[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ Enjektör ve Manifold Temizliği...
Yazar RSS Konu: Enjektör ve Manifold Temizliği {1020}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2016, 20:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dün aracı ustama götürdüm 120 bin bakımı falan yaptırdım. Bana abi müsait oldugunda manifold ve enjektör temizliği yapalım arabaya falan dedi. Nedir ne değildir bilmiyorum ama arabadan bi şikayetim yok. Araştırdığım kadarıyla faydalı birşeymiş ama yaptıranlar varmıdır aramızda?

[pics.tdiclub.com]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Feb 2016, 21:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Keyfe keder yapılmaması gereken bir işlem. Bir anda enjektörlerin işemeye başlayabilir.

Saygılar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2016, 21:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bahsi geçen parçalar çok fazla kurum bağlıyor atık egsoz gazları ve yakıttaki pisliklerden mütevellit. Yararlı bir işlem ancak para'nın dediği gibi gelişigüzel yapılmaması gerekiyor. Araç 120'e dayandıysa tabii, bi bakmakta fayda var. Yalnız parçalar çok hassas parçalar, dikkat etmek lazım.

Your visit is more than appreciated to
www.azmiallusoglu.com to get more info about me.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2016, 21:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
paramecium
Selam,

Keyfe keder yapılmaması gereken bir işlem. Bir anda enjektörlerin işemeye başlayabilir.

Saygılar.

Daha önce CarbonClean yada herhangi bir katkı kullanmadım. 10.000 km falan önce de Würth Enjektör Temizleyici atarak 900 Km durmadan uzun yol yaptım. Faydasını gördüm gibi geliyor ama tam emin değilim.

[shop.wurth.com.tr]

Bu ustalara ne sorsak pat diye yapalım edelim diyorlar kanser oluyorum yetkili servistekilere bile güvenmiyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/02/2016 21:50 tarihinde Xaero tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2016, 22:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Vay arkadaş neler varmış ya.

[www.fordclubtr.com]

Alan Yetkilisi
ID § 15 Feb 2016, 09:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Şimdi şöyle bir olay var:
Bu motor çalışan bir makina. Valfler yataklarını güzelce belirlemiş, enjektörler fıslıyor falan. Böyle bir işleme ihtiyaç duyup duymadığı ilk önce enjektör basınçlarını kontrol ederek belirlemek gerekli. Eğer enjektörlerden birinde basınç düşükse temizlik ile o tıkanıklığı açabilirsin.

Fakat, bu temizlik işlemi sonrası bazen o valflerin oturma yüzylerinde boşluklar çıkmaya başlıyor. Motor kompresyon sıkıntısı yaşamaya başlıyor falan. Veya enjektörler pulvarize olarak değil de daha iri taneli olarak yakıt gönderiyor.

Kısaca ortalık fena karışıyor! Bu tarz bir işlemi, motor ile oldukça fazla km yaptığında, motoru yaptırmadan önce son çıkış olarak kullanmakta fayda var.

Benim Scenic II şu an 200k km ve Scenic III ise 100k km oldular. Daha böyle bir işlem yaptırmadım.

Saygılar.
Alan Yetkilisi
ID § 15 Feb 2016, 09:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Uygun olmayan yağ, kötü yakıt, sık değişmeyen hava filitresi gibi etkenlerle bu sonucu almak doğal.

Yeni nesil diesellerin yağlarının olduça kaliteli olması şart ve DPF'e de uygun olmalılar.

Saygılar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Feb 2016, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende pek taraftarı değilim zaten arabaya gayet düzenli olarak yetkili serviste orjinal parçalarla bakımını yaptırıyorum.
Dediğin gibi önce bi kontrol ettirmek lazım enjektör basinclarini falan ona göre hareket etmekte fayda var
Üye
ID § 15 Feb 2016, 14:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
nedense başlığı görünce hiç araba ile değilde jeotermal sistemin manifold ve enjektörleri geldi aklıma. Boileri devreye aldılarmı acaba temizlik için hangi ekibi çağırdınız yardımcı olalım demeye geldiydim.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 22 Oct 2017, 23:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Peki bu enjektör temizleyicilerin (benzinli için) bir yararı var mı? Araç birkaç kere durduğuğumda devir düşüşü yaptı dalagalanma gibi. Bi zararı yoksa würth enjektör temizleyici kullanayım diyorum?
Üye
ID § 23 Oct 2017, 06:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bi bogaz kelebegi temizlettir bence once
Üye
ID § 23 Oct 2017, 08:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
araba, marka, model, motor tipi?

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Alan Yetkilisi
ID § 23 Oct 2017, 13:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Bence de boğaz kelebeği ilk sırada olmalı.

Saygılar.
Üye
medal 1k
ID § 23 Oct 2017, 16:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2006 c200 komp.

95.000 de araç

boğaz kelebeği temizletmek daha riskli olmaz mı enjektör temizleyici kullanmaya göre?
Üye
ID § 23 Oct 2017, 17:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Komodo
Araç birkaç kere durduğuğumda devir düşüşü yaptı dalagalanma gibi

Ya bu olay bende de oluyor kırmızı ışıkta falan durunca. Araç stop edecekmiş gibi oluyor, devir düşüyor baya bi. Sonra bir anda toparlıyor kendini 1300 devire falan çıkıp geri 900 civarına dönüyor. Yolda giderken herhangi bir sorun yok ancak ışıkta vs. durunca böyle yapıyor.

Önerilerinize açığım.

Saygılar.

Araç: 2006 Toyota Avensis, Benzinli
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum