[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ Kış lastiği uygulaması...
Yazar RSS Konu: Kış lastiği uygulaması {4137}
Syf: ««/ 7 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 13 Oct 2014, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam arkadaşlar ;

Konu hakkında detaylı bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Benim aracı biliyorsunuz Caddy ruhsatta da Yük Nakli hususi - Panelvan olarak geçiyor

Yaz oğlum

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2014 13:00 tarihinde Katibim tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Oct 2014, 13:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi uygulamaya gerek mi var? Kış geldi mi taktır kış lastiğini baharda tekrar değiştir işte güvenlik bu yani cimrilik yapmayın hiç. Zamanını soruyorsan 1 Aralık - 1 Nisan arası hatırlıyorum.

For those I love; I will sacrifice.
Üye
medal 1k
ID § 13 Oct 2014, 14:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İstanbul da kış lastiği çoğu mevsim bence gereksiz

Kaldı ki benim lastikler 4 mevsim ama bilmiyorum bakalım sanırım alacam bende

Yaz oğlum
Yörünge Disi
ID § 13 Oct 2014, 14:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alma kar yağınca garaja parket
Üye
medal 1k
ID § 13 Oct 2014, 14:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya hayır aslında bende farkındayım kış lastiği zorunlu trafik için güvenli flan filan

Ama işte aracı haftada 1 ya kullanıyorum ya kullanmıyorum karın lapa lapa yağdığı zamanlarda da hastalık bile olsa taksi otobüs vs kullanıyorum

Açıkcası 4 ay içinde 1000 TL bayılmak... Hele şimdi zorunlu oldu mezarcılara gün doğdu ....

Ama bakalım yapacaz artık bişeyler

Yaz oğlum
Üye
ID § 13 Oct 2014, 14:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kis lastiginin adi ustunde kis icin. Kar degil.
Hava sicakligi belli bir seviyenin altina dustugunde sertlesen lastik hamuruna karsi kardan daha tehlikeli seyler var.

Umarim o kadar araba degistirdikten sonra "aile icin" aldigin caddy'ne kis lastiksiz olarak ailenle binmezsin.

Bak su anda sana bisey izah ediyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2014 14:55 tarihinde KHaRoN tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 13 Oct 2014, 14:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kışlıkları eylül gibi alacaksın ucuz oluyo. aldığın yerin saklama yapan bi yer olmasına öncelik ver.

4 ay için bin lira gibi düşünme her sene olacak bu olay, yani seneye bi 50 liralık rotbalans ve değiştirme parasıyla halletmiş olacaksın.
Üye
ID § 13 Oct 2014, 14:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İstanbul'da kışlarıda genelde sıcack geçtiği için 3-5 gün dışında gerek olmuyo kış lastikleri. İç Anadolu, doğu anadoludaki soğuk yerler için belki, kışlık ortalama sıcaklığa bakmak lazım.
Üye
ID § 13 Oct 2014, 15:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kuresel isinma abi anahtar kelime..kayseri de bile dogru durust kar yagmiyor..anca guneydogu anadolu filan..
Alan Yetkilisi
ID § 13 Oct 2014, 15:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

KHaRoN çok yumuşak belirtmiş diyeyim sen anla winking smiley

Saygılar.
Üye
ID § 13 Oct 2014, 15:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Remus
İstanbul'da kışlarıda genelde sıcack geçtiği için 3-5 gün dışında gerek olmuyo kış lastikleri. İç Anadolu, doğu anadoludaki soğuk yerler için belki, kışlık ortalama sıcaklığa bakmak lazım.

[www.dmi.gov.tr]

Cok iyimser ve sorumsuz tahminler yapiyorsunuz.
Tabloyu inceleyerek kasimdan nisana kadar istanbulun ortalama sicakliklari gayet kis lastigi gerektirir nitelikte oldugunu goruyoruz. Minumumlar ve ozellikle aralik,ocak,subat,mart maksimum degerleri ozellikle tehlike arz ediyor.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/10/2014 15:06 tarihinde KHaRoN tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi
ID § 13 Oct 2014, 15:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Viyadük ve köprüleri (hep bir bağlaç ile bu iki kelimeyi ayırmak istemişimdir) unutmamak gerek. Rüzgar alan bu noktalar çok daha hızlı don yapıp tehlike arz edeceklerdir.

Saygılar.
Üye
medal 1k
ID § 13 Oct 2014, 15:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya alacağım zaten ailem için güvenlik herşeyden önce gelir

Varmı bildiğiniz güzel bir lastikçi şöle kampanyalı filan

Yaz oğlum
Üye
ID § 13 Oct 2014, 15:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Markasına göre değişsede ortalama 7C nin altı için kış lastikleri. Lastikçi değilsen pek savunmanın anlamı yok. Birde benzinde daha çok yakıyorsun. 1000 Tl veripte kurtulamıyorsun.
Üye
ID § 13 Oct 2014, 15:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sertlesmis mevsim lastikleriyle kisin kullanmaya calistiginizda traction kaybedildigi icin daha fazla efor sarfediliyor. Tam tersi kisin kis lastigi kullanmamak daha fazla yakit yaktirir.

Madem birincil endise masraf, masraf acacak bir sey daha soyleyeyim. Kisin mevsimlik lastikleri kullanarak o lastiklerin soguk olmayan havalardaki tutunma ozelliklerini de kaybettiriyorsunuz. Daha erken eskiyen ve guvenli olmaktan cikan lastigin daha fazla masraf getirecegi asikar.

Syf: ««/ 7 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum