[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ İstanbul'da Sema Gösterisi...
Yazar RSS Konu: İstanbul'da Sema Gösterisi {1256}
  [ A ]
Üye
ID § 21 Oct 2013, 13:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

Turist arkadaşları götürmek üzere, biraz aslına sadık sema gösterisi nerede bulabiliriz? Galata Mevlevihanesi için çok bozdu diyolardı, siz ne dersiniz?

Teşekkürler.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 21 Oct 2013, 19:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sirkeci Garı'nda vardı, oraya bir bakın isterseniz.

hihi
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 22 Oct 2013, 02:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bi gün sultan ahmette dolaşıyorum. gece 1 felan heralde. ikinci gidişimdi galiba. öylesine ara sokaklara girip çıkıyorum. hafiften yağmur var ara ara yağıyor. merkezi yerlerde dolaşmadığım için her yer kapalı. ara sokaklarda mahalle bakalları görüyorum açık. cebimdede ya bir ya iki lira iki tekte sigara var. parayı harcıycak yer arıyorum her bakkalın önünden geçişimde. aklıma gelmiyo bişey. biraz daha yürüdüm yağmur hızlanmıştı. bakkal dışında 2 lirayla yapılacak çay içmek geldi aklıma ama her yer kapalı. merkezi yerlere doğru seyretmeye başladı ayaklarım o yüzden .

ama sokaklar karışık. girip çıkıyorum, aynı yere döndüğüm oluyor. iki apartmanın arasında büyükçe boşluk ve kepenklerini indirmiş küçük hediyelik eşya dükkanları var. merkezi bi yere çıkıyor heralde dedim. daldım küçük meydana. ama meydan üç taraftan apartmanla çevrili gittiğim yöndede iki apartman arasındaki boşluktan başka bi yere çıkıyor. nası bi yere çıktığı belli değil. boşluğa yaklaştığım anda hafif bi müzik sesi gelmeye başladı. tam duyulmuyor. boşluk 2 metre uzunluğunda felan zaten. saatlerdir boş sokaklarda dolaştığım için hayat belirtisi olan bi yere varacağımı anlayınca adımlarımı hızlandırdım. iki metre lik boşluğu göz açma kapama süresinde geride bırakmıştım.

apartmanların duymamı engellediği tef sesleri net bir şekilde duyuluyordu artık. yarım metre yüksekte bir semazen dönüyor, turistler çay bahçesi düzenindeki masalarda oturmuş, yemek ve içki eşliğinde semazeni izliyor, tüm bu görüntü gecenin o saatinde ve o tenhalıkta çölün ortasında verilen bir mangal partisi kadar garip görünüyor, ve ben orada yirmi metre ötelerinde dikilmiş onları izlerken yağmur hala devam ediyordu.

yanlarda bir masaya oturup kolumun tersiyle ıslanmış kafamı silip çay söyledim. çayla birlikte içtiğim ilk sigaranın ardından ikincisini yakarken masaya bir lira bırakıp kalktım. yavaşça tekrar boş ve hayat izi olmayan sokaklara doğru yürümeye başladım. derin bir nefes çektiğim sigaranın dumanını salarken içimden ulan istanbul sen harbiden değişik bi yersin diye düşümüyordum.

ama tam nerde bilmiyorum.

nişabürek
Üye
medal 1k
ID § 04 Nov 2013, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu soruyla ben de ilgileniyorum. Yer/Mekan ismi verebilecek olan var mi?

BattleTag: Malystryx#2562
Üye
medal 1k
ID § 04 Nov 2013, 13:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Feb 2016, 01:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vay aq ne günler geçirmişim ya. paticikte olmasa hatırlamıycam.

tam anlatamamışımda cidden fantastik bir andı semazen ve onu izleyen turistlerle karşılaşmam. çünkü saatlerdir dolaşıyordum ve bomboştu her yer gecenin birinde. önce tef sesleri sonra semazen, içki yemek eşliğinde kaçak semazen gösterisini izleyen turistler gecenin biri yağmur tıpır tıpır bi yandan. öncesinde boş olmasa şaşırmıycamda boştu yani heryer nerden çıktı anlamadım.

nişabürek
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Feb 2016, 01:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olduğu yerde dönüp duran insanları izlemekten kim keyif alır abi, turist diye bilmiyordur. 5 dk sonra sıkılacak ya da dönünce salaklara bak diyecektir
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Feb 2016, 01:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ayrıca bu

selam,
....
teşekkürler.

paramecium muydu neydi nick'in tam hatırlayamadım ama buna yakın bir şeydi, sana ait sanırım? banlandın mı ne oldu? neden banladın? valla merak ettim. saygıda level 60/60 bir insan neden banlanırki?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Feb 2016, 01:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yok abi mekan bildiğin çay bahçesi ama semazenin önüne masa atmışlar köfte pilav salata rakı takılıyolar öyle.

nişabürek
Köylü
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 19 Feb 2016, 02:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gercek semazen bu degil
Üye
medal 1k
ID § 20 Feb 2016, 06:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Voys
ayrıca bu

selam,
....
teşekkürler.

paramecium muydu neydi nick'in tam hatırlayamadım ama buna yakın bir şeydi, sana ait sanırım? banlandın mı ne oldu? neden banladın? valla merak ettim. saygıda level 60/60 bir insan neden banlanırki?

paramecium banlanmaz, banlar en fazla. onu da saygıyla yapar.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum