[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç...
Yazar RSS Konu: Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç {11154}
Syf: ««/ 30 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Jun 2017, 17:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok onu yapmicam galiba aynen. 3 ay beklemek en mantıklısı

2. eli 5 sene sonra nasıl olur acaba bu aracın? 1.0 motor yeni mi leon'da, sahibinden'de falan 4 tane araç var.

satabilir miyim ilerde?

97 defa güncellendi. Son güncelleme 09/10/2017 10:03 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 28 Jun 2017, 17:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Onu arabaya sorucan abi satabilir miyim seni diye

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 28 Jun 2017, 17:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aslında 2. bir opisyonun var bak

Git borç harç kredi mredi yapıştır bitane 1 serisi, sonra hemen onu galeriye sat, vergi affını maksimum faydayla halletmiş olursun.
Bayiile bile anlaşabilirsin burada, 150 ye aldığın aracı hemen akabinde 145 e falan satmaya çalışabilirsin.
Sonra elindeki parayla 2. el istediğin arabayı al abi.

Bak hesap yapalım, bayiyi kafalayabildğini varsayarsak
sende 60k para var,40K borç harc aldın bi yerden kredi falan çektin. Bayii bile ayarlayabilir bunu

150 ye güya aldın arabayı ve hemen 145 e satın aldılar senden.
şu anda cebinde 145k var, 40k borcu akarı kokarı yok kredi masrafı zartı zurtu çıkar

cebinde 100k para kaldı. bu 100k parayla git istediğini yapıştır abi. Biraz acele etmiş olacaksın ama maksimum faydayı en hızlı şekilde almış oluyorsun.

He bide, git bi test et şu arabaları yahu. bi focusa bin.

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jun 2017, 17:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sattırırlar mı öyle o arabayı suark ya grinning smileyDDD
Üye
ID § 28 Jun 2017, 17:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
e baska galeriye satarsın, neden olmasın? İki tarafta kar ediyor temiz bir şekilde.

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
ID § 28 Jun 2017, 18:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yeni insignia da fena araba değil ama bütün oyuncakları ile 1,6 motor 190.000 a dayanıyor...

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Üye
ID § 28 Jun 2017, 22:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
herkes dede olmuş

Lafa gelince herkes Sedat Peker icraata gelince hepsi pamuk şeker
Alan Yetkilisi
ID § 28 Jun 2017, 22:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

1.0TSI motor için yapılan şikayetler:
  • 3 silindirden dolayı titreşim
  • Tork değeri her ne kadar 1.2TSI'a göre daha yüksek de olsa daha dar ve yüksek başlangıçlı bir devir aralığına sahip.

1.4TSI veya 1.5TSI motorlu bir araç seçmek bence daha mantıklı.

Saygılar.
TW
ID § 29 Jun 2017, 01:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
paramecium
Selam,

1.0TSI motor için yapılan şikayetler:
  • 3 silindirden dolayı titreşim
  • Tork değeri her ne kadar 1.2TSI'a göre daha yüksek de olsa daha dar ve yüksek başlangıçlı bir devir aralığına sahip.

1.4TSI veya 1.5TSI motorlu bir araç seçmek bence daha mantıklı.

Saygılar.

o zaman en mantıklısı otomatik vites'den ödün verip, 1.4 125 hp fr leon almak. 86.700 onun fiyatı. advanced paket ile falan da uğraşmam.

umarım vardır ellerinde.

97 defa güncellendi. Son güncelleme 09/10/2017 10:03 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi
ID § 29 Jun 2017, 02:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Bence de 1.4TSI 125PS 1.0TSI'dan daha mantıklı. DSG'li model için +10bin lira gerekiyor :\

Saygılar.
TW
ID § 29 Jun 2017, 02:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
paramecium
Selam,

Bence de 1.4TSI 125PS 1.0TSI'dan daha mantıklı. DSG'li model için +10bin lira gerekiyor :\

Saygılar.

işte o +10 bin zor malesef sad smiley

yarın bir konuşayım da hele.

TW
ID § 29 Jun 2017, 15:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
evet, finale yaklaşıyor gibiyiz.

bizim eve çok yakın bir seat bayisi var, orada hem desire kırmızı hem mystery mavi renk varmış 1.4 125 bg için. fr modeli. fiyat da 58.000 gibi bir şeye geliyor.

cumartesi gidip konuşucaz, duruma göre 1000 lira kapora vericem. annemin raporlarından birinin daha onayını bekliyoruz.

aracın manual olması dışında her şeyi içime sindi. otomatik başka bahara kaldı artık, zaten başından beri hep manual kullanıyordum, bir süre daha devam edicez artık.

gelişme oldu mu bilgilendiririm.

yardımcı olan herkese teşekkürler.

Üye
ID § 29 Jun 2017, 16:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hadi hayırlı olsun.

3 yıl 71k km leon sc kullandım, son 5k km'de yaşadığım dsg'nin 1den-2ye vites geçişlerindeki titremeleri saymazsak hiç üzmedi.

yine de bir bmw değil ehehe (:
TW
ID § 29 Jun 2017, 18:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
demin araca da bindim, bizim eve 5 dk uzaklıkta zaten. mavi yoktu, desire kırmızıya baktım.

içi dışı gerçekten etkiledi beni. hele hele joy sınıfı clio kullanan biri olarak, gözüm boş donanıma alıştığı için hepten uçak kokpiti gibi geldi her şey. aradığım tüm özellikler mevcut araçta. içime oldukça sindi.

test sürüşü yapmadım, çünkü türkiye genelinde hiçbir yerde fr'ın test aracı bulunmuyormuş. 1.0 motor style deneyebilirsiniz ama çok başka araçlardır dedi, genel bir fikir verse de aynı araca biniyor olmayacaksınız dedi kadın. ben de neyse o zaman dedim, alacağım zaman en kötü denerim bi 15 dk fikir verir. zaten her şekilde alışacağımı düşünüyorum, eskiden 1 - 2 sene ibiza kullanmıştım babamın.

şimdi rapor işi ve benim aracı kaça alacakları kaldı. olmadı cts 1000 tl kapora da verip 10 gün ayırtıcam arabayı kendime.

TW
ID § 28 Sep 2017, 09:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dün teslim aldım aracı sonunda. her yeni araba aldığımda yağmur yağıyor lan, bu bir işaret midir?

neyse, arabayı çok sevdim. FR 1.4 - tsi - 125 hp modelini aldım. daha önce sadece içini dışını görmüştüm tabi, şimdi kısa mesafe de olsa sürüş deneyimi de yaşadım. boş clio'dan sonra bambaşka geldi tabi her şey. uçak kokpiti zaar.

sürüşü daha sert tabi, eski ibiza'dan hatırlıyorum babamın. sürüş modlarını vs. denemedim daha, iç donanımı kurcaladım daha çok. bir önceki doludan etkilenmemiştim ama bu ara gene yağmur/dolu durumları olabilir diye herhalde arabayı birkaç gün çıkarmicam.

hayırlı olsun ne diyim, güzel günlerde kullanmak nasip olsun. ilk sıfır aracım oldu, güzel oldu.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/09/2017 09:31 tarihinde -Deno- tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 30 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum