[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati-Do / Tutorials [Öğretiler]
|-- |-- |+ Evde Bira Tutosu...
Yazar RSS Konu: Evde Bira Tutosu {34603}
Syf: ««/ 46 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Dec 2017, 09:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Normal kahvaltılık bal, petek bal çok tortu bırakır. Öyle çok kaliteli bal kullanmanıza da gerek yok çünkü aroma bırakmıyor zaten. Şeker içeriği yetiyor.

Normal balı da ılık suda çözdüm. Çok sıcak su da balın yapısına zarar veriyor diye okumuştum bir yerde, o yüzden 50-60 derece suda çözmüştüm.

hopdediks
Üye
ID § 28 Dec 2017, 11:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tabi yazmayı unutmuşum, kaynadıktan sonar soğumuş su olacak o çözdüğünüz.

hopdediks
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 29 Dec 2017, 02:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
GONDARCENGIZ
1 ay nası sabrettin abi hll fds

Valla ben şu anda hali hazırda tüketmeye başladığımız 5 kitten 2'sini 2 ay, gerisini 3 ay beklettim şişede öyle attım dolaba grinning smiley

Gidip gelip şişeleri seyretmek çok koyuyor ama sonuçta değiyor sabretmeye smiling smiley

Est Sularus Oth Mithas!
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 16 Jan 2018, 20:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim en fazla 1.5 ay beklettiğim bi şişe var, onu tutim bakim 3-4 ay en az. Değiyomu gerçekten tadı merak ettim fdsfsd, 15-16 gün bekletip 3-4 gün buzdolabı sonra açıom genelde.

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 01 Feb 2018, 12:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bekletme olayı ağır biralarda, özellikle dubel, tripel falan gibilerde fark ediyor bence. diğerlerinde değmez

btw: [tr.sputniknews.com]

bi de butikbira'ya belçika kitleri gelmiş (stokta yoktu bayadır), ilgilenen varsa haberi olsun

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Feb 2018, 12:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sikik biraları satmıyor diye ağlamış herif ya, vergi kaçağı oluyor diyo bi de, vergiler çok fazla diyebilen yok tabii

You know spies, a bunch of bitchy little girls.
Yörünge Disi
ID § 01 Feb 2018, 12:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vergiler çok fazla deyip fetöcü olacağıma, vergi alamıyonuz amirim deyip hedef gösteririm daha tatlı olur demiş

fark ederse kahrolayim

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/02/2018 12:48 tarihinde Peregrin tarafindan yapilmistir.
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 01 Feb 2018, 23:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mal herif. Vergiyi sıfırlasalar da içmem ki Efes? Tuborg golddan başka ticari bira içmem yerli üretimde. Gitsin bunun sebebini araştırsın önce. Vergi kaybı ne alaka? Ev biralarını satmak yasak ki neyin vergisi. O mantıkla evde yaptığım yoğurt da vergi kaybı, hatta evde et de yapmayalım nusrette yiyelim vergi ödemek için tey allaaam...

Gün içerisinde bir ara 1 numaraydı #BoykotEfesPilsen hashtag. Gerizekalı farkında olmadan insanları butik bira işine yönlendirdi/uyandırdı.

[odatv.com]

Est Sularus Oth Mithas!

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/02/2018 23:14 tarihinde BlackRose tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 01 Feb 2018, 23:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dandik gövdesiz birasına kim niye 7.5 lira versin mk salak mı bunlar

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 01 Feb 2018, 23:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yakındır 8 lira olması, alkole zam geldi henüz biralara yansımadı

Est Sularus Oth Mithas!
Üye
ID § 02 Feb 2018, 15:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.cnnturk.com]

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Feb 2018, 15:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aktivistler nasıl patldı adama inanılmaz

adam için bir tehdit değil zaten evde bira üretilmesi. kaç kişi paraya dökebiliyor ki zaten efes gibi bir firmayı korkutsun.
Üye
ID § 02 Feb 2018, 15:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aslında tehdit. adamlar şimdiden önünü almaya çalışıyor. Eğer yayılırsa ve yasalar efes'in yanında olmazsa zamanla evde biracılık artcak, bir yerden sonra craft brewery'ler ortaya çıkacak (bu konuda da efes'in engellemeleri var), pazarı gören bi iki de yabancı yatırımcı gelirse efes o kadar boş şişeden kule yapar artık

craft brewery'ler konusunda da şu an mal sattıkları yerleri baskılıyorlar, ufak tefek bira markalarını satmamalarını, sunmamalarını sağlıyorlar. (gara guzu, zıkkım vs)

Üye
medal 1k
ID § 02 Feb 2018, 15:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nasıl inanılmaz, evde yapamazsınız bizden alıcaksınız diye tehtit etti açık bi şekilde, tam yeni türkiye modeli bir şekilde.

Evde yapan adama rakip olmuyor zayen satışları azaltıtor, adam köpürmüş böyle olunca.

Patlak verincede kıvırmaya başlamış klasik.

♠ Ace Of Spades ♠
Üye
ID § 02 Feb 2018, 15:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fazla glikoz şurubu içmiş ya ondan oluyor hep.

hopdediks
Syf: ««/ 46 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum