[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Tutorials [Öğretiler]
|-- |-- |+ Etil Alkolden Icki Hazirlamaca [istek tuto]...
Yazar RSS Konu: Etil Alkolden Icki Hazirlamaca [istek tuto] {1380}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 01 Jul 2018, 10:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yüzde 99 saf etil alkol diye bir şey yok.
saf etil alkol bulamazsınız. en fazla yüzde 96'lık olur geri kalanı da zaten su içerir ister istemez.
ticari satılanlarda da zaten içilmesin diye sair sebeplerden katkılar eklenir. içmeyin.

dictum ac factum
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Oct 2018, 12:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5'ltlik etilalkol bulup rakı yaptım eğer güzel olursa tadı burdan paylaşıcam. meşe aroması falan fistan baya şey de kattım. alkolmetreyle de ölçtüm yapmadan önce 97 derece çıktı alkol.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Oct 2018, 12:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lezzetli olmaz fistanla

Praise the Sun
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Oct 2018, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Distile icki yapmak yasak kanuna gore yakalanirsan cezasi var. Mayali icki de kendi kullanimin icin serbest diye biliyorum ben.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Oct 2018, 12:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
en son serbestti yeni yasa çıkmadıysa. kendi kullanımın için yaptığın sürece sorun yok. ister damıt ister domal.

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Oct 2018, 14:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
fermente alkollü olarak yılda 350 litre yapma hakkın var, kişisel tüketim olarak.

distile alkol üretmek ama yasa dışı.

Evet 4733 sayılı yasanın 8. maddesi

“MADDE 8 – Ticari amaç olmaksızın, kendi ürettiği ürünleri kullanarak elli kilogramı aşmayan sarmalık kıyılmış tütün elde eden veya üçyüzelli litreyi aşmayan fermente alkollü içki imal edenler haricinde, Kurumdan tesis kurma ve faaliyet izni almadan; tütün işleyenler veya tütün mamulleri, etil alkol, metanol ya da alkollü içki üretmek üzere fabrika, tesis veya imalathane kuran ve işletenler bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.”

😎

2 defa güncellendi. Son güncelleme 25/10/2018 14:03 tarihinde KillJoy tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Oct 2018, 14:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ayrıca riskli bir şey, teknik bir konu olduğundan anlamıyorsanız kendinizi zehirleyebilirsiniz.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum