[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Şengen Vizesi...
Yazar RSS Konu: Şengen Vizesi {10601}
Syf: ««/ 24 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 01 Aug 2017, 00:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kota falan yalan bu arada, biz 4 kisi 19unda basvurduk, 3 kisininki ertesi gun cikti, benimki de kargosu osu busuyla 10 gunde geldi.

hihi
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 12:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya şimdi ben sadece gidiş alsam dönüş için karayoluyla geze geze dönecem demenin yolu nasıl başvuruda? gezmek için gidecem çek'e. daha önce gittim gezemedim içimde ukte kaldı.

dictum ac factum
TW
ID § 02 Aug 2017, 12:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ön yazı yazıp anlatacaksın ama bir iki tren otobüs vb. bilet rezervasyonu da eklersen iyi olur. Bir de Çek'de kaldığın süre en uzun olacak şekilde ayarla, atıyorum 3 gün Çek sonra dönüşte 5 gün Yunan gösterirsen "git oraya başvur" derler.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/08/2017 12:28 tarihinde Baggio tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 02 Aug 2017, 12:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tren otobüse ek olarak uğricağın yerlerde yapcaksan konaklama rezervasyonlarını da isterler büyük ihtimal

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 12:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim vize yine 5 günde çıktı. bu sefer multi vermişler 3 aylık. sonunda yani. orangevize güzel çalışıyo ya

"Bi sonraki turn deli gibi duktur boom oynicam"
-Spyro, 2016
Üye
ID § 02 Aug 2017, 12:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
orangevize aracı kurum değil mi?

bi de 3 ay vizenin nesine seviniyorsunuz

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Aug 2017, 12:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1 yıl içinde kullanmalık 90 gündür o heralde.
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 12:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2. kez şengen alıyorum, ilk şengene tek giriş veriyolar biliyosunuzdur herhalde.

3 aylığa o yüzden sevindim =)

aracı kurum evet, çoğu büyükelçilik artık aracı kurumla çalışıyor.

-Spyro, 2016

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/08/2017 12:52 tarihinde feverfeverray tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 13:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ilk şengene tek giriş veriyolar diye bişey yok bu arada.
Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 13:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
genelde öyle yapıyorlar abi. zor multi almak. babam da elçilik çalışanı. istisnalar hariç tabii. tek ülkeye gidiyorsan falan direkt 1 giriş veriyolar.

-Spyro, 2016
Üye
ID § 02 Aug 2017, 13:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yeni mi çıktı orangevize, verdikleri ülkeler için direk alınabiliyordu vize (portekiz'i denemedim sadece)
eğer ordan başvurmak zorunda değilsen boşa para+zaman aracı kurum işi ne kadar iyi olurlarsa olsun

bi de ilk vize tek giriş olcak diye bir şey ben de duymadım. iş-güç durumuna göre oluyor genelde

Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 13:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yani ben öğrenci olduğum için bana böyle söylendi. =) bilemiciim o yüzden. macaristan büyükelçiliğinin websitesi yönlendiriyordu orangevizeye. bildiğim kadarıyla elçilikten gidip alamıyoruz. ama bildiğim kadarıyla. araştırmak lazım.

benim bildiğim aksiyse bana da söyleyin boşuna 25 euro fazla para vermeyeyim.

-Spyro, 2016
Üye
ID § 02 Aug 2017, 13:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
enteresanmış, 2015'ten beri orangevize 'yle çalışıyoruz demişler ama 2 ay önce arkadaş konsolosluktan başvurdu, ondan önce ben slovenya için başvurdum yanımda norveç'e başvuranlar vardı vs.

neyse, öyle yazmışlar. orange'dan başvurcaksın demek, karışmasın sonra

Üye
medal 1k
ID § 02 Aug 2017, 13:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
istanbulda belki hala konsolosluk alıyordur başvuru bilemiyorum. büyükelçilik websitesi orangevize'ye çıkartıyordu yolları.

-Spyro, 2016
Üye
ID § 05 Aug 2017, 12:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Şehirden şehire değişiyor nereye başvurulabileceği. Ben Kütahya'da ikamet ettiğim için Antalya'da başvurdum mesela... Bursa, Ankara ve İstanbul daha yakındı ama oralar farklı bölgeymiş, başvuramıyormuşum...

hihi
Syf: ««/ 24 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum