[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Schengen - Macaristan...
Yazar RSS Konu: Schengen - Macaristan {2166}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
ID § 04 Mar 2017, 23:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
5000 tl uygun bir rakam.Kalınacak her gün için 40 euro mu ne isteniyor banka hesabında.
Üye
medal 1k
ID § 07 Apr 2017, 20:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oho dondum bile. 200 dolar + 275 euro harcadim 7 gun icin. kalmaya para odemedim birazcik carcur ettim yoksa ucuz sehir budapeste. valla giden olursa karavan street food'a mutlaka ugrasin. bize de Esh onerdi, mukemmel yimahlar var.

"Bi sonraki turn deli gibi duktur boom oynicam"
-Spyro, 2016

1 defa güncellendi. Son güncelleme 07/04/2017 20:33 tarihinde feverfeverray tarafindan yapilmistir.
kafama N düştü
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Apr 2017, 20:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tombul kiz hala burdaymis
Üye
ID § 12 Apr 2017, 15:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Myrica
5000 tl uygun bir rakam.Kalınacak her gün için 40 euro mu ne isteniyor banka hesabında.

Bunun net bir matematiği yok genelde ama gittiğin ülkenin günlük asgari ücretinin üstünde bir para ile gitmen gerek planladığın seyahat günü başına. Bu vize süreni etkilemiyor belki ama Schengen bölgesindeki toplam kalış gününü etkiliyor. Atıyorum 6 aylık veriyor ama max. 45 gün bulunabiliyorsun gibi

3000 TL ile de alırsın Schengen yoksa ama 1 aylık verirler toplam 7 gün kalmalı vs.

Haftaya netleşir

2 defa güncellendi. Son güncelleme 12/04/2017 15:24 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 12 Apr 2017, 15:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de esh'i gormeye gidecektim. isten vizeye basvurmaya vakit bulamadim ak.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Apr 2017, 15:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Seele

bi foto koy da millet fit görsün bari.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Apr 2017, 15:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
7 gün budapeştede mi geçirdin?
Birde konakalama beleş derken couchsurfing falan mı?
Üye
ID § 12 Apr 2017, 16:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Seele

sana title kazandıran platoniğine benziyor diye bu hırs dimi ^^

[forum.paticik.com]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 12 Apr 2017, 16:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
seelenin title'indaki N bu forumda mıymış ?

karaktersiz
Üye
ID § 12 Apr 2017, 17:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayır

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 12 Apr 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
BulletRide
Alinti
Myrica

Bunun net bir matematiği yok genelde ama gittiğin ülkenin günlük asgari ücretinin üstünde bir para ile gitmen gerek planladığın seyahat günü başına. Bu vize süreni etkilemiyor belki ama Schengen bölgesindeki toplam kalış gününü etkiliyor. Atıyorum 6 aylık veriyor ama max. 45 gün bulunabiliyorsun gibi

3000 TL ile de alırsın Schengen yoksa ama 1 aylık verirler toplam 7 gün kalmalı vs.

bu sabit degil mi.. yani 3 aylik vizede 1 ay kalabilirsin 9 aylik vizede 3 ay kalabilirsin gibi?
Üye
medal 1k
ID § 14 Apr 2017, 00:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

değil, veren makamın inisiyatifinde. "çok param var vize verin konsere gidicem" deyip de 4 günlük sadece o event tarihlerini kapsayan vize de verebilirler smiling smiley

o 3 ay 9 ay muhabbeti de şöyle kısaca, vizenin bir başlangıç, bir bitiş tarihi var, bir de kalış süresi var. kalış süresi 89 güne kadarsa vize 10 yıllık da olsa o 89 gün yenilenmiyor. 1 kerede kullanmak zorunda olmamakla birlikte vize geçerlilik süresi boyunca toplam 89 gün kalabilirsin (schengen'e girdiğin ve çıktığın günler dahil tongue sticking out smiley)

90 olduğu anda, "180 gün içinde 90 gün" şeklinde olur o. yani 6 aylık periyotlar içinde toplam 90 gün kalabilirsin, yine 1 kerede olması şart değil. bugün 14 nisan, 14 ekim'den bu yana 82 gün kalışın varsa 8 gün daha gidebilirsin.

günlerin yenilenmesi de nasıl diyim. içerde olduğun her gün, 6 ay sonra yenileniyor. yani 14 ekimde schengen'e gittin, kesintisiz 90 gün kaldın. bugün bi 90 günlüğüne daha gidebilirsin, çünkü bugün 14 ekim'de, yarın 15 ekim'de, ertesi gün 16 ekim'de içerde oluşunun üzerinden 6 ay geçmiş oluyor. her gün için yeni bi 6 aylık periyot başlıyor diye düşünebilirsin. bu mantıkla 3 ay git, 3 ay dön şeklinde takılabilirsin.

ama yine atıyorum 14 ekimde gittin, 7 gün kaldın. sonra aradan bi ay geçti, 83 gün daha kaldın. bugün 14 nisan, 7 günlüğüne gidebilirsin. 8. gün geldiğinde schengen'de olursan son 180 gündeki 91. günün olmuş oluyor.

not: yüz bin tane damga varsa iş inada binmezse kimse saymıyor tongue sticking out smiley

insane yet?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/04/2017 00:39 tarihinde Cokomantis tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Apr 2017, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bence o sayma işi okuttukları barkot tarafından sayılıyor. her vizedeki tek tek giriş çıkışları saymıyordur memurlar
Üye
ID § 14 Apr 2017, 02:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Voys
bence o sayma işi okuttukları barkot tarafından sayılıyor. her vizedeki tek tek giriş çıkışları saymıyordur memurlar

hayır.
Schengen ülkeleri genelinde giriş-çıkış tarihleri bilgisayara girilmiyor.
Sadece rusya-ukrayna ile sınırı olan ülkeler yapıyor(finlandiya,dogu bloku vs.).
Estonya vizesiyle overstay yaptıktan sonra trye dönüp 1 hafta sonra yunan'a gittim,kimse *naapion hacı* demedi.Vizeyi okuttular da ayrıca.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/04/2017 02:01 tarihinde Myrica tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Apr 2017, 13:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
senin başına gelen farklı bir durumdur. manuel kontrol devri biteli çok oldu. ben göçmenlik kartı kullanıyorum mesela, ne zaman pasaporta gitsem okuttukları anda vizen yok diyorlar, kartı gösteriyorum onunla işleme devam ediyorlar. pasaportunun %90 ı dolu birisi hiç vizesiz istediği yeri gezer senin dediğin kafayla
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum