[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Japonya'da yasam...
Yazar RSS Konu: Japonya'da yasam {3598}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 22 Nov 2017, 07:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lancelion
Alinti
Tim
Ahali selam,

Ara ara aklima takiliyor "soyle 1-2 seneligine Japonya'ya tasinsak da yasasak nasil olur acaba" diye de, Japonya'yi anca animelerden biliyorum. Onun da ne kadar tutarli oldugu muallakta.

Soyle 3 aydan fazla kalmis, yasam nasil deneyimlemis kimse var midir? Anlatabilir mi neler gordu neler yapti? Is icin uzun sureli gitmis birileri olursa daha da guzel olur hatta.

en azindan bi n1/n2 seviyesinde dil lazim sanirim, expat ortamlari avrupa gibi degil diye duydum -en azindan gitmeye calisan arkadaslar dil sinavlarina kasiyorlar hala.-

ps bu is icin okuyabilecegin en detayli blog yazisi, yazilimci oldugun icin ozellikle:

[www.kalzumeus.com]

Permanent worker'larin hayatini okudum, cigerim soldu. Haftada 5 gun cok, 4 gun calisalim diye geziyorum ben, adamlar haftasonu da calisiyo. Gitmiyorum vazgectim smiling smiley
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 22 Nov 2017, 09:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lyv
Alinti
Tim
Ahali selam,

Ara ara aklima takiliyor "soyle 1-2 seneligine Japonya'ya tasinsak da yasasak nasil olur acaba" diye de, Japonya'yi anca animelerden biliyorum. Onun da ne kadar tutarli oldugu muallakta.

Soyle 3 aydan fazla kalmis, yasam nasil deneyimlemis kimse var midir? Anlatabilir mi neler gordu neler yapti? Is icin uzun sureli gitmis birileri olursa daha da guzel olur hatta.

gidin gezin 2 hafta hevesinizi alin sonra buraya gelin.

<3

Gelcez gibi gorunuyo da oraya gelip yerlesmek bi 5 sene surebilir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 22 Nov 2017, 10:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
-Gerçekten çok çalışıyorlar, öyle böyle değil, sabah akşam haftasonu resmi tatil dinlemeden çalışıyorlar.

-Kalabalık. Her yer çok kalabalık. İstanbul'da yaşayan bir insan olarak bana bile çok kalabalık geldi. Her yer insan.

-Kültürleri bana hiç hitap etmiyor. Çok çalışkan olmalarına rağmen bir çok alanda Pratik zeka kullanmadan iş yapıyorlar, gerçi bu kısım dünyanın bir çok yerinde böyle zaten.

-Yemek konusu meeeh. Japon mutfağını burada ayda 2-3 kere yesen güzel gelebiliyor ama her gün japon mutfağı bayıyor. Başka seçenek çok fazla yok etrafta.

-Kalabalık.

-Genel olarak insanların toplum içinde yaşam konusunda davranışları düzgün.

//1+1 toplam 2 hafta bulundum, gözlemlerim bunlar. Senin istediğin değil tabi de ayrı bir göz olsun.

hopdediks
Üye
ID § 22 Nov 2017, 10:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kızlar teklif ediyor mu?

[̲̅k̲̅][̲̅e̲̅][̲̅k̲̅]
Üye
ID § 22 Nov 2017, 10:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kizlar paso yere bakio

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 22 Nov 2017, 11:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sad smiley

sad smiley

sad smiley

[̲̅k̲̅][̲̅e̲̅][̲̅k̲̅]
TW
ID § 22 Nov 2017, 11:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Tim
Permanent worker'larin hayatini okudum, cigerim soldu. Haftada 5 gun cok, 4 gun calisalim diye geziyorum ben, adamlar haftasonu da calisiyo. Gitmiyorum vazgectim smiling smiley

E yane olm ne bekledin sdgf ya simdi de uzak dogu falan tutturdun. Abi ahmedi yayiyim söööle 4 gun calisiyim diyosan kuzey avrupaya gel, isvec tamamdir yani. Cözumu uzak doguda arama sdf

👀
Üye
ID § 22 Nov 2017, 11:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
korax geçen anlattı
beni de heveslendirdi

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 22 Nov 2017, 16:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o birazda yazın tadını da alabileceği tatlı anime ortamı arayışında. bence otur oturduğun yerde. sonra ben gelince 3-5 tanıdık adam olsun.

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 22 Nov 2017, 16:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
japonya siyasi durumu için türk yorumu da şu adam güzel yazıyor:
serdar atilla başara

"I am Fire , I am Death."
TW
ID § 22 Nov 2017, 21:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
senko
korax geçen anlattı
beni de heveslendirdi

hepiniz bana gelceniz bi gun, brothers software ltd. sti., "her turlu makina ögrenimi, derin ögrenim, wep sitesi yapilir, overlok dikilir" diye dukkani acicaz sdf

👀
Üye
ID § 22 Nov 2017, 21:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ingiltereden japonya olmaz ya

Praise the Sun
Üye
ID § 22 Nov 2017, 21:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
senko
Kizlar paso yere bakio

neden abi bir sebebi var mı?

önceki bir postta da bahsetmiş biri çektiklerini okuyun vs diye, öğrenebileceğimiz bir makalemsi var mı türkçe ingilizce farketmez?

In a world of locked rooms, the man with the key is king. And honey, you should see me in a crown.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Feb 2018, 05:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mayısda doğum günüm için biletleri aldık biz.
Gidiyoz eşimle. Burdan bayaa uyguna geliyor biletler hem. 10 gün gezicez. O zamana kadar ben de Japoncaya ağırlık verecem, en azından gittiğimizde konuşabilme fırsatım olur. Gaijin deseler de umrumda deel grinning smiley

Your visit is more than appreciated to
www.azmiallusoglu.com to get more info about me.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Feb 2018, 05:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dönüşte bu topiği şenlendiririm.
Ha bir de evet, Japonic'in youtube unu izlersen daha da çabuk gitmek isteyebilirsin. Faruk bayaa objektif.

Your visit is more than appreciated to
www.azmiallusoglu.com to get more info about me.
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum