[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ 2k-3k devir arası tekleme...
Yazar RSS Konu: 2k-3k devir arası tekleme {1150}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 03 Apr 2017, 21:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam.

Milyor tane forum sayfasını ayrı ayrı didiklememe rağmen "birader şundan yapıyo" diye tek bir mantıklı yazı bile dönmediği için buraya da açmak istedim konusunu. Kardeşim ustaya götür bize ne soruyosun diyenler için de şöyle ayrı bir dip not düşeyim tonlarca insanın başına aynı şey gelmiş ve tonlarca farklı usta farklı arabaları görmüş, a arabasına yapılan şey b arabasına uymamış aynı sorun olmasına rağmen ve bazı ustalar birader biz çözemedik bile demişler o yüzden bir fikir alışverişi olsun anlamında açıyorum.

edit 1: ulan yanlışlıkla göndere tıkladım yazmadan hemen editliyorum bi sn yazıp tongue sticking out smiley

Pek zamandır araba nadirde olsa böyle yüklendiğimde falan sanki arkadan biri çekiyor gibi 0.5 saniyelik bir tekleme yapıp aynı kaldığı yerden devam ediyodu gidişe. LPG den kaynaklı falandır dedim hani çok milisaniyelik bişey o yüzden de pek üstünde durmadım. Baktım benzinde de yaptı aynı şeyi eyvah dedim yine üstünde durmadım. Bu sabah arabayı çalıştırdığımda arabanın 2k-3k arası anormal bir şekilde böyle sanki arkaya doğru biri çeker gibi teklediğini ve egzostan pat pat ses çıkardığını farkettim. 3k deviri geçtiği zaman araba yine aynı şekil devam ediyor ama ondan sonra çoook nadir bi şekilde tekleme yaptı 3k dan sonra.

Yani araba tam güç bir şekilde yükleniceği anda tekleme yapıyor. biraz daha kendini rahatlattığı anda o teklemeyi kesiyor.

Bir ton sayfada bir ton öneri yapmışlar hatta başına gelen kişiler ne işlem yapıldıgını falanda anlatmış.

-Öncelikle LPG den değil, benzinde de aynı şey oluyor.
-Bu tekleme söz konusu olduğu zaman arabaya ilk marş vermeden önce yanan ışıklardan enjeksiyon veya ateşleme şeklinde olan bir lamba var o yanıyor ve 5 saniye sonra sönüyor.
-Aracı satın alırken satın aldığım adam bujileri ve buji kablolarını falan yeni değiştirdiğini söylemişti ki hakikaten de yeniydi kolpa değil yani o seçeneğide eledim.
-Egzostan pat pat ses gelmesi aslında egzosu tam anlamıyla atamıyo gibi bi düşünce de verdi bana. Gaz kelebeği tıkanmış olma ihtimalini de düşünüyorum.

Yani bu ne olabilir?

hayat aslında sıkıcı değil, paran yok şevket.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 03/04/2017 22:03 tarihinde Fransuxa tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Apr 2017, 21:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olmaz o oyle

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 03 Apr 2017, 22:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yakıt filtresi, benzin pompası falan olabilir ya da bir sürü şey
bilgisayara bağlat bi kontrol etsinler

verbum sat sapienti est
Üye
ID § 03 Apr 2017, 22:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yakıt filtresine pislik dolmuş.
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 00:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi lpg ile benzin aynı filtreden mi geliyor ki? ikisinde de yapıyor?

Üye
ID § 04 Apr 2017, 08:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
doğru dedin.
benim hipotezim çürüdü.
topikten uzaklaşıyorum.
Üye
ID § 04 Apr 2017, 08:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Enjektorlerinden muhtemelen benzer bisey basima gelmisti
Üye
ID § 04 Apr 2017, 08:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gaz kelebeği diye biliyorum ben de, söktürüp güzelce temizlet bakalım böyle düşük maliyetli işlerden başla çare aramaya

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
ID § 04 Apr 2017, 09:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
araba ne , onu yazsaydın?

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 16:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arabam fiat siena 2000 1.4 benzin lpg. Esh gibi maseratim gaza yuklenince saga sola kayiyor esp tutmuyor konusu acamadigim icin uzgunun

Alan Yetkilisi
ID § 04 Apr 2017, 18:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Eğer ikaz ışıkları yanıyorsa mutlaka bilgisayara bağlatıp hangi ECU ve sensörlerden ne tepkiler gelmiş bakmak gerekli. Şimdi yazılacaklar fantazi olur smiling smiley

Saygılar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 21:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
buji/bobin, ateşleme hatası veriyor araç anlaşılan, silindirlerden bir veya birkaçının ateşlemesinde sıkıntı vardır

edit: benim eski scrioccoda da olurdu sık sık

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/04/2017 21:06 tarihinde synthesizer tarafindan yapilmistir.
Survivor
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 21:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya çok yüklenmedikçe yapmıyor dedim, işten güçten de bugün götüremedim yarın sabah götürücem de az kaldı eve gelemiyodum ya. dik yokuşta öyle bir hale geldi ki araba pat pat pat yapa yapa zar zor tırmandım.

arabada bu tekleme sorunu olduğu anda devir göstergesi kafayı yiyor. 0.5 saniyelik bi aralıkta 2k devirdeyken mesela yaptığında bir anda sıfıra inip tekrardan yukarı çıkıyor gibi oluyor. anlatmamdan direk çözersiniz. araba her pat yaptığında egzostan devir göstergesi çıldırıyor.

sanıyorum arıza ateşleme bobininden. aynı birebir sorunları yaşayan insanların ki ateşleme bobini tamiri ile düzelmiş. bakalım yarın tam detaylı yazarım

2 defa güncellendi. Son güncelleme 04/04/2017 21:16 tarihinde Fransuxa tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 21:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
50-80 lira gibi bişeydir, baya kolay bi çözüm
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 04 Apr 2017, 22:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gaz kelebek temizlet düzelir

1 defa güncellendi. Son güncelleme 04/04/2017 22:09 tarihinde Rasmon tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum