[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Pazar Alanı (İkinci El)
|-- |-- |+ Fatihin en iyi Dairesi ofis olarak kiralık...
Yazar RSS Konu: Fatihin en iyi Dairesi ofis olarak kiralık {4130}
Syf: ««/ 10 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 14 Jan 2019, 20:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Allah daha çok versin, bereketini arttırsın
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jan 2019, 21:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
akirafes
Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

Hayat akıp gidiyor bir yandan. İki evin az olsun bu kadar boş geçmesin hayat bence.
Genel Yönetici
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 14 Jan 2019, 21:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
akirafes
Mesela kurumsal bir markete vermeye kalktınız
sizden bina sakinlerinden yarın bir gün gelebilecek sorun karşısında zararlarına karşı ceza maddesi koyuyorlar.
dükkan içinde belli yerleri başkasına kiralamak devir etmek icin sizden onay alıyorlar. kontratları onlar istediği an çıkmak üzerine yapılıyor. İstedikleri an dükkanı devir hakkı istiyorlar. dukkan ismini değişim ve iş kolu değişikliği unvan değişikliği hakkı alıyorlar. Kontratlarında bina aidatlarını ödemeyeceklerini yazıyorlar.
Mesela çok tanınmış iki firma bana gecen sene zam yapmadı bu senede yapmayacak buyuk ihtimal. bunlarla uğraşmak çok zor. Size herkes bunu imzalıyor işte 6000 dükkânımız var bu standart değişmez diye dayatıyorlar. Bunlara kanmayacaksınız. Sİz mal sahibisiniz.

Aynen böyle bu arada, abartma yok burada.

Bunlara kanmayacaksınız tam geçerli değil. Büyük perakendeci müvekkiler var bizim de, eğer Fatih'deki adam kabul edilmeyecek şeyler isterse biz genelde imzalamamayı tavsiye ediyoruz. Pazarlık olur ama asla denk şartlarda bir sözleşme yapamazsın yani.
TW
ID § 14 Jan 2019, 21:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ama kiraya enflasyon zammı dahi yaptırmamak eşit şart falan değil ev sahibini kazıklamak oluyor.

So long, and thanks for all the fish...
Üye
ID § 15 Jan 2019, 01:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Enflasyon farki falan yalan bu iki sene.

Adam onu verecegine yan binaya gecer

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2019, 09:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
GERGE
Alinti
akirafes
Mesela kurumsal bir markete vermeye kalktınız
sizden bina sakinlerinden yarın bir gün gelebilecek sorun karşısında zararlarına karşı ceza maddesi koyuyorlar.
dükkan içinde belli yerleri başkasına kiralamak devir etmek icin sizden onay alıyorlar. kontratları onlar istediği an çıkmak üzerine yapılıyor. İstedikleri an dükkanı devir hakkı istiyorlar. dukkan ismini değişim ve iş kolu değişikliği unvan değişikliği hakkı alıyorlar. Kontratlarında bina aidatlarını ödemeyeceklerini yazıyorlar.
Mesela çok tanınmış iki firma bana gecen sene zam yapmadı bu senede yapmayacak buyuk ihtimal. bunlarla uğraşmak çok zor. Size herkes bunu imzalıyor işte 6000 dükkânımız var bu standart değişmez diye dayatıyorlar. Bunlara kanmayacaksınız. Sİz mal sahibisiniz.

Aynen böyle bu arada, abartma yok burada.

Bunlara kanmayacaksınız tam geçerli değil. Büyük perakendeci müvekkiler var bizim de, eğer Fatih'deki adam kabul edilmeyecek şeyler isterse biz genelde imzalamamayı tavsiye ediyoruz. Pazarlık olur ama asla denk şartlarda bir sözleşme yapamazsın yani.

konudan bağımsız ama bu kurumsal marketlere felan girdiğimde acayip rahatsız oluyorum artık. bildiğin evil firmalar. çoğu şeyi 8-9 katına satıyolar. kandırmak için her türlü numarayı yapıyorlar dükkan içinde. zarar verebileceksem dükkanda bir şeylere zarar vermeden çıkmıyorum sizde öyle yapın.

nişabürek
Genel Yönetici

ID § 15 Jan 2019, 09:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu arada Bim ve A101 az bir kar ile satıyor. Diğerleri öyle ama.
Üye
ID § 15 Jan 2019, 09:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
akirafes
Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

damat(lar) için heba edilen bir ömür.
Üye
ID § 15 Jan 2019, 10:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ahaahahahahah

Spacecake#2892
Üye
ID § 15 Jan 2019, 10:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
akirafes
Böyle yaşayacağıma homeless olurum tbh.

Spacecake#2892
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2019, 10:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
akirafes
bu dediklerini yaparak 20 sene sonra yozgat ya da amasya'da anayolun 7km içerisinde 10 dönüm bahçe parası çıkar, evet.

özerhisar ayran gururla sunar...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2019, 10:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu sene çevre bölgelerde kiralara baktım, benim kiraya 20% zam gelse aynı paraya 3-5 senelik evlere çıkarım hem de daha güzel şekilde yaşarım.

Bu kozumu oynayıp ev sahibinin 7-8% fazla zam yapmaması için ikna etmeyi planlıyorum.

20% yapmaya kalkarsa da çıkarım zaten...

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
Üye
ID § 15 Jan 2019, 10:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
onları hep hesapladık taşınma masrafıyla aynı paraya geliyor
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2019, 10:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynı masrafa gelsin, ne olacak? Esas aynı masraftaysa bile hayat kalitemi (daha iyi bir ev, daha iyi bir çevre, daha az sorun) arttırdığım için her türlü ben karda oluyorum.

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2019, 10:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ginaly
Alinti
akirafes

damat(lar) için heba edilen bir ömür.
Ben kız çocuklarının daha bir korunması tarafındayım. Kızlar daha bir özenle gözetilmeli mal paylaşımında bile bence.

ForEver @di

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/01/2019 11:13 tarihinde akirafes tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 10 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum