[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Spor / Futbol
|-- |-- |+ "Galatasaray küme düşer"...
Yazar RSS Konu: "Galatasaray küme düşer" {4378}
Syf: ««/ 6 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2008, 11:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hıncal Uluç'un 19 Mart tarihli Fotomaç yazısı:
[www.fotomac.com.tr]

Tüzük değişmeli

Galatasaray'ın borcu 282 milyon YTL. 2009 yılında UEFA'nın kulüp lisans hükmü yürürlüğe girdiği zaman Galatasaray küme düşer

Liseciler kontrolü yitirmemek için Galatasaray'ın Türk halkına açılmasına izin vermiyor. Bu nedenle kurtuluş da olmuyor

'Polat' diyenler gelecekte Canaydın'ı çok arayacak. Çünkü aynı yönetim devam ediyor. Bir adamın aslı suretinden her zaman iyidir

Kalli, Ankaraspor maçına çıkamadı. Buna karşılık Galatasaray, sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi. Bir yandan da adayların kongre çalışmaları devam ediyor. Bunca soruna karşılık Galatasaray'ın yoluna devam etmesi bir başarı olarak görülebilir mi?

Umrumda değil.
Hakikaten umrumda değil. Yani Galatasaraylı olarak hiç ilgilenmiyorum, Galatasaraylı olarak o kongreden de istifa ederek ne kadar doğru yaptığımı düşünüyorum. Hiç fark etmez, bugün 'Adnan Polat' diyenler gelecekte Özhan Canaydın'ı çok arayacak. Çünkü aynı Özhan Canaydın yönetimi devam ediyor, Özhan'ın seçtiği adamlar devam ediyor, bir adamın aslı suretinden her zaman iyidir!..

Polat en güçlü aday olarak görünüyor. Florya'dan başlayıp yeni stada kadar iddialı projelerden bahsediyor. Bunları gerçekleştirebilir mi?

Hiçbir şey olmaz. Bunların hepsini Adnan ile zamanında konuşuyorduk. Ben Adnan'a büyük ümitler bağlıyordum, Galatasaray'ın ümidinin Adnan Polat olduğunu düşünüyordum ama bugünkü Adnan Polat'a hiç inanmıyorum. Söylediği hiçbir şeye inanmıyorum. Bir ay evvel bana herkesin içinde "Ben yokum" diyen adam cumburlop gidip başkanlığa adaylığını koyduktan sonra zaten diyecek bir şey yok. Galatasaray'ın geleceği karanlık. Borcunun 282 milyon YTL olduğu söyleniyor. Bu borcu Galatasaray ödeyemez. 2009 yılında UEFA'nın kulüp lisans hükmü yürürlüğe girdiği zaman Galatasaray küme düşer. Daha kimse farkında değil. 282 milyon YTL'lik borçla Galatasaray'ın Süper Lig'de oynamasına izin vermez UEFA...

G.SARAYLILAR AZINLIK
Galatasaray'ı kurtaracak bir tek şey var: Fenerbahçe'de, Beşiktaş'ta olduğu gibi üye sayısını artırmak. Yeni gelecek üyelerden giriş aidatı alarak önemli bir parayı oluşturmak ama Galatasaray'ın liseye mahkûm tüzüğü de buna izin vermiyor. Bu komik tüzüğün değişmesi gerekiyor. Galatasaray, Galatasaray Lisesi'nden doğmuş bir kulüp. O lise de Galatasaraylıydı o zaman. Liseden çıkan Galatasaraylı olmayanlar da parmakla gösterilirdi. Çünkü Galatasaray Lisesi o zaman yatılıydı. Okullara ruhu veren yatılı öğrencilerdir. Zamanın 24 saatini orada geçirenlerdir. Hele de Türkiye'nin, dünyanın koşullarında. Dışarıda herhangi bir eğlence yok. Sokağa çıksan bir şey yok. En iyi şey okulda arkadaşlarınla beraber futbol oynamak, gırgır geçmek. Sinema yok, tiyatro yok, televizyon yok, kızlarla buluşmak yok, gezmek yok, boğaza inmek yok. Ne yapacaklar? Mecburen... Mülkiye ruhu nasıl oldu, aynen, yatılılarla... Galatasaray Lisesi'ne gitsinler bir anket yapsınlar bakalım. Kaç Fenerli, kaç Beşiktaşlı, kaç Trabzonlu, kaç Sivaslı, kaç Gaziantepli var. Galatasaraylılar azınlıktadır şimdi Galatasaray Lisesi'nde. Çünkü yatılısı yok. Anadolu Lisesi gibi. Samsun Anadolu Lisesi'nden farkı yok Galatasaray'ın. O zaman 'Bu lisenin mezunundan başkası Galatasaray'a üye olamaz' çok çağ dışı kalmış bir hükümdür. Ama kulübü kontrol eden liseciler, bu kontrolün devam etmesi için Galatasaray'ın Türk halkına açılmasına izin vermiyorlar. Bu yüzden tüzüğü tutuyorlar. Tüzüğü böyle tuttukları zaman da Galatasaray yeni üye kaydedemiyor. O zaman da kurtuluş olmuyor. Maddi manevi kurtuluşu yok Galatasaray'ın...
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Mar 2008, 11:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Olan florya'ya olucak kesin satıcaklar orayı 600 milyon dolar civarı bir gelirden bahsediyorlar.
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2008, 11:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yazık ya yazıkk...florya giderse ağlarım yani
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Mar 2008, 11:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kirasından geçinemiyo muyuz oranın?
ama hakkaten istanbul'un en pahalı yerinde idman yapıyoruz yani yazıktır, cıkalım sehir içinden kasa da dolar işte.
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2008, 11:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gercekten 600 milyon dolar hem borcunu oder hemde yepyeni bi galatasaray dogar ya. tabi iyi kullanılırsa
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Mar 2008, 11:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ne 600 milyon doları kimse şaşırmasın şu anki haliyle en fazla 150 milyon dolar Florya, o da çok iyimser bir tahmin. Emsalin arttırılması, hazineden kiralanmış arazilerin satın alındığını ve hacizin kaldırıldığını düşünsek bile 200 milyon dolar eder bence.
Üye
ID § 19 Mar 2008, 12:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aziz Yıldırım alır floryayı.

shit happens.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Mar 2008, 12:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti

"Galatasaray küme düşer"

inş

Dünyada türk olmak gibidir, Türkiyede Fenerbahçeli olmak.
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2008, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yatılısı yok?
afgdgdssfgsdfsfddfgdfgg ne diyor yahu bu herif.

a young nigga on a warpath and when I'm finished, it's gonna be a bloodbath
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2008, 13:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
her ne kadar yazılarının çoğu boş konuşmadan ibaret olan hıncal bu sefer liseli konusunda haklı tarafları var. kongrede başkan adayı olmak istiyosan ve liseli değilsen liseli tayfasından destek almadan çok zor. bu da potansiyel iyi gsli başkan ve yönetici adaylarının önünü kesiyor. hıncalın dediği gibi üye alımı bile kısıtlı gs de. belli bir kesim gs yi istediği gibi yönetiyor malesef.

artiz mi? ne artizi? artiz ne arar la bazarda
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2008, 15:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
600.000.000$ öylemi ? Sizle Aynı istanbuldamı yaşıyoruz biz diye merak ettim.. Arsa ve Dönüm fiyatlarından haberiniz varmı ? Burda megolomanlık yapmak için değil ama biraz bilirkişilik yapmak için bi yorum yazıcam. Floryadaki Arazinin boyutunu biliyoruz. Oldukça elverişli aslında Konumuda kullanışlı fakat 600m $ Bir arsa için ne demek Farkındamısınız siz ? Yıllık 400m $ ciro yapan bir İnşaat şirketinin Patronun Oğlu mevkiisindeyim ve Tek erkek çocuk olduğumdan dolayı doğal olarakta tek varis pozisyonumdayım 22 yaşındayım ve 600m$ Bir arsaya verebilecek gücümüz allahıma şükür var. Ben o araziyi size banko 150-175m dolar arası bir meblaya tekrar diyorum çok rahat şekilde alırım bana 200m dolar wersinler ben o arsayı önlerine atıp 25m dolarıda cebime indiriyim yani ne 600 ü ya
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2008, 15:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evlen benimle.

a young nigga on a warpath and when I'm finished, it's gonna be a bloodbath
Yörünge Disi
ID § 19 Mar 2008, 15:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
600m$ gelirden bahsediyorlar denmiş onuda açıkliyim.. 600m$ gelir elde edebilirmisin o arsadan ? Evet elde edersin nasıl Elde edersin Arasayı elinden çıkarıp Bir şirketle anlaşıp %51 - %49 ortaklık verirsin %51 ortaklığı kendine alırsın Ve kuracağın işletme için 50-100m dolar arası bi meblayı peşin alırsın Anlaştığın şirket geri kalan 100-125m Dolarlık arsa meblasını Cebinde tutar ve Yatırımı yapar. inşaatın 1-2 sene içinde sonlanır ki bu yatırım ne olacak oda tartışılır.. 10-12 sene içinde 600.000.000 dolarlık bir gelirin sahibi olursun ki senelik 50m dolarlık bir mebla ediyor bu.. 10-12 senelik işletim ortaklığın biter 10-12 sene sonrada Tüm hisselerini mevcut kuruma devredersin 10-12 senede kasana 600m dolar koyarsın ve Floryada hiç bir hükmün kalmaz..
Üye
medal 1k
ID § 19 Mar 2008, 15:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
florya 150-200$ nasıl edicek merak ediyorum

imar izni 4-5 kattan fazla olamıyor zaten floryada

kimse o parayı vermez o arsaya

çünkü dikilebilecek en büyük şey flyinn bile olamaz (floryayı bilen bilir, iniş pistine yakınlığı sebebiyle ve imar izinlerinin zorluğu ile tanınır..kat sınırlaması var)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Mar 2008, 16:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gs ın borcu gerçekten çok fazla , her sene düzenli olarak gelir getirecek bir kaynak bulmazlarsa çok sıkıntı çekerler ..
ha öyle küme düşme gibi bir olay olmaz en kötüsü taraftar sms çeker para toplarlar zamanında yapmışlardıgrinning smiley

2 defa güncellendi. Son güncelleme 19/03/2008 16:03 tarihinde Bonjo tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 6 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum