[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Guneydogu Asya (Agirlikla Vietnam-Kambocya hakkinda)...
Yazar RSS Konu: Guneydogu Asya (Agirlikla Vietnam-Kambocya hakkinda) {1512}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Feb 2017, 00:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3 kez gittim taylanda, kambocyaya.taylandı en güneyinden en kuzeyine her yerini gezdim. kambocyaya hem batıdan hem dogudan giriş yaptım. en güneyine gittim(sihanouk ville).
gitmişken güneydoğu asyaya 20-30 gün ayırıp laosu da dahil edip hepsini gezmeniz lazım.vietnama 2009 da gittim.en kuzeyinden (hanoi) en güneyine(saigon) 10 günde indim kara yoluyla.o zaman kolaydı vize şimdi nasıl bilmiyorum.
tayland üstteki arkadaşın dediği gibi bi yer değil ama hijyen sıkıntısı yok o doğru.yemek sıkıntısı da yok en olmadı tavuk ızgara yersiniz ya da pad thai, olmadı israil lokantaları var köfte çoban salata. bulamadın burger king var mc donalds var. türkiyenin turisti halt yemiş, hem daha fazla hem daha elit genç turisti var. her yerinde.paiden, chiang maiden adalara her yer turist. kuzey avrupalı, avustralyalı vs. doğası zaten muhteşem vs.

verbum sat sapienti est

2 defa güncellendi. Son güncelleme 02/02/2017 00:16 tarihinde Fistan tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Feb 2017, 15:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
3-12 Mart Tayland düşünüyorum
1800 TL Ethiad ın uçuşu var 12 saat sürüyor Abu Dhabi aktarmalı.

sorularım;

-bilet fiyatı uygun mudur?
-turlara hiç bakmadım turlardan nefret ediyorum ama daha mı uyguna gelir?
-Sünger gibi içen 2 sap olarak günlük ne harcarız?
-uçuşları düşersek 8 gün ideal mi?

teşekkürler.
Üye
ID § 06 Feb 2017, 19:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fistan
3 kez gittim taylanda, kambocyaya.taylandı en güneyinden en kuzeyine her yerini gezdim. kambocyaya hem batıdan hem dogudan giriş yaptım. en güneyine gittim(sihanouk ville).
gitmişken güneydoğu asyaya 20-30 gün ayırıp laosu da dahil edip hepsini gezmeniz lazım.vietnama 2009 da gittim.en kuzeyinden (hanoi) en güneyine(saigon) 10 günde indim kara yoluyla.o zaman kolaydı vize şimdi nasıl bilmiyorum.
tayland üstteki arkadaşın dediği gibi bi yer değil ama hijyen sıkıntısı yok o doğru.yemek sıkıntısı da yok en olmadı tavuk ızgara yersiniz ya da pad thai, olmadı israil lokantaları var köfte çoban salata. bulamadın burger king var mc donalds var. türkiyenin turisti halt yemiş, hem daha fazla hem daha elit genç turisti var. her yerinde.paiden, chiang maiden adalara her yer turist. kuzey avrupalı, avustralyalı vs. doğası zaten muhteşem vs.

Yerlisiyle 1 ay gezdim taylandi,bir tane israil lokantasina rastlamadim.heryer hint mekani dolu.Adam gibi turk restorani yok.
Ha gezdigin yerler adalarsa,turist bol.diger yerlerde *neden buraya geldi lan bu farang* bakisi var.Ozellikle suruyle insanla tanistirildim *aaa bu farang* diye.
Sokak yemegine dalmak gerek.hatta herifler pazar gibi toplamis butun sokak yemegi yapan bufeleri.
Üye
ID § 06 Feb 2017, 20:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Vietnam vizesi sandığım kadar zor değilmiş (henüz almadım).

C1 belgesi veya uçak bileti + otel rezervasyonu gerekiyor. Bi de yanına başvuru formunu doldurup Ankara'daki konsolosluktan başvuruyorsunuz.

C1 bekliyorum ben. Approval letter diye de geçiyor, Vietnam'daki Dışişleri tarzı bi devlet dairesinden alınıyor. Business için gidiyorsanız ordan hallederler zaten, turistikte de parasıyla firmalar hallediyor.

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
ID § 17 Feb 2017, 09:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Approval Letter gelince 2 saat içinde basıp verdiler vizeyi.

*Hasta la victoria Siempre*
Gökkuşağı
ID § 17 Feb 2017, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
bLackcha0s
3-12 Mart Tayland düşünüyorum
1800 TL Ethiad ın uçuşu var 12 saat sürüyor Abu Dhabi aktarmalı.

sorularım;

-bilet fiyatı uygun mudur?
-turlara hiç bakmadım turlardan nefret ediyorum ama daha mı uyguna gelir?
-Sünger gibi içen 2 sap olarak günlük ne harcarız?
-uçuşları düşersek 8 gün ideal mi?

teşekkürler.

İyi yolculuklar.

Yaz Aşkı
ID § 17 Feb 2017, 10:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oraya giden olursa birkac tane budizm/hinduizm temali tisort alip gelebilir mi aceba beyran+havuc dilimi ısmarlarim karsiliginda

escape : kernel ne bilmiyorum, kullanmıyorum
senko : aranizda kiz varsa cadir sorun olmaz
Red : bazı sahneler var kadının her yerini yalıyosun
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Feb 2017, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi ucuza uçuş bulsam ben de thailanda gidicem, 1700-1800 tl ya...

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
Üye
ID § 21 Feb 2017, 21:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1800 ucuz
hangi havayolu o

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Feb 2017, 21:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
2200 müş lan iyice baktım da

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
Üye
ID § 23 Feb 2017, 21:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
qatar havayollarından 500 dolara almıştım ben geçen sene gidiş dönüş bangkok biletini mart gibi.
Hoş o zaman dolar kuru güzeldi.
Körfez bölgesi havayolları güzel promosyonlar yapabiliyor,bakmak gerek.
TW
ID § 23 Feb 2017, 22:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tayland vazgeçilmemesi gereken çok güzel bir yer. Ama lamer gibi Bangkok'a takılıp sonra da Tayland gördüm dememek lazım. Bütün Bangkok komple Kapalıçarşı esnafının en kötü hali, her yerde adam kazıklamaya çalışan leşler var, ilk gün 10 dolar kazıklandım, bir daha kazıklanmadım. Çok daha beterlerini kaptıranlar oldu ama gördüğüm. "Where are you from" diyen yerli gördüğün anda kaçmak lazım. Chiang Rai'de günlük bir tur almak, Chiang Mai'deyse 4-5 gün kalmak lazım en az. Tabii Phi Phi falan gibi yaz tatili mekanlarını saymıyorum bile.

Kamboçya'nın hükümeti tam yozlaşmış, gelene geçene para geçiriyorlar. Ama halk çok fakir, çok sefalet çekmiş, ama çok temiz insanlar. Angkor Wat inanılmaz bir yer, ama zorlayarak 1 tam günde gezilir, kasabayı da (Siem Reap) gezecem dersen 2 gün olsun. Ucuz ve kaliteli. Phnom Penh'te 2 gün kaldım, yetti. Tarihleri felaketlerle dolu, ülkenin dörtte biri katliamla öldürülmüş, tarihi çok güçlü.

Vietnam'da şehirlerde çok bir şey yok. Adamlar inanılmaz güçlü şekilde modern şehirler inşa etmişler. Şehirler zaten Vietnam savaşı sonrasında baştan inşa edildiği için tarihe dair çok bir şey yok içlerinde. Hükümet ağır komunist, ama gerçek komunist. Vergiler çok ağır, ama o vergiler ülkenin gelişiminde ve savaş yaralarının sarılmasında kullanılıyor, cebe inmiyor. Bunu her yerde görebiliyorsun. Önümüzdeki senelerde de bu atılımların sonucu olarak isimlerini daha sık duyacağız ekonomide bence. Vietnamın gezilecek yerleri şehirlerin dışında. Saygon dışında Cu chi chi tünelleri, kuzeyde Halong körfezi (burada hele kız arkadaşla gidiyorsan mutlaka bi gece tekne konaklamalı gidilmeli) muhteşem.

Tayland vizesiz, Kamboçya kapıda vize 30 dolar (ülkede 1 dolar üzeri her şey için ABD doları geçiyor), Vietnam ise buradan vize alınabiliyor. Kapıda çok daha ucuza da alınabiliyormuş ama konsolosluk çok tavsiye etmiyor, kıllık çıkmasın diye ben buradan aldım.

Laos'a gidişim son dakikada iptal oldu, onun yerine Tayvan'daki arkadaşları görmeye gittim. Çok güzel diyorlar Laos'a da. Oranın sıkıntısı Türklere vizeli, ama vize verecek kurum Türkiye'de yok, çünkü burada konsoloslukları yok. Çevre ülkelerden birine gidip oradan vizeye başvurmak lazım. 1 günde çıkıyormuş diyorlar, denemedim, ama önceden her şeyi ayarlamak lazımmış, çıkmazsa yanar.

Bir de Myanmar muhteşem diye duydum, ama oraya da henüz uğrayamadım.

Tursuz gittim bu arada, sadece kendim ayarlayarak.

THY'den Bangkok gidiş Taipei dönüş 2800'e almıştım ben 3-4 ay önce, aynı bileti momondoda 2600'e de buldum ama sıkıntı çıktı. Bangkok git-gel THY 2600, momondo 2300'dü o sırada.

So long, and thanks for all the fish...

1 defa güncellendi. Son güncelleme 23/02/2017 22:04 tarihinde Rewendor tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum