[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / MobA
|-- |-- |+ Yeni Nesil MobA'lar...
Yazar RSS Konu: Yeni Nesil MobA'lar {5946}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
ID § 23 Jun 2016, 15:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Skillshot/Ability yerine biraz daha shooter/action tarzı olması benim hoşuma gitti. PvE içerik olması da eğlenceli olursa ilgi çekici. O yüzden denemek istiyorum.
Üye
ID § 24 Jun 2016, 18:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende kaptım bi tane, deneyelim bakalım
Üye
ID § 27 Jun 2016, 09:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Haftasonu oynadım biraz. Adamlar resmen f2p korean MMO mekaniklerini almış, MOBA üstüne koymuşlar, gözlerim yaşardı. Hani örnek vermek gerekirse:
1. Ivır zıvır bir sürü credit/coin/ticket
2. Craft
3. Item, skill upgrade
4. Daily/Weekly/Monthly questler
5. Achievementlar/Title/Insignia
6. Bol bol cosmetic skin
7. Piyango PvE rewards

Oyunun PvE'si oynadıysanız Devian gibi veya basit bir Diablo diyebilirim. Düz map'ler var, önünüze çıkan mobları kesip son boss'a geliyorsunuz. Son boss'da mekanik var bir nevi, onu kesip bitiriyorsunuz.

Oyunun asıl MOBA kısmına gelince benim hoşuma gitti. Biraz karışık olmasına rağmen eğlenceli yapmışlar. Gördüğüm mekanikler:
1. Puan sistemi var, her 100 puan alınca base'den çok güçlü bir boss spawn oluyor.
2. Buff jungle creep'leri var, kesince buff veriyor.
3. Ward tower'lar var, çevresini görünür kılıyor (HoTS)
4. Vault diye bir şeyler var, başındaki guardları kesip channel edince güçlü bir boss spawn ediyor.
5. Baron benzeri bir yer var ama değişik, kapısını tıklayıp başka bir mini arenaya ışınlanıyorsun, orada dövüşüyorsun. Öldürürsen titan shard düşüyor sanırım.
6. Titan shard diye bir olay var, shard taşıyan yavaşlıyor ve karşı takıma gözüküyor ama base'e dönüp verebiliyorsun.
7. 10 titan shard toplayınca takımdan biri titan'a (çok güçlü boss) dönüşebiliyor.

Bazı dikkatimi çeken şeyler:
1. Sanırım minion ve towerlar HotS benzeri daha zor aggro oluyor.
2. Master değiştirme mekaniği yüzünden team fightlar daha uzun sürüyor.
3. Shop, last kill, denial yok gibi hissettim.
4. Sanırım level up için base'e dönmek gerekiyor. Eğer öyleyse çok saçma olmuş.

İlk izlenimlerim böyle. Bence Kore'de tutar ama dünyaya yayılır mı bilemedim. Tahminimce MMO oynayan kitleyi MOBA'ya başlatır ama devamı gelmez grinning smiley
Yörünge Disi
ID § 27 Jun 2016, 12:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben eküri ile battleborn oynamak istiyorum da fiyat saçma sapan yüksek ya. 15 dolardan çık işte sonra kozmetikten yürürsün. devamlılığı olmayacak bir şeye bu kadar kısıtlı content ile 60 dolar istemek üzücü.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Yörünge Disi
ID § 28 Jun 2016, 21:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
battleborn hakkında yazmış adam

Alinti

Okay. There's been a few times I've written a review for Battleborn, and each time I deleted, because I felt it wasn't right, or I was being too harsh, but now I'm going to state the truth of how I feel.

Battleborn had so much potential - I mean soooooooooo much! The fact that it was made by the same people who made Borderlands. The fact that it was a reasonably new genre of gaming that people were excited for trying. And it just looked downright fun. But with all the high-hopes myself and mass amounts of others had for Battleborn, its just gone downhill; so downhill that the playerbase is now around 1k on peak.

I think one of the main issues this game has is the matchmaking - even when I bought this and it still had 20k playerbase peak, it took ages to find a game - and after finding one, when you finished that game, it booted you all out of the lobby, so you had to go through the entire matchmaking process again. Also, the insanely OP heroes that would just constantly get healed and managed to kill your entire team, and you'd have no choice but to vote to surrender. (It's actually true to say that this game is so unbalanced, it's about the heroes you pick to win a match, nothing to do with the skill of the players themselves.)

When Overwatch was released, they dropped the price of Battleborn considerably. So, all the people who bought the game full price just a few weeks before, it was like Gearbox developers pulled down their pants, and just took a steaming giant ♥♥♥♥ on their fanbase.

They announced this 'free hero' - Alani. This is the same 'free hero' that was given to Season Pass holders a week earlier than base-game players, that they could unlock for free, but base-game players had to wait an extra week, and had to grind 47,000 credits just to unlock her. So 'free hero' was not true at all.

And what has made me write a review again? Seeing the earlier announcement - that's what made me. See..... what I loved most about Battleborn was the fact of in-game credits, and you could buy in-game loot packs for gear and skins and taunts - it made you feel like you'd got a proper full game without awful microtransactions. Well, guess what? They're now adding microtransactions, and you'll have to pay for some skins and taunts. (This has pretty much put the nail in the coffin for Battleborn.)

I give Battleborn another few months before it becomes completely dead, or it goes down the Free To Play route - OR MAYBE BOTH!

........ very sad, very sad indeed.

tldr: dedgaem dont buy

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '


1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/06/2016 21:02 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 02 Jul 2016, 12:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@bıngıldak Takım kombat üzerine giden ve bayağı "ince ayarlı" (paragon haritasi gibi düşün alanları, adamların tepesine binebiliyorsun, pozisyon almak aşırı önemli, kendi "tower"ını çeşitli creaturelardan seçerek kendin yapıyorsun, oyunda tower'lar summon ediliyor, skill upgrade bazlı item yok, hero'lar çok orjinal, hem tasarım hem de kuvvet olarak, stamina kullanma olayını çok iyi becermen lazım, dodge var, charge var ve bunları her hero skilline bakmazsızın yapabiliyor staminasını kullanarak, üstüne grafikleri de çok tatlı) oyun istiyorsan, Gigantic takip et. Bence aradığını onda bulacaksın. Daha halletmeleri gereken şeyler olmasına rağmen çok çok iyi.
Üye
ID § 06 Jul 2016, 23:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
ID § 23 Aug 2016, 13:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mmx beta key giveaway var arkadaslar

[www.mmorpg.com]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Aug 2016, 13:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Grafikler crash bandicot gibi

rsL#21506
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 23 Aug 2016, 13:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gamescom'a giden herkes For Honor'ı anlata anlata bitiremiyor.
Üye
medal 1k
ID § 15 Sep 2016, 19:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
For Honor'ın closed betası başlamış ve Twitch'de oynuyorlar. Detaylı ve güzel bir oyun gibi gözüküyor. Karakter mekanikleri bayağı bir detaylı olmuş.

Easy game, easy life.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Sep 2016, 07:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Battleborn f2p oluyormuş.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum