[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Guneydogu Asya (Agirlikla Vietnam-Kambocya hakkinda)...
Yazar RSS Konu: Guneydogu Asya (Agirlikla Vietnam-Kambocya hakkinda) {1173}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2016, 09:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Merhaba arkadaslar

Kiz arkadasimla Guneydogu Asya ziyareti yapmayi dusunuyoruz. Suresini ve tarihini netlestirmedik henuz ama bir ucundan girip diger ucundan cikmak seklinde degil de, 1 ulkeye odaklanma seklinde olacagini soyleyebilirim zira ikimiz de kisa zamanda sik sik adres degistirmeyi seven veya uzun mesafe katetmeye hevesli kisiler degiliz.

Guneydogu Asya dendiginde akla ilk Tayland gelse de ben oranin turiste doygunlugundan dolayi cok da ozel bir tecrube olmayacagi kansiyla, daha ozgun bir adres olarak Vietnam dusunmekteyim ve aranizda Vietnam'da bulunmus kisiler varsa onlarin izlenimlerini rica edecegim.

Bu esnada gundem basliklarindan birinde Kambocya lafi gecince o da ilgimi cekti ve Kambocya hakkinda da sizlerden bilgi almak isterim, belki fikrimizi degistirmemizi saglar.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/03/2016 09:56 tarihinde Nigger_of_the_sand tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Mar 2016, 09:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Giderken aşı olmak gerekiyor muydu oralara?

Yemek konusunda pipirikliyse abla hiç kasmayın bence.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Mar 2016, 09:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi oralarda yemek sorun yalnız, ben de çok insandan duydum.Millet tatile gidip kilo verip dönüyor. Maalesef hijyen konusunda sınıfta kalan yerler

Tek istediğimiz bir damla sevgiydi, onu da tükürerek verdiniz
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Mar 2016, 10:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kambocya sakat degil mi guvenlik acisindan ? Vietnam cok guzel yermis ayrica vietnam mutfagini cok severim lan
Üye
ID § 18 Mar 2016, 10:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yemek sıkıntı değil, her mutfaga uygun restoranlar var, hijyen de sorun değil budistler tertemiz, müslümanlar pis.
aşı da gerekmiyor.
yer değiştirmeyi çok sevmiyorsanız vietnamı gezemezsiniz. zira bi ucundan bi ucuna 1800km ve hanoi'den, saigon'a(ho chi minh city) gitmeniz gerek gezmek için ki bu iki şehir arasında çok güzel duraklar var nha trang,hue gibi.
ben 8 günde gündüz gez, gece yataklı otobuse bin şeklinde en kuzeyinden en güneyine kadar inip karadan kambocyaya gecmistim.
güneydogu asya diyince evet ilk akla tayland geliyor ve orayo es geçmemek gerek. hatta 10 kere git yine taylanda git sonra oradan gez falan şeklinde. kambocyada angkor tapınakları var siem reap şehrinde 3 günde biter kambocya. baskenti phnom penh pek tavsiye etmem ama güney sahilleri cennet, özellikle sihanouk ville. 1 hafta deniz kum güneş, balık karides kalamar bira yatabilirsiniz orada.
birde yer değiştirmeyi sevmiyorsanız güneydoğu asya saçma olur. oraya gidenler genelde bi rota çizer ve 20-40 gün arası turla hepsini gezerler. hatta bunu 2 kez yaparlar. taylandın güneyinden malezya>singapur sonra uçak vietnam>laos>kambocya tekrar tayland şeklinde ya da taylandın kuzeyinden laos>vietnam>kambocya dönüş tayland şeklinde.
filipinlere gidebilirsin ama eşinle, bi kaç ada keşfedersiniz maniladan sonra gider yatarsınız deniz kum

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k
ID § 18 Mar 2016, 10:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tesekkurler Fistan

Evet Vietnam'in uzunlugu bu noktada devreye giriyor, surekli yolculuk halinda olmak bizim icin zor olabilir malesef. Guneydogu Asya'da en cok merak ettigim ulke su an icin Vietnam ama.

Ne yalan soyleyim Kambocya'da 1 hafta boyunca kalamar + bira seklinde pineklemek de cazip gelmedi degil ama kizi ikna edemem heralde asdf
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Mar 2016, 10:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
samaella

[www.seyahatsagligi.gov.tr]

karaktersiz
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Mar 2016, 10:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne güzel siteymiş lan o
Üye
medal 1k
ID § 20 Mar 2016, 00:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eksisozlukte biraz okudum da, Kambocya icin suc orani cok yuksek falan yazmislar? Dogru mudur?
TW
ID § 20 Mar 2016, 00:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kiz arkadasinla gitme.

no woman, no megri.
Üye
ID § 20 Mar 2016, 00:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Nigger_of_the_sand
Eksisozlukte biraz okudum da, Kambocya icin suc orani cok yuksek falan yazmislar? Dogru mudur?
hayır

Spacecake#2892
Üye
ID § 01 Feb 2017, 10:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Var mı Vietnam'a giden? Vize konusu nasıl? Ne kadar sürüyor vizenin çıkması?

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
medal 1k
ID § 01 Feb 2017, 10:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu yaz biz de vietnam, kamboçya, laos [url=
][/url] gitmek istiyoruz, ama vizeler çok sıkıntıymış. Yakın zamanda buralara vize alanlar bir bilgi verirse sevinirim

1 defa güncellendi. Son güncelleme 01/02/2017 10:58 tarihinde Trias tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 01 Feb 2017, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Aiko
Alinti
samaella

[www.seyahatsagligi.gov.tr]
Bu ne büyük nimetmiş hakkaten.

Gidilen ülkenin musluk suyu içilebilir mi onun bilgisini bile veriyor.

hopdediks
Üye
ID § 01 Feb 2017, 23:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tek ülkeye odaklanmak istiyorsanız ya tayland ya vietnam.Lakin vietnamın vize politikası sıkıntılıydı tr vatandaşlarına karşı son duyduğumda.
Tayland zannedildiği kadar turistik değil.1-2 yeri var bilinen,orda da turistleri yoluyorlar zaten.İnsanının turist görmediği yerler çok var taylandda.Hatta bangkokta bile var böyle yerler.
Yemek sıkıntı,hijyen konusunda aman aman sıkıntı yokta(kardeşler kebap salonundan daha iyi),genel olarak yemek kültürleri sıkıntılı(bize ters biraz).Deniz ürünleri sevmeniz gerek,hani beni çok açmamıştı(en azından 50 tanesini denemişimdir).
Sokak yemeği takılırsanız süper ucuza gezersiniz.Lakin çok pimpirikli olmamanız gerek sokak yemeği konusunda.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum