz standart RTS sevgisi lazim oyuna.

koylu idaresi de benzer sebeplerden isi zorlastiriyor. belki bu cilalari halledilince o kadar zorlamaz oyun. sonucta ai'in kontrol zorlugu gibi bir kisitlamasi yok.

Wubba lubba dub dub!
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Feb 2017, 15:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yahu anlamiyorum niye adam gibi majesty oyunu cikmiyor ya da bi indie firmasi ekmegini yemiyor bu isin. 2 kotuydu o bile oynatti 60 saat bi de multisi bozuktu.
Üye
medal 1k
ID § 24 Feb 2017, 20:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu healer lar neye göre heal atıyor ? Bizim manuel heal attırmamız mı lazım yoksa bunlar yaralı birini görünce otomatik heal mı atıyor ?

Battletag: Oberyn#2694
Üye
medal 1k
ID § 24 Feb 2017, 21:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sınırların içerisindeki herkese atıyolar otomatik.ama healer ları binalarından ayırıp başka yere yollamican orda çalışmaları gerekiyo
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Feb 2017, 23:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tüm olaylar domain domain oluyor. heal domain içerisinde, binalar domain domain.

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 25 Feb 2017, 01:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
once savascilari healliyorlar. bostayken yiyecek toplamalarini saglayan lore en sevidigim.

Wubba lubba dub dub!
Üye
medal 1k
ID § 25 Feb 2017, 01:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dragonfire
tüm olaylar domain domain oluyor. heal domain içerisinde, binalar domain domain.

domain içinde olmasada healliyormuş şimdi farkettim.

Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2017, 03:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şimdiye kadar farkettiğim event lar.

Winter
Winter/Blizzard
Earthquake
Rat Invasion (baya bi food gidiyor)
Draugr Invasion (sağa sola portal açıp spawnlanıyorlar)

Üye
medal 1k
ID § 06 Mar 2017, 12:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dün akşam aldım oyunu. grafikler çok tatlı ve başlarda yaşadığın ekonomik challenge oyuna zevk veriyo fakat teşkilatı büyüttükçe kontrolü yavaş yavaş kaybetmeye başlıyosun interface eksikliğinden dolayı.

ayrıca oyundaki military sistemi çok çok çok basit. bu tarz bi oyunda çok abartı detaylı savaş sistemi olması beklenmez fakat 2-3 alternatif ünite eklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

ileride eklenecek veya eklenmeyecek olan özelliklere bağlı olur oyunun akıbeti.
Üye
ID § 06 Mar 2017, 12:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
baska askeri unite koyacaklarini sanmiyorum. o combat oyle basic kalir. warrior / berserker / chief diye gider yine, belki warrior disindakileri yapmayi kolaylastirirlar. factionlar arasi warriorlar farkli olur belki de.

Wubba lubba dub dub!
Üye
medal 1k
ID § 13 Mar 2017, 19:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yeni raven clanı detayları:

Starting bonuses :
Start with the Trading Lore
The Seafarer’s Hall replaces the Harbor, allowing faster scouting
Fame Bonuses:
Hired Help: The Raven can send mercenaries from the Seafarer’s Hall to attack faraway territories
Everything has a price: Colonization costs can be paid with Kröwns
Üye
ID § 13 Mar 2017, 19:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
trading pasif para verendi di mi? epey iyi duruyor. obur bonusla early game'de yayilmayi hizlandirir. late game'de ister asker basarsin ister baska seye kullanirsin.

Wubba lubba dub dub!
Üye
medal 1k
ID § 29 Mar 2017, 20:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
raven clan geldi fakat cok guclu gozukmuyo (kiyi bolgelete direk raid yapma disinda).

rahat birakildiginda stag clan durdurulamaz bir uretim gucu olusturuyo o yuzden su anda bana gore en guclusu o.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Apr 2017, 01:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alsammı dıye dusunuyorum bende

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum