[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Futbol
|-- |-- |+ Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma...
Yazar RSS Konu: Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma {118736}
Syf: ««/ 250 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jun 2018, 18:48    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fenerbahçe bir spor kulübü onda sıkıntımız yok. Diğer branşlarda başarı tabii ki bizi mutlu ediyor ama bayrağını alıp bağdat caddesine çıkartmıyor hiçbiri. Basketbol o bağlamda iyi bir başarı ve gurur kaynağı yarattı. Diğer branşlarda da başarılı olması Fenerbahçe'nin, atletizmde altın madalya alması, kürekte başarı gelmesi bizi mutlu ediyor, gururlandırıyor da. Ama futbol, yıllardır, insanların içinde bulunduğu sosyal ortamda da, dijital ortamda da çok fazla rekabet çıkartıyor.

Benim 32 senelik arkadaşım, 16 senedir birlikte çalıştığım adam galatasaraylı, ben fenerbahçeliyim. Kalkıp "atletizmde ne geçtik olm sizi bu hafta, londra olimpiyatlarında nal topladınız resmen" demiyoruz, akhisar ne patlattı diyoruz, başakşehir pörtletti diyoruz. O nedenle futbol başarısı her daim önemli ve önde geliyor. Sonrakiler de işin "çileği" grinning smiley.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Jun 2018, 18:51    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aziz'in manyadığını herkes kabul ediyor ya, ama işte TR'de çok fazla insan dediğini makama gelince yapmama eğiliminde oluyor ki bunun temel sebebi özellikle futbol kulüplerinde hep göreve gelene kadar nasıl bir enkaz aldıklarının bilincinde olmamaları.

Yani çoğu biliyor olayı, Fiko mesela geldiğinde ne kadar boktan bir BJK aldığını biliyordu ama seçilmeden önce konuştuklarının ya da sonradan konuştuklarının sadece %25'ini falan ancak yapmıştır.

Konuşurken her şey güzel, herkes etkileniyor ama icraate geçirmediğin sürece gaza gelip peşinden körlemesine koşmaya gerek yok diyorum ben. Benim gözümden artık böyle 2 yıldır falan diyeyim en azından.

Yani inşallah yapar her dediğini ama ben çoğunu TR kulüplerinin mali yapılarından dolayı gerçekleştiremeyeceğini düşünüyorum. Ama işte üstte de dedim Fiko kadar başarılı olsa bile fazlasıyla yeter her şekilde Aziz'in son döneminin üstüne çıkar. Taraftara fazlasıyla yeter ve yetmeli bence.
TW
ID § 05 Jun 2018, 18:52    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kapasaniza la bu konuyu, sohbet bolundu.
TW
ID § 05 Jun 2018, 18:55    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya çok denk olmayan bir örnek olacak ama dsfsadfa

Elazığspor'da geçen yönetim seçimi oldu. Gelen yönetim borçları şöyle bitireceğiz, takımı şöyle elde tutacağız, şöyle büyüyeceğiz 3 yılda tekrar süper ligde kalıcı takım olacağız falan filan başladılar ben hepsini okudum güzel ve mantıklı geldi. Şuradan gelen geliri şöyle yapacağız falan yetecek filan.

Adamlar seçildi.

4 gün sonra istifa ettiler.

6 futbolcu şuan ana kadrodan sözleşmelerini fesh etti, yönetici falan yok kaos var kulüpte kimse ne olacağını bilmiyor aksjfhsadf

Yani FB'de bu kadar saçma olmayacak iş tabii, öyle ya da böyle Aziz'in yanında yıllarca geçirmiş hatta birinci adamlık yapmış Ali Koç ne devraldığını biliyor ama işte yanlış hatırlamıyorsam kendi diyordu Aziz'ler çok şey saklıyor, açıklasınlar öğrenelim falan diye.

Onlar ortaya çıktıkça mesela vaatleri gerçekleştirme oranı, olabilme ihtimalleri vs. de düşebilir ki düşecektir.

Yani kesinlikle beceremeyecek, olmaz demiyorum bunu yine belirteyim. Gaza gelmeye gerek yok diyorum. Beklentiye girmek hoş ama işte Fiko gelince biz de feci gaza gelmiştik asdfhsda
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jun 2018, 19:07    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu isler zaman isi - akilli bir yonetim ile zaman icinde oturtabilir bircok sey de futbolun sirket yonetmekten bir farki var o da durmadan rakiplerin arasinda basarili olman gerekliligi.

Bugun 20 milyon ekstra harcayip sampiyon yapabilirsin takimi ama o milyon onundeki 2-3 seneyi silip supuredebilir. Yonetimler cikip arkadaslar 2-3 sene onumuzu duzeltecegiz diye acik acik plan belirtmedigi surece ve bunu taraftar kabullenmedigi surece kluplerin yenilenmesi olmuyor hicbir zaman. Besiktas bunu FEDA ile basardi.

Burada sikinti vizyonlu birinin baskan olmasi degil sadece, klup sisteminin baskanlik uzerine olmasi. Ya sistem tamamen degisir ve CEO/yonetimler halinde yonetilir klupler, ya da X baskanin bu isi yonetebilecek kapasitede olmasina bagli olarak klupler bir batar bir cikar. Ya sistem tamamen degisecek ve senin Ali Koc gibi bir adama ihtiyacin olmayacak - i.e. o isi zaten yapabilecek seviyede yoneticiler yonetecek klubu ilerki donemlerde atiyorum sirket CEO'lari gibi, ya da Ali Koc inanilmaz isler yapsa bile birinin bunlari silip atmasi yeni bir secime bakacak adam sonsuza dek orada olmayacagina gore. Haliyle baskanlarin sifatindan bagimsiz sekilde bir yonetim sekli olmadigi surece kluplerin basarili olmasi zor.

Premier Ligdeki kluplerin baskanlari kimdir biliyor muyuz mesela.

The Sage has nothing to lose...

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/06/2018 19:07 tarihinde Sotto tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 05 Jun 2018, 19:13    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yekeyeke sen kaç yaşındasın?

yo mama is so fat kadir topbaş asked her to jump into bosphorus to drain it before building marmaray
Üye
medal 1k
ID § 05 Jun 2018, 20:13    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hala istediği makam diyosunuz kürdili hicazkar tadında. Adamın makama ihtiyacı yok, hatta sorgulanıyo manyak mı lan bu adam diye. Hala makam.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jun 2018, 20:14    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şunu kitleseniz de yeni başlıktan devam etseniz.

Kurtuldunuz işte Aziz'den. Geçti gitti.
Syf: ««/ 250 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum