[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / Bilgisayar Oyunları
|-- |-- |+ - Bölüm Kuralları -...
Yazar RSS Konu: - Bölüm Kuralları - {3197}
  [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Dec 2009, 19:42    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Basit ve herkesin bildiği şeyler yine de yazılı olarak durmasının faydası var. Bu bölüme mesaj atarken uymanız gereken kurallar:

- Yasal kullanım alanı olsa dahi, telif hakkı ihlali için kullanılabilecek herşeyin ör:crack, clonecd/dvd, disc image, BIOS dosyası, serial, warez, download link(veya site adı), p2p link verilmesi, istenmesi, duyurusu vb. yasak. Crackden, korsan oyundan doğan sorunlar ve çözümleri yasak. Özetle ve burada kapsanmamış (yasağın kapsamı görevli moderatörlerin inisiyatifiyle değişebilir) kısımlarla birlikte warez muhabbetinin yeri Paticik değil.

- Bir oyun için iyi bir nedeniniz olmadan ( ör: spoiler başlığı, multiplayer başlığı, turnuvalar) birden fazla başlık açmayın.

- Oyunun türü FPS (First Person Shooter) ise konuyu FPS Bölümüne, MMO ise (Massively Multiplayer Online) MMO Bölümüne açın. Aynı şekilde kendi bölümüne sahip oyunlarla ilgili konuları da o bölümlere açıyoruz.

- Spoiler tag'i kullanın. Kullanırken açıklama kısmına spesifik olarak nereyle ilgili spoiler yaptığınızı yazın. Spoiler taginiz açıklayıcı değilse ve bu nedenle spoil etmişseniz spoiler tagi kullanmamış sayılırsınız, mesajınız da bu doğrultuda işlem görür.

- Çoklu platform oyunların (ör: PC / XBOX) PC dışındaki platformlar için olan muhabbeti konsol bölümüne aittir. Mesaj atarken, konu diriltirken, uplarken bunu göz önünde bulundurun. Mesela PC'ye demosu çıkmadıysa bu bölümdeki başlığını uplayıp demosu çıktı demeyin.

- Gerçek parayla da oynanabilen kumar oyunları yasak.

- Forum düzeni adına double post yapmamak, bir üstteki mesajı alıntılamamak gibi genel forum kurallarına dikkat ediniz.

- Multiplayer oyun seansına oyuncu aramak için o maksada özel açılmış başlık ile yetinin, bunun dışındaki diğer başlıklara "+1" vb benzeri mesajlar atmayın.

- Guild ismi, oyun içi nick vb dahi olsa kısaltmalı ya da kısaltma olmadan, her türlü argo kullanımı yasaktır.

- Emülatör BIOS ya da emülatörle oynanacak oyunlar hakkında link istemek de yukarıda bahsi geçen telif hakkı ihlali yasağı kapsamına girmektedir.

- Double Post yapmayın, bir üstteki mesajın tamamını alıntılamayın. Monolog yapmayın. 1 saate kadar mesajınızı değiştirebiliyorsunuz. Bir üstteki mesajın tamamını alıntılamayın.

- Yazacağınız birşey yoksa konu up'lamayın "aman da benim canım hayranı olduğum oyunum bilmemkaçıncı sayfaya düşmüş, şanını yürütmek bana düşer" gayeli, içeriği olmayan mesajlarla. Eski bir başlığa mesaj atarken anlamlı bir içerik sahibi mesaj atmak zorunludur.

- 4chan'da kullanılan -fag soneki veya benzerlerini kullanmak da yasak.

- kısaltma olsa da olmasa, iyi niyetli olsa da olmasa küfür kullanımı gene yasak. bütün mesajınız gösterimden kaldırılabilir üç harflik tek bir küfür yüzünden.

5 defa güncellendi. Son güncelleme 15/06/2015 21:32 tarihinde Sam tarafindan yapilmistir.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum