[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Oyunlar / MobA
|-- |-- |+ Heroes of the Storm [/join paticik]...
Yazar RSS Konu: Heroes of the Storm [/join paticik] {173485}
Syf: ««/ 352 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Sep 2015, 09:17    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ikisi de Q tuşunda tabi ki onlar karşılaştırılacak!!1

sayfa başına kafam

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/09/2015 09:17 tarihinde Liebe tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 10:11    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
HL'e başlamaz olaydım ya, o kadar kötü eşleşmeler geliyor ki. win rate 40% fln şu an belki daha düşüktür. hala eşleşme maçlarındayım ama gelen adamlar akıllara ziyan kötü. hani QM olsa deneyimsiz falan dersin de adamlarda master skin falan var ama izlerken ağzın açık kalıyorun asdasd. aldığım winlerin yarısını ya arthas ya zagara ile ben taşıdım resmen. rank sonucunu w/l rate e göre mi veriyor? onunla ilgili bir bilgi var mı?

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 08 Sep 2015, 10:22    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi çok takılma çünkü sonunda oyun seni hangi rank olarak görüyorsa, MMR'ın hangi rank bandına denk geliyorsa o rank'e düşeceksin. Sıralama maçları yalan yani çoğunlukla. Örnek, Kotaku editörü 15W-5L yapıyor, oyunun bu sıralama maçları sonrası atadığı rank kaç sence? Rank 40!! Çok değişik bir kafa var Blizzard'da tongue sticking out smiley

Kotaku Link
Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 10:28    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
süpermiş o zaman, merakla bekliyorum ne verecek rank diye.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 08 Sep 2015, 10:37    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
40 tongue sticking out smiley

birinin bunlari yazmasi gerekiyordu.
Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 10:38    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
HAYDAAAAAAAAAAAAAAAAAA

harbiden 40 gelebilir galiba ya hotlogs silver diyor asdasdasd. doğrusu dünküleri yüklemedim ama dünküler daha kötüydü.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

1 defa güncellendi. Son güncelleme 08/09/2015 10:40 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 08 Sep 2015, 10:42    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne bekliyorsun ki abi kaç gelsin 40% winrate ile. önceden bir MMR'ın olsa o zaman daha yüksek bir rank gelir tabii ama yeni başladın diye biliyorum?

zamanla yükselirsin. oynamaya devam.

Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 10:46    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya ben kotakunun haberini okuduktan sonra şöyle düşündüm:

anladığım kadarıyla default hl e başladığın bir mmr var, 1700 veya 1500 neyse. ondan sonra 3 tane oyun kazandığında, kazandığın oyuna göre yüksek veya düşük mmr kazanıyorsun. ben 2100 e çıkmışım görünüyor (hotlogs a göre) sonra qm'de olduğu gibi mm karşılaşmalarında çıta yükseliyor ve mmr düşmeye başlıyor eğer kazanamıyorsan. ama çıktığın nokta ve düşerken kaybettiğin mmr (iki tarafın ortalamasına göre) etken oluyor gibi. yani 3 maçta 2100 e çıkı, 5 maçta 1900 e dönebiliyorsun gibi. ki bende de öyle olmuş görünüyor. 2100 zorlamışım, 1950 e düşmüşüm 5 win 5 lose'da.

tldr: kazandığında aldığın artışla, kaybettiğinde yaşadığın düşüş sanki karşılaşmaya göre değişiyor, anladığım kadarıyla orada w/l ratio yüksek olmasına rağmen düşük rank alıyorsun

var mı hotlogs kaydeden ve yüksek rank oynayan, biraz fikir verin

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '

2 defa güncellendi. Son güncelleme 08/09/2015 10:47 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 08 Sep 2015, 10:54    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Vır vır vır çok yazıyorsun. Onun yerine git oyna gelir mmr

Götüyle inatlaşan donuna sıçar.
Üye
ID § 08 Sep 2015, 10:55    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zzzzzzZZZZZZZAAAAAA

Götüyle inatlaşan donuna sıçar.
Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 10:56    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yapay zekasızlığa karşı başarılarını competitive oyunlarda da görmek isteriz seks makinesi ;)

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k
ID § 08 Sep 2015, 10:58    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oyunun kullandığı ranking sistemi:

[research.microsoft.com]

Vardır elbet modifikasyonu da karşı rakibin ne kadar iyi olduğundan, win/lose streaklerinize kadar her şey etkiliyor. Birlikte hl attığım arkadaşlardan biriyle son 7 placement maçının 6sını arka arkaya kazandık; adam direk rank 20'den başladı (ben daha öncesinden rankimi almıştım 8w/12l ile rank 35'ten mi ne başladım)
Üye
ID § 08 Sep 2015, 11:00    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben kotakunun haberini okumadım. sana da tıkladığın için kırgınım.

hotslogsun doğru mmr verebilmesi için oyunu oynayan herkesin bütün replaylerini upload etmiş olması lazım. bunlarla gelmeyin artık. lütfen. sad smiley

çıkış ve düşüşler haliyle rakibin kim, takımın kim ona bakıyor. şimdi sana 40 verdi diyelim. oynadıkça yükseleceğin kesin. buna odaklan bence.

Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 11:03    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynen öyle yapıcam abi. 40 olacak olsam bile qm girmiyorum artık. heroyu ilk defa rotasyonda oynayan adamlardan cidden gına geldi. o kadar dengesiz mm yapıyor ki sistem. hl daha iyi değil eşleşme konusunda ama en azından rank kısıtlaması, hero sayısı falan istiyor o da overall bir gameplay gerektiriyor. oyuna hakim oluyor kötü olsa bile.

bu arada hots'da 30m replay olmuş ya. oradaki rakamlar tabii ki blizzardın sistemindekilerle eşleşmez ama indikatör olarak kullanabiliyorsun. X'den Y'e veya Z'e gidişatını gösteriyor kayıtlar, oradaki rakamlar ne olursa olsun.

_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Yörünge Disi
ID § 08 Sep 2015, 11:05    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya biri şu adamın gün içinde aynı konuya 5 kereden fazla laf salatası yazmasını engellesin, topiğe geldi geleli göz kanamasından ve scroll down kasmaktan başka birşey yaşamaz olduk

BattleTag: Edriel#2984
3DS FC: 1762-2794-0515 Nick: JU
Syf: ««/ 352 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum