[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Spor Genel
|-- |-- |+ spor arıyorum (bel fıtığı)...
Yazar RSS Konu: spor arıyorum (bel fıtığı) {1549}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 May 2018, 00:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bel fıtığım var. düzenli bir spor yapmak istiyorum. ama aynı zamanda da hardgainerım. çok kalori yakmasın istiyorum. yani amaçlarda kilo vermek yok sadece düzenli hareket amaçlı fln.

esas sorun yüzme koşu bisiklet üçlüsünden biri olmasın istiyorum. üçü de aşırı sıkıyor. genelde de bu üçü öneriliyor. koşu fena değil de sanki çok yakıyor gibi geliyor bilemedim.

var mıdır böyle bir spor? yoksa koşucam falan artık.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/05/2018 00:42 tarihinde Black-ice tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 07 May 2018, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tum hareketlerde kabaca ne kadar yaktigi belli..3k cal mi planladin dieti..ustune 1k daha koy 1k lik egzersiz yap sende..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 07 May 2018, 00:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1klık egzersizi biraz zor yapar xd

yüz gitsin
Üye
ID § 07 May 2018, 00:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
böyle değişik bi spor var mıdır diye merak ediyorum esas bu saydıklarım haricinde.
Üye
ID § 07 May 2018, 00:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
µh
1klık egzersizi biraz zor yapar xd

yüz gitsin

yüzmeyi hiç sevemedim ya. giriyorum 3 kulaç sonra çıkasım geliyor.
TW
ID § 07 May 2018, 00:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
15dk'lık koşu ile ortalama 200-250 arasında kalori yakarsın. Bisiklet ile bu minimum 3 katı süre demek oluyordu. Yüzme ile ilgili bilgim yok.

Ben de diyet + spora başladım. Şimdilik koşu ile gidiyorum ama 1-2 hafta içinde 1 gün koşu + 1 gün bisiklet planlıyorum. Bisiklet ile ilgili çok bir şey diyemem çünkü daha tecrübe etmedim ama koşu kesinlikle iyi geliyor.

Tabii ben şuan 108 kg, günlük hayatının %75'ini falan hareketsiz geçirmek zorunda kalan bi adam olduğum için bayağı bir zorluyor sonrasında ama yapacak bir şey yok.

Daha öncesinde de ağırlık kaldırıyordum evde ama hem çok faydasını görmedim disiplinli olmadığım için hem de benim öncelikli olarak kilo vermem gerek diye kas, yağ ne varsa yaksın diye kardio ağırlıklı takılmaya karar verdim işte.

Kilo verme önceliğin ise kesinlikle günde yarım saatini ayır koşuya çık. Ben mesela 6. gündeyim ortalama DK/KM mi 1 dakika geriye çekmeyi başardım. Zaten olması gereken yerin 1 dk uzağındayım ki interval şeklinde takıldığım halde, böyle başardıkça o 15 dakika aşırı eğlenceli gelmeye başlıyor.

İlk günlerde ben de aşırı sıkılıyordum ama 2 gündür resmen kendi koyduğum hedeflere ulaşmak için kastıkça daha da keyifli gelmeye, zaman akmaya başladı. Böyle böyle en kısa sürede en etkili sporu yapabilirsin.

Tavsiye ederim.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/05/2018 00:59 tarihinde DarKRideR tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 07 May 2018, 00:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eğitim veren bi yere git yüzmede.
Üye
ID § 07 May 2018, 00:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alala yüzme sevilmez mi ya

tak kulaklıklarını gir yüz, dünyadan soyutlanıyorsun hayat umrunda olmuyor.
bisiklet, koşu ve yüzme 3de çok sevdiğim spor bu yüzden. Karşıan eden yok, tek rakibin kendinsin
on numara sporlar.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
TW
ID § 07 May 2018, 01:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende de bel fıtığı var, geçenlerde fizik tedaviye aldılar hatta.

fizik tedavide belirli hareketler gösterdi doktor. bunları düzenli yaptığım takdirde düzeleceğini de söyledi.

kız arkadaşım yoga falan baya ilgileniyor, anlattım baya yoga hareketleri ya bunlar deyip yoga yapmaya zorladı falan hatta asfgh

yoga iyi geliyor kısaca.

We'll surely avoid scurvy if we all eat an orange.
Üye
ID § 07 May 2018, 01:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
DarKRideR
15dk'lık koşu ile ortalama 200-250 arasında kalori yakarsın. Bisiklet ile bu minimum 3 katı süre demek oluyordu. Yüzme ile ilgili bilgim yok.

Ben de diyet + spora başladım. Şimdilik koşu ile gidiyorum ama 1-2 hafta içinde 1 gün koşu + 1 gün bisiklet planlıyorum. Bisiklet ile ilgili çok bir şey diyemem çünkü daha tecrübe etmedim ama koşu kesinlikle iyi geliyor.

Tabii ben şuan 108 kg, günlük hayatının %75'ini falan hareketsiz geçirmek zorunda kalan bi adam olduğum için bayağı bir zorluyor sonrasında ama yapacak bir şey yok.

Daha öncesinde de ağırlık kaldırıyordum evde ama hem çok faydasını görmedim disiplinli olmadığım için hem de benim öncelikli olarak kilo vermem gerek diye kas, yağ ne varsa yaksın diye kardio ağırlıklı takılmaya karar verdim işte.

Kilo verme önceliğin ise kesinlikle günde yarım saatini ayır koşuya çık. Ben mesela 6. gündeyim ortalama DK/KM mi 1 dakika geriye çekmeyi başardım. Zaten olması gereken yerin 1 dk uzağındayım ki interval şeklinde takıldığım halde, böyle başardıkça o 15 dakika aşırı eğlenceli gelmeye başlıyor.

İlk günlerde ben de aşırı sıkılıyordum ama 2 gündür resmen kendi koyduğum hedeflere ulaşmak için kastıkça daha da keyifli gelmeye, zaman akmaya başladı. Böyle böyle en kısa sürede en etkili sporu yapabilirsin.

Tavsiye ederim.

abi yanlış okumuşsun :/ kilo verme gibi bi amaç yok 65 kiloyum 1.78 boy. o yüzden az yaksın istiyorum tam tersine.
TW
ID § 07 May 2018, 01:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ha atlamışım, sorry sdfsda

koşuya çık ama yine de, güzel etkinlik sad smiley

pro wotçu olarak okuma ve yazma yetilerimi kaybetmeye başladım gibi ya, artık eskisi kadar uzunda yazamıyorum okumaya da katlanamıyorum askdjfhsda sürekli seni oyalayan iş güç sahibi olmak kadar kötü bir şey yokmuş sad smiley sad smiley

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/05/2018 01:05 tarihinde DarKRideR tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 07 May 2018, 01:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi yoga taytıyla yogaya fln başlarsan arkadaşlığımızı sorgulamamız gerekebilir... sad smiley

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 07 May 2018, 01:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yoga bana göre değil ya.
Üye
ID § 07 May 2018, 01:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yoga ve plates en iyi çözümler. bel sağlığı için de en uygun sporlar yüzme dışında.

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 07 May 2018, 02:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
+1

Praise the Sun
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum