[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ bana da bi araba şaapsak?...
Yazar RSS Konu: bana da bi araba şaapsak? {2195}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 30 May 2017, 13:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
noddle
Arabayi aldiktan sonra da bitmiyorki, sonrasinda her yil 5 bin lira da tekrarlayan kemiksiz masrafi var (bakim+kasko+trafiksigortasi+mtv+mazot+kislik/yazlik lastik+ muayenesi)
Cok para yatirmanin bir anlami yok gibi geliyor. 60-70 bin den pahali bir araba alinsa normal bir aile icin cok yuklu. Hadi yurt disinda olsan git en kral araba alinip, binilir. Yollari da guzel, için cız etmez.

5000 iyi söyledin sen ya.Şuna 10 bin diyelim bence yuvarlak hesap hele ki araba benzinliyse smiling smiley
Üye
medal 1k
ID § 30 May 2017, 13:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynen, yilda 60 bin lira kazansan, 1/6 sinin arabanin masraflarina gitmesi cok aci verici bir durum.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 May 2017, 13:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hatta arabayı aldıktan sonra bile demeye gerek yok.

arabaya verdiğin para komple boşa gitmiyor sonuçta. sıfır bir arabanın yıllık değer kaybı opportunity costu ile birlikte 3 bin'i geçmez.
variable cost ise yılda dedikleri gibi en az 5bin.
Üye
ID § 30 May 2017, 13:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ucuz vergisi düşük 2. el araba alın

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 30 May 2017, 13:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
suzuki swift

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 31 May 2017, 09:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.sahibinden.com]

Düşük yakıt, güçlü ve sessiz motor
Üye
ID § 05 Jul 2017, 15:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bana da bi araba şaapsak ya,
var mı çevrenizde bildiğiniz 2010-2011 otomatik polo ya da corsa satan
Üye
ID § 05 Jul 2017, 15:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de galiba skoda fabia 1.2 tsi dsg alıcam 60 bine falan temizleri var gibi. en azından 0'ı ile 2.eli arasında öteki araçlara göre mantıklı fiyat farkı var. 0 seat ibiza 1.0 tsi dsg alayım diyordum ama hanım acemi şimdi çizecek vuracak iki günde mahvedecek arabayı, bari ikinci el temiz bişi alayım direkt değer kaybetmesin dedik. ibizanın 2. eli 0'ından daha pahalı böyle gerizekalıca bişi ben görmedim aga ya

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
ID § 05 Jul 2017, 15:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Liebe
ama hanım acemi şimdi çizecek vuracak iki günde mahvedecek arabayı, bari ikinci el temiz bişi alayım direkt değer kaybetmesin dedik.

ulan aynı durumdayım resmen.
Üye
ID § 05 Jul 2017, 16:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ginaly
boşver 2013ü falan.
gerçek bir erkek ol ve şunu al geç.

[www.sahibinden.com]

plastikler gri, deriler gri, koltuklar gri, tavan gri, yer gri, gök gri. Ne zevksiz arabaymış

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Üye
ID § 05 Jul 2017, 16:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ferah ferah negzel işte
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2017, 16:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arabada ciddi olarak;

1- stop lambalar,
2- emniyet kemeri giriş bölümü,
3- 4lü flaşör tuşu

haricinde farklı renk skalasında renk yok.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jul 2017, 21:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ginaly
Alinti
Liebe
ama hanım acemi şimdi çizecek vuracak iki günde mahvedecek arabayı, bari ikinci el temiz bişi alayım direkt değer kaybetmesin dedik.

ulan aynı durumdayım resmen.

daha beteri var; hanım yeni ehliyet alacak, ben acemiyim. asdfgasdf

Rabbime sordum Cleveland dedi.
Ya sev ya ba daba du!!!
Üye
ID § 07 Jul 2017, 15:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
80'i bulmaz demişsin ama yine de yazıyım, iş yerinden bi arkadaşım yurt dışına taşınacağı için 2015 golf'ünü satıyor. araba gayet temiz durumda her gün görüyorum aldığından beri, kazası belası da yok. 80k istiyor ama belki iner az bişey

ilan da koymuş yeni:
[www.sahibinden.com]

*Hasta la victoria Siempre*

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/07/2017 15:59 tarihinde xaty tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 13 Jul 2017, 00:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Asriel
Alinti
noddle
Arabayi aldiktan sonra da bitmiyorki, sonrasinda her yil 5 bin lira da tekrarlayan kemiksiz masrafi var (bakim+kasko+trafiksigortasi+mtv+mazot+kislik/yazlik lastik+ muayenesi)
Cok para yatirmanin bir anlami yok gibi geliyor. 60-70 bin den pahali bir araba alinsa normal bir aile icin cok yuklu. Hadi yurt disinda olsan git en kral araba alinip, binilir. Yollari da guzel, için cız etmez.

5000 iyi söyledin sen ya.Şuna 10 bin diyelim bence yuvarlak hesap hele ki araba benzinliyse smiling smiley

Bugün eşim Balıkesir'de ufak bir sıkıntıdan dolayı arabayı servise götürdü (kalkışta ve geri giderken ses gelmesi -baskı balatadan şüpheleniyordum). Usta sesi duyamadı, cihaza bir takalım dedim.

Cihazda 80bin km dizel aracın 4 enjeksiyonu da hata vermiş, fatal error değiştirmeniz gerekiyor dedi. 5bin TL hop gitti.
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum