[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Endonezya'ya gitmek...
Yazar RSS Konu: Endonezya'ya gitmek {1950}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 21 Dec 2015, 11:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
15-25 Şubat arasında Endonezya'ya gidiyorum gezmek için. Kesinlikle şuraya git bunu yap dediğiniz şeyler var mı?

Aklımda Jakarta-Bandung-Bali belki de comodo ejderlerinin olduğu kısmı ziyaret etmek var.
Üye
medal 1k
ID § 11 Jan 2016, 04:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Jakarta'da hicbisey yok, Istanbul'dan beter trafik ve pislik ustune AVMler haric gorulecek bisey yok

Bandung guzel, volkanik bir bolge oldugu icin bolca kaplica var

Bali'ye en son iki sene once gitmistim, tam manasiyla tourist trap'e donmus, Aus/Yeni Zelandali coluk cocugun alkol alip parti yapmaya gittigi bi mekan olmus

Bali civarinda Lombok adasi var, kafa dinlemek/gezmek amacsa Seminyak veya Nusa Dua yerine oraya yonel bence

01010000010101010100110101000001
Üye
medal 1k
ID § 13 Jan 2016, 11:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok yerini dolaştım.

Maddi durum iyi ise, Baliye git oradan küçük uçaklar ile
1- Jogjakarta
2- komodo
3- dalış seviyorsan sulawesi (kuzey)
4- lombok adası (şelaleler vs)

Dalış yapıyorsan Bali de dalış noktaları çok güzel, manta point ve kuzeydeki Tulamben batığı muhakkak görülmesi gerekli

Doğa sporu seviyorsan Bali de güzel rafting var.
Yine Bali'de Ubud a git, tapınaklar ve ortam güzel.

Balide doğu kuta da kal, pahallı ama rahat.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 17 Aug 2017, 13:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yeni başlık açmak istemedim bunu up'layayım.

Eylül'de Bali'ye gidiyorum hanım ile. Aslında balayı için ye-iç-yat tarzı bir tatil düşündük ama işte Maldivler falan baya ayağa düşmüş, Antalya'da suit oda otel baksan zaten yurtdışından pahalıya geliyor. O yüzden seçenekler Mauritus, Tayland ve Bali'ye düşmüştü. Tayland'a gittik, Mauritus uçak biletleri baya uçuk. Bu sebeple Bali'de karar kıldık, tavsiye verebilecek noktada tecrübeliler var ise:

1) Aslında tatilimiz 10 gün, Bali için fazla olabilir. Low-cost uçuş vb. Jakarta veya başka komşu bölgelere gitmeye değer mi? Bali'de kalacaksak 10 gün Ubud, Kuta falan bölgelere ayırıp 2 ayrı noktada konaklayalım diyoruz 5'er gün. Nereler olur? Hatta otel tavsiyesi veren olursa çok makbule geçer. Otel fiyatları oldukça düşük o yüzden 5 yıldızlı falan da olur tavsiye
2) Tanah Lot tapınağı, Mount Batur, pirinç tarlaları, maymun ormanı, vb. noktalara otellerden tur satılıyor ama sokarlar muhtemelen, rehber kiralama hizmeti falan varmış bütün gün sizinle takılıyor; güvenlir iş mi bu?
3) Restaurantlarda bile menüdeki fiyatın pazarlığını yapın derler; dendiği gibi Aussie dolu ve adamların parası çok değerli, fiyatlar kalın kaçabilir sanırım. Nasıl yapalım?
4) Yanımıza ne kadar dolar almak lazım? Otel vs. hariç yeme-içme-gezme günlük ortalama ne kadar gider?
5) Giderken yanınıza olmazsa olmaz alın dediğiniz kilit item'lar var mı? Kıyafet olarak, ne bileyim adaptör çevirici olabilir, ilaç vb.

Haftaya netleşir

1 defa güncellendi. Son güncelleme 17/08/2017 13:54 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Seyşellere de baksaydınız keşke, Qatar'ın uygun uçuşları da oluyor.

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Insanlar nerelere gidiyor ya
Ben max kadikoy...

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben eve zor gidiyorum ..1800 metre..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Topiği takipteyim, bullet ucuz biletleri nerden buldun skyscanner mı? Seneye biz de böyle bişiler düşünüyoruz, 6 ay önceden rez. falan yapsak uyguna getiririz heralde? Trde hepsi dahil 5 yıldızlara bayılacağım parayla mis gibi tatil olur hem

Götüyle inatlaşan donuna sıçar.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Aug 2017, 14:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
turla gitmiyorsunuz sanırım baktım tur fiyatları 1500 euro falan diyor kişi başı. skyscanner + booking (asya için agoda daha uygundur.) candır.

o kadar salaksın ki!..
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eğer adalara gitcekseniz biraz risk alıp turizm sezonu kıyısında gidin. hem oteller, hem ulaşım daha ucuz olur. hem de orda daha rahat gezer takılırsınız

bi de maldivler yerine maritius veya seyşellere gidin

*Hasta la victoria Siempre*
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
1500 euro bir donemlik okul param lan!

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 17 Aug 2017, 14:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bizim cocuklarin da ole..ilkokul daha..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 17 Aug 2017, 15:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
axedice
Topiği takipteyim, bullet ucuz biletleri nerden buldun skyscanner mı? Seneye biz de böyle bişiler düşünüyoruz, 6 ay önceden rez. falan yapsak uyguna getiririz heralde? Trde hepsi dahil 5 yıldızlara bayılacağım parayla mis gibi tatil olur hem

6 ay önce daha pahalıydı istediğim tarihler; son 2 ay iyice düşüyor Asya biletleri; tabii 1 ay kala da yine yükseliyor. Borsa gibi takip etmek lazım. Ben turna.com üzerinden Emirates biletleri aldım. Gidiş Dubai, dönüş Malezya aktarmalı. Kelle başı 2300 TRL, Emirates'in kendi satış fiyatı da 2450 idi. Ama mesela 1900-2000 arasına düştüğünü de görmüştüm. Skyscanner'dan aratabilirsin, gideceğin ay ve gün sayısını girersen aylık bir takvim çıkarıyor sana, en ucuz gidiş ve gelişi bulursun öyle

Xaty, sen beni zorla Seyşellere yollayacaksın da aldım biletleri abi jsadfsdj

Haftaya netleşir

3 defa güncellendi. Son güncelleme 17/08/2017 15:33 tarihinde BulletRide tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 18 Aug 2017, 13:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir üstünde birşeyler yazmıştım
Nusa dua tarafında kalın , iyi oteller orada.
Yemek her fiyata var.
Ada küçük gibi ama ulaşım felaket. Haritaya bakip bir saatde gidilir deme

Komodoya gidin , özellikle küçük sana özel tekneler ile gece kalmalı tur var, çok zevkli.
Borabodur görülmeli.
Üye
medal 1k
ID § 19 Aug 2017, 14:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bali'de 10 gün fazla gelir 3-4 gün gayet yeterli zaten denize girmek falan için çok uygun değil daha çok surf falan için uygun. Ben gittiğimde özel tur rehberi tutmuştum gayet iyiydi hizmeti. Günlük 30-40 dolar mı ne veriyordum özel araba ile gezdiriyor seni benzin falan hiç bir şeye karışmıyorsun. Tapınaklara ya da o tarz yerlere giriş ücretlerini kendin karşılıyorsun. Monkey forest tarafında bir yerde kalmıştım baya güzel bir oteldi ama ismini hatırlayamadım şimdi. Bir de komodo adasına falan kesin gidin.

m&b:YaşarUsta
steam:Falrod
Bu mesaj kuzenim tarafından gönderdi.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum