[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Patinaj
|-- |-- |+ Motorsiklet ekipmanları topiki...
Yazar RSS Konu: Motorsiklet ekipmanları topiki {19937}
Syf: ««/ 23 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Sep 2011, 14:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam beyler,
ayrı bir başlığı hakettiğini düşündüm bu tarz şeylerin. Allah nasip ederse yakında alıcam makineyi de,
Şimdi en büyük sorun ekipman.

İlk planda güzelinden bi kask + mont ve eldiven düşünüyorum. ( eldiven şart mı onu da bilmiyorum tabi ).

Kask olarak [www.motomaxonlineshop.com]

bunun için çok kaliteli dediler. Bilgili & ilgili patilerden destek rica ediyorum.

Montta daha karar veremedim, ne alacağıma bile karar veremedim. Çeşit çeşit şeyler var. Kışında kullanmayı düşünüorm ama gerekirse onun içinde ayrı bişi alayım, terden gebermemek lazım bu havalarda.
Ne alınır? deriler var, deri olmayan daha ince olanlar var? Max koruma ve rahatlık ön planda. Ama ibişte olmayalım giyince.

Eldiven,
eldiven şart mı? eller terliyor mu çok? ya da acıyor mu uzun yolda?

Teşekkürler şimdiden

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Yörünge Disi
ID § 11 Sep 2011, 14:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eldiven şart. yazlık olanlar hiçbir şekilde terletmiyor zaten. aksi takdirde uzun mesafede ellerin acır, uyuşur ve muhtemelen o rüzgar ileride eklemlerini çürütmüş olur smiling smiley

ayrıca olurda kaza geçirirsen o eller yerlerde olacak.
Üye
ID § 11 Sep 2011, 14:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Peki deri ile tekstilin farkı nedir? Yazlık-kışlık mantığı mı? Yoksa deri daha mı sağlam oluyor?

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Yörünge Disi
ID § 11 Sep 2011, 14:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok fikir sahibi olmadığım için yazmak istemedim ama deri montlar arasında da yazlık kışlık ayrımı var. Hein Gericke marka mont kullanıyorum yazlık bir model (yazlık dediğime bakma giydiğimde enimle boyum eşitleniyor ;p) görünüşü çok hoşuma gittiğinden kışın motosiklet haricinde bile kullanabileceğimi düşünerek almıştım. İçindeki astarı çıkartıp (sırt şok absorb dalglasıda beraber çıkıyor) bel hizasındaki hava ceplerini açtığım vakit yazında çok rahat ediyorum. Tam tersini yapıncada kışın içime kalın bir hoodie giymek zorunda kalıyorum. Kasım-Şubat arası bendeki mont yetemiyor.

ama trafik durduğu vakit montun çok fark yaratacağını sanmıyorum. her türlü terliyor insan. yinede triko mont kullanmadığımdan bilemiyorum. Tarz olarakta sevmediğim için hiç yanaşmadım. Muhtemelen deri mont daha dayanıklı, daha az rüzgar geçiriyor. Daha tecrübeli birileri vardır eminim buralarda
Üye
ID § 11 Sep 2011, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şu throttel rocker zımbırtısı nasıl kullanılıyo?

Es deli külek bu günü apar,
O öten ömrü yeniden gaytar.

Üye
medal 1k
ID § 11 Sep 2011, 17:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
deri mont her turlu en iyisi, hem daha dayanlikli, hem cok daha iyi koruma sagliyor, daha guzel gozukuyor, kisin soguktan daha iyi koruyor.

onun disinda isikta durunca muhakkak terliceksin ondan kurtulus yok
Yörünge Disi
ID § 12 Sep 2011, 12:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yazlık deri montlar var , İCON marka bir deri mont aldım , delikli falan pek terletmiyor. Tekstil Bering montumda var , daha hafif tabi ve konforlu ama deri daha güven veriyor.

Eldiven iyi oluyor , ilk başta garipsedim ama alışınca şimdi eldivensiz kullanamıyorum , kısa mesafede bile takıyorum kesinlikle daha rahat oluyor
Üye
medal 1k
ID § 13 Sep 2011, 17:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hem eldiven karizmatik bisey tongue sticking out smiley
Üye
ID § 20 Sep 2011, 16:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,
Motoru tricolor alıcam sanırım kendini belli etsin istiyorum.
Ekipman olarakta hem sharp testinden 5 almış hem az ses geçiren shoei hadronu tercih edesim var. Aslında başka bi model buldum ama onu tr de bulamadım, güneşlikli falan.

[www.feyizoglu.com]
yorumları alayım.

Ceket olarak daha kararsızım ama şu model var,
[www.feyizoglu.com] su geçirmez falan yazıyor hem yaz kış giyerim diye düşünüyorum.

[www.feyizoglu.com] buda var bunu da beğendim hem fiyat olarak iyi

eldiven olarakta [www.feyizoglu.com] bunu beğendim.

Montların ikiside içinde koruma falan var.
Ekstra olarak dizlik alıcam ama kotun içine dizlik giyilebiliyor mu?

Yorumlarınızı bekliyorum beyler

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
ID § 20 Sep 2011, 16:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kask olarak [www.feyizoglu.com] daha ıımıs az bı farkla

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
medal 1k
ID § 21 Sep 2011, 11:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
399 TL olan ceket iyiymiş eldiveni beğenmedim kask da üzerinde işleme olanları zaten beğenmiyorum zevkine kalmış

motomax a bak bide onlarında fiyatları iyi
Üye
ID § 21 Sep 2011, 13:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
peki mesela o shoei lerde xr1100 vs vs yazıyor. Onlar farkediyor mu? Bana kalsa bende işlemesiz alıcam ama özelliğe bakıorm işte sad smiley. sade xr1100 var o diğerleriyle aynı mı?

bide eldiven olarak ne önerirsin?

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 defa güncellendi. Son güncelleme 21/09/2011 13:38 tarihinde Suark tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 21 Sep 2011, 16:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arai lere falan bak shoei de de olması lazım

eldiven de marka önermiyim ama 100 tl lik bişi al kışlık en az benim tavsiyem
Üye
medal 1k
ID § 21 Sep 2011, 19:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekipmanda paradan kacmicaksin, en iyilerini alacaksin, o da kaskta arai, ya da belki shoe i de kurtarir, montta da dainese, dainese zaten montta kesinlikle tek secenek bence en iyisi yani su anda, derisi tekstili farketmez, kislik tekstil de alabilirsin, deriler daha cool duruyor sadece =)
Üye
ID § 22 Sep 2011, 08:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
neden dainese?

bide arai ile shoei ler arasında ki fark ne?
yani para verip dandik bi mal almak istemiorm

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 defa güncellendi. Son güncelleme 22/09/2011 08:11 tarihinde Suark tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 23 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum