[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Tutorials [Öğretiler]
|-- |-- |+ Etil Alkolden Icki Hazirlamaca [istek tuto]...
Yazar RSS Konu: Etil Alkolden Icki Hazirlamaca [istek tuto] {1379}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Mar 2018, 10:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Litrelik saf etil alkol alip icki hazirlayan var mi aranizda? Millet baya viski, raki, kokteyl falan yapiyor, sizin kullandiginiz bir tarif falan var mi?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 25/03/2018 10:59 tarihinde µh tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 25 Mar 2018, 11:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Buna icki yapamasinlar diye aci bisey katicaklardi

ps2 klawye gibisi yok
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Mar 2018, 11:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kimya firmalarının vatandaşa perakende satışını sanırım yasayla engellediler. Migros'ta falan satılana da söylendiği gibi acı kimyasal katacaklardı evde içki yapılmasın diye gene ama detaylı takip etmedim tabi.
Üye
ID § 25 Mar 2018, 11:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tekellerde falan üç beş farklı marka satıyolar
belki aradan acı katılmamış kapılabilir

biz 1 alkole 3 su katarak
sonra 15-20dk ağzını açık bırakıp
ardından ananas suyu elma suyu vs gömüyoruz
şeker de katıyomuş ama insanlar

aynı tarife anason şurubu katınca da rakı oluyo diyolla
denemedim

edit =((

LIFE IS A DAY ROOM IS TODAY

2 defa güncellendi. Son güncelleme 25/03/2018 11:26 tarihinde FromTheHell tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 25 Mar 2018, 11:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bunu kaldir bence yassah
Üye
ID § 25 Mar 2018, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ayrıca tehlikeli bir şey, fermantasyonla bira-şarap yapın. Onda en kötü bozuk yapıyorsun, bunda bozuk yaparsan zehirlenirsin direkt, ölüme kadar yolu var.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 25 Mar 2018, 11:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim elimde var biraz aci katilmamis, internette bir yigin tarif var da burdan biri sunu deneyip begendim derse ondan da yapacagim iste.

Alinti
eldar
Ayrıca tehlikeli bir şey, fermantasyonla bira-şarap yapın. Onda en kötü bozuk yapıyorsun, bunda bozuk yaparsan zehirlenirsin direkt, ölüme kadar yolu var.

hazir etil akolle karisim yaparak zehirlenemezsin, kendin damitarak elde etmeye calisirken gelen metil alkolu ayirip atmazsan zehirlenirsin.

3 defa güncellendi. Son güncelleme 25/03/2018 11:32 tarihinde µh tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 25 Mar 2018, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla bi arkadaşım var rakı, votka ve viski yapıyor. daha doğrusu önce işe votka ile başladı. sonra rakıya en sonda viskiye geçti. fb'a tarifleri koyuyordu. bulabilirsem atarım buraya.

#YENİDENFENERBAHÇE
Üye
ID § 26 Apr 2018, 09:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
µh
Litrelik saf etil alkol alip icki hazirlayan var mi aranizda? Millet baya viski, raki, kokteyl falan yapiyor, sizin kullandiginiz bir tarif falan var mi?

ben bunu yeni gördüm.

babam yapıyor baya da denedim söyle açıklayayım..

1 litre rakı
1.2 litre su
kullandığın anasonun türüne göre, yoğunluğuna göre bir kaç damla veya 3-5 cc kadar anason koyup karıştırıyor ve şişeye koyuyorsun. Bu kadar basit yeni rakıdan farkı yok
Üye
ID § 26 Apr 2018, 09:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kanunlara aykırı.

topic'in kitlenmesi veya silinmesi lazm.

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
TW
ID § 26 Apr 2018, 18:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aykırı falan değil. Etil alkolü almak (şimdilik) legal, kimi markette bile var. Bira kitleri ve mayaları da legal. Satmadığın ve yılda 350 litreyi geçmediğin sürece üretmek de legal.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/04/2018 18:38 tarihinde Baggio tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Apr 2018, 18:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Baggio
Aykırı falan değil. Etil alkolü almak (şimdilik) legal, kimi markette bile var. Bira kitleri ve mayaları da legal. Satmadığın ve yılda bira/şarap yapımını 350 litreyi geçmediğin ve imbik ile üretim (vodka,rakı,viski vs..) yapmadığın sürece üretmek de legal.

fixed
Üye
ID § 26 Apr 2018, 19:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bana biriniz japanese plum wine tarifi verebilir mi?

plot twist,
wine degil. likorumsu
plum da degil, apricot.
umeshu iste.

verene sarap veririm. hakiki sarap.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/04/2018 19:22 tarihinde dasaaa tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Apr 2018, 19:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Baggio
Aykırı falan değil. Etil alkolü almak (şimdilik) legal, kimi markette bile var. Bira kitleri ve mayaları da legal. Satmadığın ve yılda 350 litreyi geçmediğin sürece üretmek de legal.

distile içki yapman direk yasak. alkolü al vişne kompostosuna bas likör diye iç istersen.
Üye
ID § 10 May 2018, 16:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Etil Alkol tüketimi yada yapımı zehirlenmeden ziyade patlama-yanma riskinin yüksekliğinden tehlikeli. %99 alkol içeren bir şişe, yanlış ellerde sıkıntı yaratabilir.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 10/05/2018 16:07 tarihinde yeahh1986 tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum