[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Buluşma-Event
|-- |-- |+ Amsterdam...
Yazar RSS Konu: Amsterdam {2111}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Dec 2013, 04:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Chemical in topikinde vardı lakin benim seyhat ocak ayında ertelenmişti ve konuda kaynamisti.
Şimdi 12.01.2014 tarihinde Amsterdam da yapsak süper olur kanımca.

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Dec 2013, 06:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynen ben varım

allahu ekler
b.net: ustoo#2754
steam: comanchi
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Dec 2013, 15:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yerdd önerin ozaman. Chemicalede haber edin.
Başka kim vardı topiki bulamadım.

Üye
ID § 11 Dec 2013, 15:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
27-28 ocak gibi yaparsanız ben de gelirim. Moderat konseri varmış teşrif edeyim diyorum.

chemical hangi şehir'de yaşıyodu? rotterdam'da bi üniv/bölüm var acayip kabul olmak istediğim *,.,*

diyafram8.com

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/12/2013 15:33 tarihinde yav tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Dec 2013, 16:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Valla benim tek boş günüm 12si. Zaten o akşamda dönüyorum.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Dec 2013, 21:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Chemical mesaj kutunun boşalt. Ulaşamıyoruz. Başka kim vardı oralarda haberdar edelim.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2014, 14:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
buradan liebe'den başka kimseden ses çıkmadı, chemical belki gelebilirim demişti.

TW
ID § 03 Jan 2014, 18:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
liebe pendik'ten webcam açar size

lel
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2014, 18:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olabilir tabi. olmasada önemli değil grinning smiley (adam trollmuymuş)

kim var hollanda da ya?

5 ocak sabahı schiphol'e inyorum. burdan rotterdam centrale, oradan da brielle deki hotel de zalm'a geçicem.birinci sorum en kolay nasıl geçerim?
ikibcisi erken varıcam eşyam falanda var da amsterdamda turlayabilirmiydim acaba? hotele girmek için 14.00'a kadar beklemem gerekiyormuş.

Üye
medal 1k
ID § 03 Jan 2014, 18:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dragonfire

tavsiyem: direk bavulu alıp, bavul odasına koy
fiyatları oldukca uygun ve guvenli baya, cantayla gezme bosuna.

(rotterdam'a amsterdam centraal'den de gidebilirsin, schiphol'den de gidebilirsin.)

metroyla: havaalani-amsterdam arası 15-20dk her 15-20dk'da sefer var, genellikle 1/2 no'lu perondan kalkar. saatleri vs havaalani icinde yazar. tek yon bilet 3.80 euro'idi sanırım, yanında bozuk para bulunsun indiginde (bosu bosuna first class bilet alma sakın, hic gerek yok)

amsterdam'da turlayabilirsin elbette..
sabah kacta iniyorsun?

stroopwaffle alıcaksın, taze filtre kahveni alıcaksın vs. sonra gezersin torture museum vs.

sıkı giyin amsterdam'ın ayazı üşütür...

3 defa güncellendi. Son güncelleme 03/01/2014 18:57 tarihinde Goering tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2014, 19:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Çok sağol, sabah 8:30'da iniyorum. Bavul falan derken 9'u bulur inmem.
Bavul odası dediğin garlarda da vardı sanırım. sonra eşyaları almak için geri dönerken problem yaşamam dimi?
Birde pazargünü açıkmıdır heryer?
Son gittiğimde yazdı gezmek falan güzeldi ama saat 6da barlar dışında hayat bitiyordu.

Üye
medal 1k
ID § 03 Jan 2014, 20:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dragonfire

metro(tren) istasyonu pasaport alanından çıktıktan sonra bir veya iki kat aşağıda. onunla gitceksin merkeze...

bavul odası dediğim yer de luggage room diye geçiyor. çantanı oraya kitliyorsun, saatini fln seçiyorsun: sana barkodlu bir kağıt veriyor, dönünce o barkodu okutuyorsun dolap açılıyor.

rotterdam güneyde kalıyor. trenle 1 saat kadar suruyor, second class tren bileti 14 euro fln olması lazım. first class 22 euro civarı...

hem amsterdam merkez / hem de havaalanından rotterdam'a gidebilirsin. bavulunu centraal tren istasyonuna da kilitleyebilirsin. hangisinde tren daha sık kalkıyor bilmiyorum...

bak zorda kalırsan diye yazıyorum:
taksi 150-160 euro tutuyor amsterdam merkezden / rotterdam'a,
amsterdam merkez - havaaalanı 60-70 euro tutuyor. zorda kalırsan taksiye binme, türk taksici çok var onlara hiç binme...

edit: dukkanlar acik pazar gunu, saatleri degisiyor. ben cok kiyafet alisverisi yapmadim, ne alicaksin?

alicak bisi disinda redlight rotterdam'da da var. hatta her hollanda sehrinde var, ve amsterdamdan ucuz. redlight da hep acik, ama abes saatlerde leş'e kalırsın

3 defa güncellendi. Son güncelleme 03/01/2014 20:13 tarihinde Goering tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2014, 20:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alışverişten ziyade cafe, gezme vs.
roterdamdan taksiye bin diye mail atmış adamlar. roterdamdan brielle'ye gidicem işte en son.

//lan pasaportumu kaybettiler. ups bizde yok diyor, konsolosluk verdik diyor.
yarın alamazsam gg olacak.

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Çok faydalı oldu. Başka tavsiyelerede açığım, gidebileceğimi umarak.

Üye
medal 1k
ID § 03 Jan 2014, 20:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben tek başıma sık sık gidiyordum amsterdama bir ara iş için:

smartphone kullanıyorsan,
offline çalışan bir gps/harita programı bul,
amsterdam haritasını download et. normal haritayla uğraşma derim... (roaminge falan da para verme boşuna)

kahvaltı edersin, coffee shop'a gidersin falan. bisiklet kiralarsın, vondelpark gibi büyük parkları gezersin..

vondelpark'ın orası museumplein: van gogh müzesi var mesela, onun yanında da modern sanat müzesi var amsterdam'ın. bir kaç tane daha müze var ama ben hiçbirine gitmedim. işkence müzesi var mesela, sırf türklerin gittiği...

[plus.google.com]

[www.tripadvisor.nl]

güzel coffee shop istersen önerebilirim ama smiling smiley

edit:
rotterdam'dan taksiye bin tabi,
amsterdam->rotterdam hızlı trenle gidersin...

edit2:
[plus.google.com]

bu müze fena değil, sen yine kendi araştırmanı yap

4 defa güncellendi. Son güncelleme 03/01/2014 20:53 tarihinde Goering tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jan 2014, 21:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Müze pek sevmiyorum da açıksa heineken bira fabrikasına gitmeyi düşünüyorum.
Hard Rock cafeden tshirt almam gerekiyor.
Yolumu bulurum herhalde problem değilde umarım yağmur yağmaz o gün.

Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum