[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Schengen - Macaristan...
Yazar RSS Konu: Schengen - Macaristan {2264}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 14 Apr 2017, 13:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dogru soyluyor voys. Ben de her seferinde gecer mi diye bir deniyorum, sadece pasaportu veriyorum. 50 bin tane vize var icinde adam okutuyor sonra ancak isteyince oturumu veriyorum.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Apr 2017, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
cicibeybe
Dogru soyluyor voys. Ben de her seferinde gecer mi diye bir deniyorum, sadece pasaportu veriyorum. 50 bin tane vize var icinde adam okutuyor sonra ancak isteyince oturumu veriyorum.

şunu yapan bir ben değilmişim :p
Üye
ID § 14 Apr 2017, 16:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Voys
senin başına gelen farklı bir durumdur. manuel kontrol devri biteli çok oldu. ben göçmenlik kartı kullanıyorum mesela, ne zaman pasaporta gitsem okuttukları anda vizen yok diyorlar, kartı gösteriyorum onunla işleme devam ediyorlar. pasaportunun %90 ı dolu birisi hiç vizesiz istediği yeri gezer senin dediğin kafayla

farklı bir durum değil,fransaya da girsen adam vizeyi okutacaktı.
Sonra limanda çaktılar tabi de o ayrı konu
bilmiyodum yunan'a girerken overstay yaptıgımı.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Apr 2017, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
schengen turist vizesi alinca 15 gun dolasip schengen olmayan bi yere (fas mesela) gidip sonra geri schengeni dolasip geri donmek oluyor mu? ciktin giremezsin derler mi?

olavanaseyided dedonreli kerabaaas
Üye
medal 1k
ID § 15 Apr 2017, 09:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tek-girisli veya cok-girisli vizeye bagli. tahminim cok-girisli verirler.
Yörünge Disi
ID § 15 Apr 2017, 11:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alin bi soru daha.. hirvatistan'a falan cok girisli gunluk vize alabiliyoruz.

peki bu vize karayolu girislerinde mi gecerli sadece, yoksa havalimanindan girip, 1 gun icinde ulkeyi terketmek isediginizde de ise yariyor mu?
Üye
medal 1k
ID § 16 Apr 2017, 01:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vizenin üzerinde özellikle belirtmiyorsa "uçak only / hede sınır kapısı only" falan diye gemi-tren-bisiklet fark etmez. hani o günlük dediğin vizeyi "on arrival" kara sınır kapısında falan alıyorsan zaten farklı bir şey olur mutlaka. ppt içine basılan sticker vize formatıyla alakasız bi damga vs bir şey basıyorlardır "salın az gezsin" diye.

bu arada geçerli ve çift veya çok girişli schengen vizesi varsa hırvatistan için ayrıca vizeye ihtiyacı yok düz ppt'lu tc vatandaşlarının. yeşil, hizmet, diplomatik ppt da aynı schengen'e giriş gibi. kısaca elindeki türk pasaportu schengen'e giriyorsa hırvat'a da giriyor. bulgar ve romanya da öyleydi diye hatırlıyorum. kenarda duran "bitmeden son bi amsterdam yapiyim" dediğiniz schengen'ininiz varsa aklınızda bulunsun smiling smiley

insane yet?

2 defa güncellendi. Son güncelleme 16/04/2017 01:10 tarihinde Cokomantis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 18 Apr 2017, 22:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dark_Soul
7 gün budapeştede mi geçirdin?
Birde konakalama beleş derken couchsurfing falan mı?

arkadaşım orada okuyor üniversiteyi, onun evinde kaldım.

@seele kudur olum kudur

@dasa ben esh'i gördüm valla fevkalade adam.

"Bi sonraki turn deli gibi duktur boom oynicam"
-Spyro, 2016

2 defa güncellendi. Son güncelleme 18/04/2017 22:17 tarihinde feverfeverray tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 18 Apr 2017, 22:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben seviyorum adami ya. arada deno ile esh;i netten rahatsiz ediyorum.

yaxsi bala ikisi de.
Üye
medal 1k
ID § 18 Apr 2017, 22:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[esh övmece]
damak zevki de iyiydi adamın şindi söylemeden geçmiyim. çok iyi çok güzel dediği her şey hakkaten öyleydi.
[/esh övmece]

"Bi sonraki turn deli gibi duktur boom oynicam"
-Spyro, 2016
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Apr 2017, 23:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Coskun sabah'a bak sen bizi hic cagirmiyor. Oysa ben ona ne guzel likitler hazirladim
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum