[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Barselona/Madrid/Lizbon: Nereleri gezelim?...
Yazar RSS Konu: Barselona/Madrid/Lizbon: Nereleri gezelim? {1127}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Jan 2017, 20:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ankara'da dayak yemedim xD
iki şehrin de var bi underground olayları, yaşayanın takılıp sevdiği yerleri muhabbetleri muhtemelen de
mal mal gittiydik biz takılcak edilcek bişey de pek bulamadıydık turist halimizle
salamanca'ya geçtiydik çok eğlendiydik ama ertesi gün
tam festival zamanına denk gelmişti bi de seyahatimiz (şubatta)
hangi şehre gitsek herkes kostümle gezip öküz gibi alkol tüketiyodu sabahlara kadar
orda burda konser vardı falan
ne güzeldi lan cennete düşmüş gibi hissetmiştim

ne okudum lan ben
Üye
medal 1k
ID § 27 Jan 2017, 21:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ankara ve Madrid benzetmesi ancak kuş bakışı benzetilebilir benzetilirse o da belki bilmiyorum ikisinin de nasıl göründüğü hakkında bir fikrim yok. Binalar, eserler, gece hayatını karşılaştırmıyorum bile hakaret olur Madrid için.

Barcelonaya aşık oldum ben bu kadar rahat bir şehir görmedim hayatımda. İnsanlar o kadar relax ki.. İş bulsam yaşam kalitem düşse bile düşünmem basar giderim. Tur yüzünden merkezden otobüsle 30 dakika uzaklıkta bir yerdeydi kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde ama gene de rahattı benim için.

Yazdığım herşey hayaldir, sorumluluk kabul etmiyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/01/2017 21:32 tarihinde monoscope tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 31 Jan 2017, 21:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Barselona boktan,yerlisi turistleri istemiyor,siz kosa kosa gidiyorsunuz istenmediginiz yere.
Valencia guzeldir,madridde iyidir.
Lizbon euro bolgesinin en ucuz sehri,hatirlatayim.
Üye
ID § 31 Jan 2017, 22:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
barcelona ve endülüs yapabilirsiniz (sevilla-granada)
barcelona yakınlarında girona var 1saatte gezilir ortaçağ kasabası

madrid yakınında toledo var. İspanya'nın kurulduğu bölge. Müthiş ancak Madrid gece hayatı ile ünlüdür yani gezip görmek istiyorsanız andalucia!

sevilla'dan otobüs ile lizbon 4-5 saatti sanırım

Porto ve lizbon yaparsınız
Sintra var lizbon yakınlarında yine müthiş bir yer.

onun dışına şehirdeki şeyler için tripadvisior smiling smiley
öğrenciyken gezdiğim için maalesef yiyecek-içecek tavsiyesi veremiyorum ben hep nutellalı ekmek yiyip süt içmiştim smiling smiley
Genel Yönetici

ID § 01 Feb 2017, 02:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Myrica
Barselona boktan,yerlisi turistleri istemiyor,siz kosa kosa gidiyorsunuz istenmediginiz yere.

Ne zaman yurt disi dense gelip bu minvalde mesajlar atiyorsun. Kim ne yapti sana yurt disi deneyimlerinde, nasil travmalar yasadin bilmiyorum da baydin.

Para pul derdim de yok, pahalisi ucuzu cok umrumda degil, sagol.

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Genel Yönetici

ID § 01 Feb 2017, 02:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Diger onerileri de tarih yaklasinca tekrar bi okicam arkadaslar, sagolun varolun. Madrid'i de bi Google'dan gezeyim, bakayim cidden Ankara gibi mi? Melih tipinde bi kisi gorsem gitmemek icin yeterli sebep smiling smiley

Afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazim.
Yörünge Disi
ID § 01 Feb 2017, 07:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
di
Alinti
Myrica

Ne zaman yurt disi dense gelip bu minvalde mesajlar atiyorsun. Kim ne yapti sana yurt disi deneyimlerinde, nasil travmalar yasadin bilmiyorum da baydin.

45 ülke 150 şehir oldu şimdiye kadar,çoğunu beleşe gezdim.
Herkesin gittiği yerlerle uğraşmayın,dünyada gizli saklı onlarca güzel yer var demek istiyorum,hani anlayana.
Adamlar turistten baymış kota getirecekler yakında,koşun gidin barselonaya,romaya,venediğe falan.
Üye
ID § 01 Feb 2017, 08:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Myrica
Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka turizm kültürünüz de yok denecek kadar az. Her turistik araştırmayı buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Gezme kültürünüz yok. Dünyayı tanıma kültürünüz yok. İnsanını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, şehir çeşitliliğine hazır değilsiniz. Geziyorum diyeniz de tatava. Dünyanın her yerini gezdim diyo, ara sokakta bir esnaf Lizbonuna uğramamıştır mesela. İspanyanın duyulmuş yerlerini görmüştür.

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar
Üye
ID § 01 Feb 2017, 08:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
o turiz gelmesin yaaa ulkelerine-sehirlerine harbiden % 10 az turiz gelsin ihtilal cikar..adamlarin ekonomileri turiz yolma uzerine kurulu ..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 06 Feb 2017, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Myrica
Alinti
di
Alinti
Myrica

Herkesin gittiği yerlerle uğraşmayın,dünyada gizli saklı onlarca güzel yer var demek istiyorum,hani anlayana.
Adamlar turistten baymış kota getirecekler yakında,koşun gidin barselonaya,romaya,venediğe falan.

Lan adamlar baymış diye bu şehirleri mi görmeyeceksin? Sen 45 ülke gezerken ilk gittiğin yerler underrated yerler miydi? Yoksa bildiğin Avrupa ülkeleri mi? Her insanın ilk yurtdışı çıkışları İtalya,İspanya,Hollanda vs. olur zaten; herif atıyorum hayatında yurtdışı görmemiş direkt Peru'ya lamalar ile Ant dağlarına çıkmaya mı gidecek ya da Finlandiya'ya kuzey ışıklarına? Roma'ya, Amsterdam'a gidecek tabi. Ben de mesela 20 ülke görmüşümdür, ama şu an imkanım olsa Floransa'ya 2.kez giderim tekrar koşa koşa. Iyy rönesans, Medici çok banal diye turizm hipster'lığı kasmam

Haftaya netleşir

3 defa güncellendi. Son güncelleme 06/02/2017 13:38 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Feb 2017, 13:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
floransaya ben de kosa kosa gidebilirim bi daha ya

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 06 Feb 2017, 13:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Arkadaşlar adam ekmeğinin peşinde, mani olmayalım toplasın primleri

Malê axê diçe canê xulêm dêse
Ağanın malı gider uşağın canı yanar

Yörünge Disi
ID § 06 Feb 2017, 19:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
BulletRide
Alinti
Myrica
Alinti
di
Alinti
Myrica

Lan adamlar baymış diye bu şehirleri mi görmeyeceksin? Sen 45 ülke gezerken ilk gittiğin yerler underrated yerler miydi? Yoksa bildiğin Avrupa ülkeleri mi? Her insanın ilk yurtdışı çıkışları İtalya,İspanya,Hollanda vs. olur zaten; herif atıyorum hayatında yurtdışı görmemiş direkt Peru'ya lamalar ile Ant dağlarına çıkmaya mı gidecek ya da Finlandiya'ya kuzey ışıklarına? Roma'ya, Amsterdam'a gidecek tabi. Ben de mesela 20 ülke görmüşümdür, ama şu an imkanım olsa Floransa'ya 2.kez giderim tekrar koşa koşa. Iyy rönesans, Medici çok banal diye turizm hipster'lığı kasmam
Aynen underrateddi.helsinki-oulu-tallinn-vilniustu ilk gordugum yerler,sonra san francisco-alaska.
Kiyida kosede kalmis,kazik yemeyecegin,yerlilerle gayet rahat kaynasabilecegin super yerler bol dunyada.hayat floransada deil yani.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum