[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Futbol
|-- |-- |+ Chapecoense Faciası...
Yazar RSS Konu: Chapecoense Faciası {2919}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 08 Dec 2016, 23:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yok abi kırmızı çizgi var ama kaptanın insiyatifinde çok şey var. Thy de öyle zaten ben oraya göre konuşuyorum. Mesela motorlardan biri bozulursa acil iniş değil kaptanın insiyatifinde. Duruma göre hareket ediliyor yani. Konuyu okumadım sadece alıntıladığım posta cevap yazdım.

Abi f.o. nun görevi sadece yanda oturup başkan onu yanlış yaptın bak demek değil o biraz kırıcı. F.o. larda kullanıyor abi uçağı sad smiley.

Welcome my son.Welcome to the machine.
What did you dream?It's alright we told you what to dream.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Dec 2016, 23:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya tabii biliyorum, kullandırtıyorlar kaptana yük olmasın öğrensin falan diye de asdfsadf ben de eğitime hazırlanıyorum FO'luk için zaten AFA'ya, ondan dolayı bilgiliyim konuda da sad smiley Şaka bi yana aslında çoğunlukla FO kullanır, kaptan böyle böyle yapacaksın der ama her şeyin sorumluluğu kaptandadır, son karar vs...

Kaptan tabii her şeyin sorumlusu ama sırf onun insiyatifinde diye hatayı hata ile örterse sonuçları ağır olabiliyor.

Benim bildiğim mesela geçen sene yere kanadı vuran Milano uçağınının kaptanı ve FO'sunun işine son verildi. Sebebi de; uçak zaten iniş prosedürlerini tamamladıktan sonra kanadını yere vurmuş olsa dahi inişi tamamlaman, acil tahliye ile uçağı boşaltmanın gerektiğiymiş.

Kaptan orada kanat yere vurmasına rağmen kendi insiyatifinde tekrar kaldırıyor, tur attırıyor ve tekrar düzgün iniş yaptırıyor. Ama bu işte prosedürlerde hataymış. Kanadın veya motorun aldığı hasar tahmin edilemez olduğundan havada daha büyük sorunlara yol açıp, belki de herkesin ölümüne sebep olabilirdin diyor.

Kaptan belki o kalkışla da olası bir yer kazasını engelleyip atıyorum 50 kişinin hayatını kurtardı ama verdiği kararın sonunda bütün uçağın hayatını riske attığından dolayı suçlu bulunuyor ve işine son veriliyor.

Ha firma bunu yapmayabilirdi de tabii ayrı konu.

Yani çok ucu açık konu, kaptanların sınırsız yetkisi var ama firma kendi prestijini vs. her şeyin önünde tutuyor sad smiley

2 defa güncellendi. Son güncelleme 08/12/2016 23:36 tarihinde DarKRideR tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 09 Dec 2016, 02:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sirket politikası > kaptan insiyatifi

Thy bu arada yakitimiz bitiyoo yeaa diye kuleye en cok aglayan şirket hani cok güvenmeyin

Feuer und Wasser kommt nicht zusammen
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum