[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Paticik.com / Yeni Gelenler
|-- |-- |+ Kedi masrafları...
Yazar RSS Konu: Kedi masrafları {522}
  [ A ]
Üye
ID § 26 Jul 2018, 21:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sokakta olucek olan bir kediye rastladim neyse buna birazcik yemek felan veririm kendini toparlar diye dusundum sonra 1 hafta felan oyle gecti yok yani tik yok neyse kalsin biraz daha dedim ve ailemi ikna ettim.bi arkadasim da kontil diye bi ilac vardi ic parazitleri icin kediye ilac vermeye basladigimiz da 1 aylik yoktu bile
Neyse bi sikintisi yok suan allaha sukur gecenlerde 2 aylik oldu biz de pirelirini dokmesi icin vete goturduk.tamam sokak hayvanlarina muayene ucretsiz ama yanlis hatirlamiyorsam pireleri icin 20 25 tl odedik devlet bide bunun bide karma asisi ve 2 asisi daha var biri kuduz ama digerini hatirlamiyorum.asi basi 60 tl 3 asisi 180 oluyomus.yani onerebileceginiz devlet veti varsa felan yazin bune yani insanlari hayvan beslememeye ikna ediyorlar yani..
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Jul 2018, 21:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
belediye bakım yerleri ücret almaya bilir oraya götür bi dene bakalım

kaynak: ntvspor
Üye
medal 1k
ID § 26 Jul 2018, 21:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
belediye veterinerlik işleri
bulunduğun il/ilçe nerede var öğren gidebiliyorsan kap kedini git halleder onlar

belediyeyi arayıp sorabilirsin

ps2 klawye gibisi yok

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/07/2018 21:46 tarihinde Auril tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Jul 2018, 21:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sonuçta vet de bi şekilde para kazanacak di mi. Bütün dünyanın sistemi böle işliyor =)

Buna sırf evde bakıp sokağa bırakmayacaksan, kuduza bile gerek yok. Ama ilk seferlik karma, Bronş bi de 1-2 bişi daha var onları yaptırmak laxkm
Sonr sonların bile senelik tekrarları şart değil başka kedilerle kontak kurmuyorsa

Onun dışında pire bile dışarı pek çıkmıyorsa 2 3 ayda 1 yeter. İç parazit zaten 3 ayda 1 olmalı.

Kısacası kedinin aşı masrafı çok da değil. Dışarı salıyorsan ve sağlıklı olsun diyorsan yukarıdaki hepsini senelik olarak yaptıracan tabi
Üye
ID § 26 Jul 2018, 22:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tamam vettin de para kazanmasi lazim ama yavru bi sokak kedisi icin biraz fazla parkta bi kadin yavru kediye 3 asiyi 30 tl ye yaptirmis ki o kedinin daha buyuk sikintilari varmis lavra mi onlar felan cildine konmus vb bide yorumlara bakiyorum devlet vettelerinin cogu kediye kotu bakiyormus
Üye
ID § 31 Jul 2018, 10:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
acıbademde bi vet vardı kadıköy ikametlilere ücretsiz yapıyodu bi çok şeyi sokak hayvanı götürünce
neler dahil bilmiyorum
yerini de tam bilmiyorum :(

LIFE IS A DAY ROOM IS TODAY
Üye
ID § 31 Jul 2018, 14:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çok yardımcı olmuşun grinning smiley grinning smiley
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 31 Jul 2018, 14:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pm den iban at yollayayim 180tl ise sorun, ama surekli mama vs parasi gonderemem :\

ha bu arada asi basi 20 30tl ye yapiyorlar genelde sokak hayvanlarina

1 defa güncellendi. Son güncelleme 31/07/2018 14:46 tarihinde WaNTeD tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 01 Aug 2018, 11:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Üsküdar'a yakın ise yeni belediye binasının yanında Minik Dostlar Kliniği var. Üsküdar Belediyesinin. Sadece sokak hayvanlarına bakıyorlar ve her şey ücretsiz. Aşısından ameliyatına kadar. Mesela ben Pazartesi gününe randevu aldım bir saat önce, bizim apartmanın önündeki yavrulardan birinin gözü enfeksiyondan mahvolmuş, göz ameliyatı yapacaklar. Açıkçası akp belediyesi falan ama klinik çok temiz, donanımlı, çalışanlar da oldukça ilgili.

"Zamanlaması manidar"
BNet: Stargazer#2345
Steam: Suskun
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum