[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ Motorlu Taşıt Değer Kaybı Nasıl Alınır?...
Yazar RSS Konu: Motorlu Taşıt Değer Kaybı Nasıl Alınır? {1212}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Oct 2017, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam.

Aracın değer kaybı nasıl alınıyor? Süreç nasıl işliyor? Tecrübesi olanlardan tavsiye alabilirsek harika olur smiling smiley

🙈 🙉 🙊
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 06 Oct 2017, 14:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim bildiğim Mayhem karşılığında 2 araba alır.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Oct 2017, 14:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olm sen izin aldınmı hatundan topic açmak için. tobe tobe

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
TW
ID § 06 Oct 2017, 15:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim arabada 12000lik çıkan masrafa karşılık, sigorta şirketim değer kaybı davasını otomatik açmıştı. 1 ay sonra falan da hesabıma yattı para. ama total değer kaybı 1500tl falan yattı, matah değildi yani.

We'll surely avoid scurvy if we all eat an orange.
Üye
ID § 06 Oct 2017, 16:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
servise verirken oranın avukatı vekalet ver açak abi demişti

çarpan adam çocuklarım var abey diye ağladığı için geçiştirmiştik

Praise the Sun
TW
ID § 06 Oct 2017, 16:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Araç 3 yaşından küçükse hasarın 1/3 - 1/4 kadarı karşı tarafın kusur payına orantılı olarak alınabiliyor, onun için de servisler genelde ne dilekçe verilmesi gerektiğini biliyor genelde. Bilmiyorlarsa da basit bir avukat işi, belki gerek bile yoktur hatta, matbu dilekçesi olabilir nette.

Sigortadan alınıyor bu arada o para, cepten değil. Herifin primi biraz artar seneye tabii ama o kadarını da vururken düşünecekti. Saçma sapan acımayın, alın paranızı.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 06/10/2017 16:23 tarihinde Baggio tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 06 Oct 2017, 16:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben kullandığım aracın servisi tarafından yönlendirilmiştim. İşlerini temiz yaptılar. Bakıköydeydi sanırım ofisleri zaten yakınımdaki notere vekaletimi almak için gelen bayan arkadaş dışında kimseylede yüz yüze tanışmadım smiling smiley

referansım Allahtır.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Oct 2017, 17:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
MrLevie
benim arabada 12000lik çıkan masrafa karşılık, sigorta şirketim değer kaybı davasını otomatik açmıştı. 1 ay sonra falan da hesabıma yattı para. ama total değer kaybı 1500tl falan yattı, matah değildi yani.

Oha çok saçma değil mi abi? Kusura oranı kaçtı sizin?

Benim karşı taraf %100 kusurlu.

edit: Birde ben velaket falan vermeden kendim uğraşmak istiyorum. ekşi'de bir kaç yol yordam buldum. Sanırım şuan ilk yapmam gereken bir eksper bulup değer kaybı tespiti dosyası açtırmam gerekli.

🙈 🙉 🙊

4 defa güncellendi. Son güncelleme 06/10/2017 17:05 tarihinde Mayhem tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 06 Oct 2017, 20:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende de karşı taraf %100 suçluydu. Exper çok kayıp değeri çıkarmıyor pek anladığım.

gerçi nereden ne vurduğu da önemli. benim sol arka kapıydı değişen. sonuçta satış bedelini pek etkilemedi aslında.

We'll surely avoid scurvy if we all eat an orange.
Üye
ID § 06 Oct 2017, 20:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne kadar bi değer kaybı bekliyonuz ki

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 10 Oct 2017, 15:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o kalktı dıe duydum da emın degılım
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 14:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Mayhem
Alinti
MrLevie

edit: Birde ben velaket falan vermeden kendim uğraşmak istiyorum. ekşi'de bir kaç yol yordam buldum. Sanırım şuan ilk yapmam gereken bir eksper bulup değer kaybı tespiti dosyası açtırmam gerekli.

var mı bunda bir gelişme?
karşı tarafın %100 kusurlu olduğu ufak bi kaza yapmıştık ama servis daha hesap çıkarmadı. hasara göre devede kulak mı kalıyor hep aldığımız para?

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 22 Jan 2018, 13:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Archangel_
Alinti
Mayhem
Alinti
MrLevie

var mı bunda bir gelişme?
karşı tarafın %100 kusurlu olduğu ufak bi kaza yapmıştık ama servis daha hesap çıkarmadı. hasara göre devede kulak mı kalıyor hep aldığımız para?

halen uğraşıyorum.

eylüldeki kazada tramer 7200 try işledi. 2600 try değer kaybı çıktı, itiraz ettim 3500 tl istedim tahkim kurulundan yanıt bekliyorum. bu arada bu kazada bagaj kapağı ve bagaj havuz sacı falan değişti.

aralıkta yeni bir kaza dosyası açtırdım. bu sefer tramer 4300 işledi. sol çamurluk ve kaput değişti. 1500 tl değer kaybı çıktı şaka gibi. bunada 2500 try istettim. tahkim kuruluna gönderildi.

yani 2 dosyanın kapanmasını bekliyorum. gelişmeleri yazarım.

🙈 🙉 🙊
Üye
medal 1k
ID § 22 Jan 2018, 16:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vekalet verdiğin avukat mı veriyor sana bu bilgileri, yoksa avukatsız sen mi koşturuyorsun peşinden? örneğin x lira değer kaybı verdiler ben y lira istedim olayı nasıl oluyor?
edit: geçmiş olsun bu arada, en kısa sürede istediğin şekilde çözülür umarım

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 22/01/2018 16:18 tarihinde Archangel_ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 Jan 2018, 13:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet vekalet verdiğim avukat itiraz ediyor falan. Ondan alıyorum ben de ne süreçte olduğunu. Tahkimden döndü mü v.b

🙈 🙉 🙊
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum