[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Spor Genel
|-- |-- |+ Bisiklet...
Yazar RSS Konu: Bisiklet {51243}
Syf: ««/ 83 »»   [ A ]
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 24 Jul 2017, 21:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende sürekli bisiklet almaya niyetlenip hala alamayanlardanım sad smiley

Bu arada Mosso'ların kalitesini bilmiyorum ama siyah olanı şıkmış yahu..

=o= Another Project.. =o=
Üye
ID § 22 Aug 2018, 13:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kelebek gidona geçtim mutluyum...
Üye
ID § 24 Aug 2018, 16:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
82 sayfa olmuş konu açmaya utandım, algıda seçicilik bu olsa gerek.

gençler benim boy 1.97, baya bir yapılıyım şuan ama onda sıkıntı yok düzeliyor yavaş yavaş.

şimdi bisiklet bakayım dedim meğer alamıyormuşum, yani almak istesem kadro boyu 22.5" ve yukarısını öneriyorlar ama 3-4k bisiklete verecek bir bütçe maalesef şuan yok, var mı alternatif önerisi olan? böyle uzun boylular için zamanında üretilmiş ara model vs kesin vardır ucuza kapatabileceğimiz diye düşünüyorum smiling smiley)

teşekkürler şimdiden

huu.
Pati
ID § 24 Aug 2018, 16:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
GERGE
Bisiklere bilmeyi bilmiyorum, hafif gobeklendim (80kg'yim sadece, oyle kritik bir durum yok), bisiklet alayim diyorum. Is Arnavutkoy'de, iskeleye yakin; ev de Akatlar'da, Akmerkez'den yuruyerek 15 dakika filan iste.

500-600TL'den fazla vermek istemiyorum, ama konudan hic anlamadigim icin sunu al derseniz alacak durumdayim. Sunu al diyin ve nereden alacagimi soyleyin yani. Luften. Hafif olsun sadece, Arnavutkoy'den yokusu cikamazsam Nispetiye'ye rahatca icin yurutebileyim alisana kadar cikmaya.
1 yillik mesaji alintilayip cevap yazayim, cunku soylemeden edemicem. arnavutkoyden akatlara bisikletle cikilmaz. o kadar net.
Üye
ID § 24 Aug 2018, 16:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cevap geldi diye heyecanlandım senin işin gücün sapıklık :<

huu.
Viktor'yaaa
ID § 24 Aug 2018, 16:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gergenin mesaji gorunce aklima direk fixie bike geldi, zamaninda onerseydiniz keske direk bicilmis kaftan hem imaj hemde yazdigi olay icin grinning smiley

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
ID § 24 Aug 2018, 16:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Figh

gençler benim boy 1.97, baya bir yapılıyım şuan ama onda sıkıntı yok düzeliyor yavaş yavaş.

şimdi bisiklet bakayım dedim meğer alamıyormuşum, yani almak istesem kadro boyu 22.5" ve yukarısını öneriyorlar ama 3-4k bisiklete verecek bir bütçe maalesef şuan yok, var mı alternatif önerisi olan? böyle uzun boylular için zamanında üretilmiş ara model vs kesin vardır ucuza kapatabileceğimiz diye düşünüyorum smiling smiley)

teşekkürler şimdiden

56 kadro isini gorur senin. yol bisikleti mi mtb mi, hibrit ne istiyorsun? 3-4 k lik bisi almak zorunda degilsin ayrica ikinci el duses bisiler alabilirsin.
TW
ID § 24 Aug 2018, 16:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bisiklere bilmeyi

yazmayi bile becerememis, binerse bisiklet patlar.
Üye
ID § 24 Aug 2018, 16:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
birde kadro boyu secerken, ic bacak uzunlugun onemli bir faktor, normal boy uzunlugundan ziyade, ic bacak uzunluguna gore alacaksin.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Aug 2018, 16:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oo gerge baya siskoymus haberim yoktu
Üye
ID § 24 Aug 2018, 16:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şehir içinde bineceğim, gittiğim yerler 6-7 kmyi geçmez yüksek ihtimalle.

yollar vs çok boktan ama asfalt olmayan vs yollarda da kullanırım diye düşünüyorum arada kaldım şehir bisikleti mi alsam dağ bisikleti mi, 56 kadrolara bakayım o zaman ikinci el, millet kadroyu düzgün yazsa birde negzl

huu.
Üye
ID § 24 Aug 2018, 17:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
knox
birde kadro boyu secerken, ic bacak uzunlugun onemli bir faktor, normal boy uzunlugundan ziyade, ic bacak uzunluguna gore alacaksin.

o zaman 56 cm kadronun yüksekliği, üzerine jant yüksekliğinin yarısını falan mı ekliyoruz napıyoruz, dur iç bacak yüksekliğimi ölçeyim becerebilirsem grinning smiley

89-90 cm yanlış ölçmediysem

doğru ölçtüm 92 cm

huu.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 24/08/2018 17:11 tarihinde Figh tarafindan yapilmistir.
Viktor'yaaa
ID § 24 Aug 2018, 17:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istanbulda sehir bisikleti fantazi baya. ben eskiden cok kiziyordum ama 5 senede ogrendim, insanlarin sehir icinde dag bisikleti tercih etmesinin bir nedeni varmis cunki dag kanunlari gecerli

bisikletten inmeden on tekeri kaldirarak kaldirima cikamiyorsaniz istanbulda bisiklet yasami sizin icin degil direk

bide mumkunse on ve arka tekerde quick release lever baya gerekli, hergun ortalama 20km yol yaptigim donemlerde minimum haftada 2 kere lastik patliyordu tur bisikletimde. kadronuz saglam olmali hani ucuz olsun diye dandrik birsey almayin, bozuk yollar nedeniyle o kadar cok shock yiyecekki frame fatigue denen seyin myth olmadigini goreceksiniz

ciddi dusunenler icin bu tavsiyeler tabi grinning smiley ayda yilda bir binecekseniz istediginiz bisikleti alin gecin direk, bir ulasim araci olarak kullanmak istiyorsaniz ama istanbulda isiniz cok zor

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Aug 2018, 20:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Figh

teşekkürler şimdiden

[www.competitivecyclist.com]

Al canım. Bulabileceğin en iyi hesaplama zamazingosu bu.

Bisiklet önerisi olarak piyasadaki en fiyat performans bisikletleri decathlon'da. 2. el 2017 model triban 500'leri önerebilirim. (kırmızı kadro-karbon maşalı olanları) 2018'de nedense karbon maşadan vazgeçtiler.

Mosso'nun cavalier 700'ü de benzer özelliklere sahip. Ama 2. el bulma olasılığın daha düşük. Vites ve frenlerde Shimano Sora kullanıyolar. (Claris de olabilir)

Salcano'nun xrs 60'ı bu ikiliden daha düşük seviyede.

Yalnız dolar yüzünden ikinci el piyasası bile coştu. Çok pis sövüyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 24/08/2018 20:56 tarihinde Aceace tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Sep 2018, 23:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Figh

Bak serkan mıstınoğlu büyük amme hizmeti yapmış. (Ben olsam yapmazdım. üşenirdim)

[www.bisikletforum.com]
Syf: ««/ 83 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum