[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ Stellaris...
Yazar RSS Konu: Stellaris {30094}
Syf: ««/ 33 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Dec 2018, 11:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
exploration 4x'lerin gimmick'i. gunun sonunda her zaman glorified fog of war acmaca. ruins buldun -> random bonus veya event trigger.

birinin bunlari yazmasi gerekiyordu.
Üye
ID § 26 Dec 2018, 11:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Suark
eu4 in space gibi ama değil gibi.

Eğlenceli tabide, politika baya vasat geldi bana. Onun dışında çoğu zaman mikroyla çok uğraşıyorum, hep planetlarda ordan oraya adam taşı falan fıstık, bu kadar detaya gerek var mıydı? exploration daha detaylandırılabilirdi vs vs.

Vicky'e benzemiş baya

Her şey den nefret ediyorum...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Dec 2018, 09:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ornegin 8 sistemli ai var. Ordusu da o kadar sistem icin iyi. Birikmisleri de kotu degil. Full claim ediyorum, tum gezegenleri ile. slavery var outputum muhtemelen isgal sonrasi hosnutsuzlukta dahi ai inkinden iyi olmasi lazim. Ekonomim cokuyor. 2-3 sistem alinca hadi diger sistemler dengeliyordu herhalde dersin de, full isgaldeyim. Adamin ne varsa artik elimde. Sacma sapan seyler yapmis gezegenlere. Yikip geri dikene kadar gg. Ya AI hile yapiyor ya da benim yonetim yapim kurdugu gezegenlere uygun degil, benim kafa basmiyor. Ya da amenities mikroyu hic anlamamisim.

Viktorya dan da nefret ederim bu arada.

namessar.blogspot.com

2 defa güncellendi. Son güncelleme 29/12/2018 09:57 tarihinde Namessar tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Dec 2018, 09:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eski patchlerden birini oynayacagim muhtemelen artik.

namessar.blogspot.com
Üye
medal 1k
ID § 29 Dec 2018, 10:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
paradoxun yapay zekası total warların diplomasisinden kötü
Üye
ID § 29 Dec 2018, 12:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
belki mutsuzluktan az calısıyorlardır.
eu4 kafası yapıyorum abi ben rahat kafa, işgal et sonra vassala çevir zaman içinde ilişkiler düzelince alırsın.
Olmadı vassal kalsın derdi tasası az olan asker işte.

zergler geldi, önünde tampono 2-3 vassalım vardı onları bi yediler derken ancient protosslar yardıma geldiler saolun.

ağız burun kırıcaz şindi.

bide armor muş bunlar onlara yönelik gemide yaptım ağız burun kırıyorum.

başka böyle event olcakmı acaba yoksa çok sıkıcı bi yere gidio oyun, tech reasearch etmek heyecan veriyor onun dısında bi yer almamın esprisi yok su anda
Üye
ID § 29 Dec 2018, 14:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
AI dedigin normal zorlugun ustunde her daim hile yapiyordur. binali'nin bulut bilisimi gibi bir sey AI. bosverin onu tongue sticking out smiley

pop uzerindeki isgal negatif bonusu 20 sene falan suruyor. xenophobic misin, koleci misin, purge yapiyor musun, orbital bombartmenti nasil yaptin vesaire mutsuzluk kaynaklari girla. isgal sonrasinda hemen rebuilder governor'i atadigini, karakollari diktigini, pop controlunden siki yonetime edictleri yapistirdigini, satranc kiti firlatir gibi amenities firlatabildigini, happiness ile stabilityi yukseltmeye calistigini, housing ve employmenti goz onunde bulundurdugunu varsayiyorum:

sekteye ugramadan, bir seferde 8 sistem kapabilmek icin cok saglam surplus lazim.

su an oyunun bunlari kusursuz dengelemis oldugunu sanmiyorum. mesela 8 gezegenlik bir claim icin galaksinin net hakimi olmak yetmiyor olabilir.

son yamada resource capler arttirilmisti. sanirim onun sebeplerinden biri de buydu. su asamada yama beklemek disinda yapilabilecek tek sey oynayis aliskanliklarini degistirmek olabilir. belki de silo abanip storage'i alisik oldugumuz miktarlarin 3-4 misline cikarmamiz gerekiyordur.

birinin bunlari yazmasi gerekiyordu.
Üye
ID § 31 Dec 2018, 08:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zergleri yendik
sonra protoss abiler oyunu kazandı dedi oyun?

ee bittimi şimdi?
Yeni tanımadıgım bi ırk geldi, orda bişiler açıldı ama takıldık kaldık. Neden başka yer işgal edeyim diye bakıyorum su anda cunku zaten ekonomim süper.

ee napcam ben

yeni oyun acim dimi
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 04 Jan 2019, 08:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
once bir suru kucuk zerg vassal yaparak cozdum ekonomi sorununu, amacim vassallar zamanla basima bela olmasindi. ama baktim savaslarda hic bir faydalari yok, integrate edip bu sefer 2 ana vassalda topladim.

tam tekrar komsu fetihlere baslamistim ki war in heaven trigger etti. hic bir alliance a katilmayarak risk aldim, 3 faction birbirlerini yemeye basladilar bana gelen giden olmadi sansima.

tam palazlandim, fallenlardan birinin vassalini yiyordum ki unbidden trigger etti.

su anda war in heaven + unbidden ayni anda launch etti. WTF olarak ekrana bakmaktayim. bundan sag cikma ihtimalim yok.

sansima unbidden larin komsusu bir fallen empire var. arada bunlari paketliyor.

namessar.blogspot.com

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/01/2019 08:52 tarihinde Namessar tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Jan 2019, 02:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yeni oyun basladim, ancak machine empire lar biraz sacmalamis mi yeni sistemde? agir nerf yemis gibi, ama oynanmaz seviyede nerf gibi duruyor. gene ben mi bir seyleri beceremedim?

namessar.blogspot.com
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Jan 2019, 08:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

namessar.blogspot.com

1 defa güncellendi. Son güncelleme 06/01/2019 08:55 tarihinde Namessar tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 33 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum