[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Tutorials [Öğretiler]
|-- |-- |+ Kolonoskopi 101...
Yazar RSS Konu: Kolonoskopi 101 {1038}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 00:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet. Yeni taze kolonoskopi'den çıktım. Devlet hastanesinde oldum. Uyutmadılar, hatta lokal anestezi bile yapmadılar. Sadece ağrı kesici + sakinleştirici yapıldı. Ama korkmayın, eğer bu anlatacaklarımı uygularsanız hiçbir acı çekmeyeceksiniz. Ayrıca, 10 dakikalık, acısız ağrısız bir işlem için uyutulmak çok anlamsız, hatta gereksiz diyebilirim.

.......

Önce başıma gelen aksiliklerden başlayacağım sonra size neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 12/12/2017 00:32 tarihinde Lord_Argos tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Dec 2017, 00:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Teşekkürler, güzel bir paylaşım.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 12 Dec 2017, 01:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gece yarisina kadar ne kolonoskopisi abim..baska birsey olmasin o..

arti sedatif var..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll

1 defa güncellendi. Son güncelleme 12/12/2017 01:02 tarihinde dana22 tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Dec 2017, 01:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
teşekkürler
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Dec 2017, 01:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
prostat exam tutorial lütfen.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Üye
ID § 12 Dec 2017, 01:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya kedili bir foto vardı onu koysanıza. konuya uyuyor sdfs.
Üye
ID § 12 Dec 2017, 02:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Praise the Sun
Üye
ID § 12 Dec 2017, 02:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bayıltan özel hastaneye gidin abi, bayıltmadan sıkıntılı olur.
Tek turda bayıltıp hem üstten hem alttan bile giriyorlar.
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 02:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
insallah simetrisi bozulmadi grinning smiley

gecmis olsun
Üye
ID § 12 Dec 2017, 03:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kolonoskopinin bayıltılmadan yapılanını bilmiyordum.
4 kere gastroskopi oldum. Reflü var bende. İlk gastroskopi olurken kingpin tipli bir adam vardı sırada bekliyen. Yanında karısı minyon bişi adam karısını göbeğine alıp gidebilir öyle bi oran vardı aralarında. Adam girdi odaya odadan çığlıklar... Adam bi çıktı karısı koluna girmese düşücek. O adam bildiğin erimiş enerjisini emmişler sanki. Dedim bu adama böyle olduysa ben öldüm. Meğer kolonoskopi odasına girmiş o. Kolonoskopi olmuş. 4 kere gastroskopi oldum bayılttırmadım kendimi hatta damardan sakinleştirici bile vermediler ilk seferinde. Sadece boğaza sprey sıktılar. Ama kolonoskopide bayılttırın abi kendinizi harbiden zor. Yada bu tuto yu uygulayın smiling smiley
Üye
ID § 12 Dec 2017, 04:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bayilttirmanin ya da local anestezinin cok mu zarari var? ne bilim, belli bi yastan sonra falan gidin, dote bi baktirin diyolar da, bu kadar aciya niye katlaniliyo?
Üye
ID § 12 Dec 2017, 04:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Her türlü anestezide alerji vb. ölüme kadar giden komplikasyonlar olabiliyor, özellikle büyük ameliyatlarda ama ameliyat değil yani bu ve yapılan da öyle ağır bir genel anestezi de değil. 15-20 dk uyutuyorlar sadece, 30 dk'da kendine gelip kalkıp gidiyorsun. Çektiğin acıya değmez.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Dec 2017, 04:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
genel anestezide uyanmama riski var özellikle yaşlılarda.
Üye
medal 1k
ID § 12 Dec 2017, 08:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kolonoskopi ve endoskopide çekeceğiniz acı işlemi yapanın ustalığı ile alakalı. Ben kolonoskopiyi Üniversite hastanesinde yaptırdım, uyutulmadım uyuşturuldum. Sadece bir noktada ağrı hissettim o da tahminimce bağırsağımda ülser çıktı o noktada. Onun dışında gaz ağrısı oluyor onu da osurarak atıyorsun. Ama endoskopide çok canımı yaktılar, devlet hastanesinde de endoskopi oldum orada canımı yakmadılar ama neredeyse boğuyorlardı nefes boruma baskı yaptıklarından. Benim canım tatlı diyorsanız araştırın, hangi uzman daha az ağrıyla yapıyorsa işlemi ona yaptırın.

akirafes:"Devlet, Hükümet farklı şeyler."
Üye
ID § 12 Dec 2017, 12:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 kere endoskopi yaptırdım reflüden dolayı. Her seferinde de bayılttılar. Bayıltmadan düşünemiyorum bile. Bir de öle genel anestezi gibi bişi yapmıyorlar ki... 10-15 sürüyor en fazla.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum