[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / MobA
|-- |-- |+ Yeni Nesil MobA'lar...
Yazar RSS Konu: Yeni Nesil MobA'lar {4060}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Apr 2016, 13:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet arkadaşlar, moba konusunda bir second wind yaşamak istiyorum ama traditional izometrik hots, hon, dota etc. (lol demiyorum yetişkin başlığı diye) gibi şeylere dönüş yapmak istemiyorum.

daha tatlı su, daha aksiyon ağırlıklı "yeni nesil*" diyebileceğimiz mobaları araştıyorum. diğer başlıklarda baya konuşulmuş ama denemek isteyenler için burada oynamış kişiler olarak birbiriyle kıyaslamaları topladığımız bir yer olsun.

*izometrik yerine fps-tps açıdan stratejiklikten öte aksiyon odaklı

benim yüzeysel olarak araştırdığıma göre 3 tane alternatif var, hepsi de release'e çok yakın.

1. Paragon

stüdyo: NCSOFT
[www.epicgames.com]

benim şahsen oynama fırsatım olmadı ama biraz twitch izledim. gördüğüm kadarıyla içlerinde en çok göze hitap eden ve stratejik derinliği olan bu gibi. fakat kötü olan tarafı gameplay çok sıkıcı görünüyor. dışarıdan izleyen biri için akıcı görünmüyor gameplay. ayrıca öyle adrenalin pompalayan bir yapısı da yok gibi. daha öngörülebilir bir yapısı var gibi combatların hantal hareketlerden dolayı.

animasyonlar ve karakter modelleri falan çok detaylı thumbs up

release : 2016

sanırım f2p olacak ama store'a biraz eli zorlayacak gibi.

2. Battleborn

stüdyo : Gearbox Software (borderlands)
[battleborn.com]

battleborn'a biraz ön yargılı yaklaştım ama birkaç gameplay izledikten sonra baya ilgimi çekti. wildstar ile borderlands'ın çocuğu olmuşta moba doğmuş gibi. tasarımlar, karakterler falan daha cartoony ama gameplay daha hızlı ve smooth görünüyor. combatlar genelde daha heyecanlı bir izlenim sunuyor. dışarıdan gördüğüm kadarıyla böyle en azından. tam olarak "moba" gibi değil aslında oyun, coop tower defense'ın competitive oynanabilir versiyonu gibi.

(borderlands yapımcıları yapıyormuş bu arada zaten, şimdi öğrendim ben de, bl3 için iyi bir sinyal sanırım hehe)

TB Review'u

release : 5 mayıs 2016
fiyat : 60 dolares (oh yeah)

tahminim store yoktur herhalde..

3. Gigantic

stüdyo: motiga (indie stüdyo)
seatle'da ekip 2010'da kurulmuş, 2012'de gigantic üzerinde çalışmaya başlamışlar.

gigantic'le ilgili çok bilgim yok, ondan boş geçiyorum.

şöyle bir gameplay bulabildim, baya enteresan itsy bitsy şeyler var gibi.

[youtu.be]

release date: 2016 (olsa gerek)

monetization daha belli değil anladığım kadarıyla.

başlık boka dönmesin diye disclaimer olarak ekleyim : bu oyunlar dota, hots etc alternatifinden ziyade genreye başka bir açı getirmek için. dota falan ile kıyaslamak anlamsız. ondan lets not.

oyunların open ve closed betalarına katılan arkadaşlar gözlemlerini paylaşırsa süper olur. birden fazlasını denediyseniz birbiriyle de hunharca kıyaslayın kips winking smiley

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

Üye
medal 1k
ID § 29 Apr 2016, 14:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mobalar azalarak bitsin lütfen. Oyun kültürüne neredeyse hiçbir katkısı olmayan, amatörü eğlendiren cibilişakşak bir tür.

1.618
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oyun kültürüne katkısından ziyade oyunu oynamanın amacına katkısı daha önemli, eğlenceli.bitti.

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pazarın lideri belli

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar

Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
overwatch moba değil yahu

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ilk postan üstün gamingciyim moba da neymiş enteli saldırısı gelmiş güzelim topiğe.

"oyun kültürünü" ne kadar da önemsiyormuşsunuz. gidip bu konuda ihtisas yapıp akademisyen falan olun arkadaşlar bu kadar meraklıysanız.

sana hiç yakış
Üye
medal 1k
ID § 29 Apr 2016, 14:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Baldur's Gate, icewind dale ile büyümüş birinin dönüp saçmasapan lol, dota'da saatlerini çürütmesini beklememek lazım.

Ortaokul çocuklarının birbirini yenip egolarını tatmin etmelerine yarayan oyunları oynamak istiyorsan sen bilirsin cnm, tutan yok.

1.618
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sana ne lan lavuk. İstediğimiz konuda ihtisas yapar, istediğimiz oyunla ilgili yorumu yaparız.

Meanwhile creep ve tower gibi bariz moba özellikleri olmasa da overwatchun hedeflediği pazar bu yeni nesil mobalarla baya çakışıyor. Akşam casual oyun atayım çıkayım bakalım markette ne skin var waifum için kafasına catering hep.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
medal 1k
ID § 29 Apr 2016, 14:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Paragon tek kelimeyle mükemmel.
Üye
medal 1k
ID § 29 Apr 2016, 14:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
neutrino
Baldur's Gate, icewind dale ile büyümüş birinin dönüp saçmasapan lol, dota'da saatlerini çürütmesini beklememek lazım.

Ortaokul çocuklarının birbirini yenip egolarını tatmin etmelerine yarayan oyunları oynamak istiyorsan sen bilirsin cnm, tutan yok.

saydıklarını da, torment'ı dahi severek oynadım çocukluğumda
eğer başıma birşey gelmeyecekse işten yorgun argın dönünce 1 el dota atmayı seviyorum
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gereksiz deraillemeyin ya. beğenmiyorsan katkıda bulunmazsın problem solved. oyunlar üzerinden konuşalım diye o bilgi koydum ettim, ayıp ediyosunuz artık.

ya overwatch konusunda haklısın gameplay aslında battleborn'a falan baktığında baya benziyor ama aynı tadı vermez çünkü karakterlerin build olayı ve itemization falan yok overwatch'da. tracer her oyunda aynı tracer. bu sefer şu talentları alayım, böyle olsun gibi bir olay yok. ayrıca team play moba gibi driven değil. overwatch elbet piyasayı öttürecek ama moba piyasasından oyuncu çalması biraz zor. moba değil çünkü. kimse canı moba çektiğinde overwatch oynamaz yani, overwatch oynamak içini overwatch oynar orası ayrı

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/04/2016 14:26 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
neutrino

ortaokul çocukları counter-strike da oynuyor. hadi girip counter topiclerine aynı şeyleri yazın.

bunca insanın zevk alarak oynadığı bir türe böyle mesnetsizce bok atmak bana komik geliyor abi. ben de ortaokulda, icewind dale ile bu aysvand deyl diye okunur kavgalarıyla, rest yapmayı bilmeden oynamaya çabalayarak girdim oyun hayatına ama yıllarca dota oynadım son 5 yılda.

oyun zevkli işte. oynatıyor kendini. 20 yıllık gaming hayatımda yaşadığım gaming heyecanlarının yanında yeni bir heyecan yarattı ve çok sevdim. yok avammış, kültüre faydası yokmuş.

bana ne amk ya da size ne?
her moba topiğinde muhabbet kuşu gibi bunu yazmak kültüre ne kazandırıyor?

Alinti
axedice
Sana ne lan lavuk.

lavuk babandır.

hadi derail etmiyorum topiği daha fazla.
yazmıcam söz. saygılar.

sana hiç yakış
Üye
ID § 29 Apr 2016, 14:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oyunla ilgili yorum yapim bi de:

paragornu güzel gördüm baya övüyolar ama ödeme sistemi üzdü ya beni. şu heroları paraya bağlamak çok leş bişey abi yapmasalar olmuyor mu bunu.

sana hiç yakış
Üye
medal 1k
ID § 29 Apr 2016, 14:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Herolar parayla değil Paragon'da, challange modları parayla. Onlar da çok aman aman farkettirecek bi şey değil. Sadece lvl ile açılıyor herolar.
kafama N düştü
ID § 29 Apr 2016, 14:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adamlar ne yapsin tasmi yesin. oyun bedave ise skindir silahtir vs satacak tabi.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum