[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Japonya'da yasam...
Yazar RSS Konu: Japonya'da yasam {3283}
Syf: ««/ 5 »»   [ A ]
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 21 Nov 2017, 19:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ahali selam,

Ara ara aklima takiliyor "soyle 1-2 seneligine Japonya'ya tasinsak da yasasak nasil olur acaba" diye de, Japonya'yi anca animelerden biliyorum. Onun da ne kadar tutarli oldugu muallakta.

Soyle 3 aydan fazla kalmis, yasam nasil deneyimlemis kimse var midir? Anlatabilir mi neler gordu neler yapti? Is icin uzun sureli gitmis birileri olursa daha da guzel olur hatta.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/11/2017 19:33 tarihinde Tim tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 21 Nov 2017, 19:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kesinlikle bu ablayı tavsiye ederim

kaynak: ntvspor
Üye
ID § 21 Nov 2017, 19:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben yaşamak için değil, kendi keyfim için 6 aydır Japonca öğreniyorum. Yaşayan varsa daha iyi yorum yapacaktır ancak öğrendikçe meraklanıp araştırıyorum, Japon milletinde yabancı düşmanlığı yüksek denebilir.
Geçen yüzyıldaki yoğun ırkçılık silinmiş değil. Ada ülkesi olmanın da etkisiyle yabancılara önyargılılar. Polis dahi yabancıya farklı davranabiliyormuş. Japonca konuşan yabancılara kıl olanlar çıkıyormuş.

Öte yandan geçen biriyle konuşuyordum, kardeşi yazılımcıymış 40'ından sonra gitmiş Japonya'ya, memnunmuş. Osaka'ya gitmiş, orası daha bir kozmopolitmiş.

Tabii ki her genelleme yanlıştır nihayetinde, kendin deneyene kadar bilemezsin ama Japonya'dan daha rahat gidilebilecek yerler vardır sanıyorum. Dili de ayrı bir sıkıntı. Kore de ilginç bir seçenek olabilir.
Üye
ID § 21 Nov 2017, 19:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
japonya'ya gideceksen hep böyle kırda dağda bayırda yaşaman lazımmış gibi geliyor bana. trenlere tavuk gibi sıkıştırılma görüntüleri şehirlerin kalabalıkları falan hoş değil pek. taşrada da japon çomarları olabilir ırkçı tabi.

önemli olan yeşil mercimek
Üye
ID § 21 Nov 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çin için konusıym.
ben en büyük sıkıntıyı alfabelerinde cekmiştim, belli bi süre sonra gözüm alısır falan diyodum 8 ay sonra hala alışveriş yaparken; hangisi şampuan bunların derken.. vpn/google live text translate le kutuların üzerinde telefon gezdiren birini canlandır.. sdfgsdg

yemek konusunda sıkıntı cekmezsin, iş için gidiceksen ingilizce illaki bi yere kadar yardımcı olcak ama, banka kartı cıkartırken ne biliym telefon hattı falan filan bunlar için tanıdık dil bilen birisinin olması buyuk avantaj
Üye
medal 1k
ID § 21 Nov 2017, 19:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Tim
Ahali selam,

Ara ara aklima takiliyor "soyle 1-2 seneligine Japonya'ya tasinsak da yasasak nasil olur acaba" diye de, Japonya'yi anca animelerden biliyorum. Onun da ne kadar tutarli oldugu muallakta.

Soyle 3 aydan fazla kalmis, yasam nasil deneyimlemis kimse var midir? Anlatabilir mi neler gordu neler yapti? Is icin uzun sureli gitmis birileri olursa daha da guzel olur hatta.

gidin gezin 2 hafta hevesinizi alin sonra buraya gelin.

One reads alone, even in another's presence.
Üye
medal 1k
ID § 21 Nov 2017, 19:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
al bu fetocu iyi anlatiyor

bu vidyosunu random sectim de kanaldan bulabilirsin daha.

kulturu cok hosuma gitse de bence calisilmaya asla gidilmeyecek bir ulke.
Üye
ID § 21 Nov 2017, 19:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.reddit.com]

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
ID § 21 Nov 2017, 19:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gitmeden japon kadınlarının çektiği eziyeti de oku

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Nov 2017, 20:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi ayni dunya uzerinde olup bu kadar farkli bi kultur olmasi cok cazip geliyor japonyanin. Tim'in merakini anliyorum o yuzden.

Hayat nasil bilmiyorum ama, istedigin kadar uzun sure kal, eger japon degilsen hic kiramayacagin bir bariyer var diyorlar kulturel olarak. Yani istedigin kadar entegre ol, bazi yonleri hep kapali kaliyor sana.

1.618
Üye
ID § 21 Nov 2017, 21:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
metroya binerken dikkat edin olmeyin:

"Did not your mother about me warn?"
Üye
medal 1k
ID § 21 Nov 2017, 22:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
ID § 21 Nov 2017, 22:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sardalya
al bu fetocu iyi anlatiyor

bu vidyosunu random sectim de kanaldan bulabilirsin daha.

kulturu cok hosuma gitse de bence calisilmaya asla gidilmeyecek bir ulke.

kanal ne güzelmiş ya açtım izliyorum japonyaya gidesim geldi

In a world of locked rooms, the man with the key is king. And honey, you should see me in a crown.
Üye
ID § 21 Nov 2017, 22:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Tim
Ahali selam,

en azindan bi n1/n2 seviyesinde dil lazim sanirim, expat ortamlari avrupa gibi degil diye duydum -en azindan gitmeye calisan arkadaslar dil sinavlarina kasiyorlar hala.-

ps bu is icin okuyabilecegin en detayli blog yazisi, yazilimci oldugun icin ozellikle:

[www.kalzumeus.com]

2 defa güncellendi. Son güncelleme 21/11/2017 22:53 tarihinde Lancelion tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 22 Nov 2017, 00:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Japon çalışma kültürü baya les
Ingiltereden sonra adapte olmak zor olabilir
Sacma sapan orf adetleri var

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Syf: ««/ 5 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum