[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Baltık ülkeleri hakkındaki düşünceleriniz...
Yazar RSS Konu: Baltık ülkeleri hakkındaki düşünceleriniz {4848}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Sep 2017, 13:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
allah allah biz dogu avrupa'nin bagcilar'ina gittik heralde o zaman

bi' dahakine almanca deneriz biz de
Üye
medal 1k
ID § 14 Sep 2017, 07:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Myrica
dogu avrupada ing. bilmeyen kesim eğitimini sovyetler zamanında almış kesimdir.
Polonya'da durum kesinlikle bundan ibaret degil. Yeni nesil icinde de buyuk bir kisim konusamiyor.

Insanlarda Ingilizce ogrenme meraki pek yok, birsey Lehce'ye cevrilmisse Lehce olarak kullaniyorlar onu. Bilgisayar, sosyal medya, oyunlar hep Lehce olarak kullaniliyor. Film ve dizilerin de o salak Lehce narratorlu versiyonlarini izliyorlar. En azindan altyazili izleseler belki yanlislikla 1-2 sey ogrenecekler ama hayir.

Yine Turkiye'den iyi ama Dogu Avrupa standartlarinin bile altinda sanirim bu konuda. Litvanya ve Sirbistan gibi ulkelerde bile Ingilizce bilenlerin orani Polonya'dakinden daha fazla gibi gelmisti bana.

Bildigi halde konusmayan garip insanlar da var. Sirbistan'da otobus bileti kontrolculeri gayet duzgun konusmustu benle, cezama indirim de yapmislardi ama Krakow'dakiler bildikleri halde konusmamislardi. Adamlar soylediklerimi anliyorlardi ama israrla konusmuyorlardi. Tabi bir anektoddan degerlendirmek dogru olmaz yine de.

Sandnigger.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 14/09/2017 07:57 tarihinde Nigger_of_the_sand tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Sep 2017, 09:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla gazetelerde surda burada 2. yabanci dil ingilizce siralamasinda sonuncu yada azerbaycandan sonra sondan ikinciyiz ekseriye..ha oldukca dandiktir veriler bilemem ama dunya egitim ogretimini degerlendiren testler vardi oralarda da super basarili degildik ..yani olabilir aslinda..

Life is 10% what happens to me and 90% of how I react to it. –Charles Swindoll
Üye
ID § 02 Oct 2017, 06:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
mokoko
nerde abi riga'da yaşamış olan vatandaş? korax'ında oldğu bir başlıkta biri riga'da yaşadığından bahsetmişti diye hatırlıyorum. o kimdi grinning smiley

neyse yaşamamış bile olsanız şehirle ilgili 3 5 bişi yazsanıza.

yaşanır bir yer midir? pahalı mıdır?

yaşanırdan kasıt kişiye göre değişir ama bana göre yaşanır. pahalı değil oldukça ucuzdur. dışarıda yeme içme bar club vs hepsi ucuzdur. yemekleri güzeldir. insanlar basit yaşar, lüks vs gösteriş budalası değildir. yabancı karşıtlığı olabilir ama özel olarak türklere karşı bir sıkıntı yoktur. yaşlı nüfusta bol nazi vardır grinning smiley Zaman zaman açık kapalı pazara falan girersen kendini 70ler Türkiye'sinde bile zannedebilirsin o ortamlarda grinning smiley Riga güzel şehir ya kışın soğuk olur ama onun dışında kalabalık olmayan büyüklüğü uygun binaları tarihi old townu vs güzel olan insanları da nispeten düzgün olan bir yer. çalışma hayatı nasıldır ama bilemiyorum latviada çalışmadım.

"beni bildiğin kurallarla yargılama ekmek,
ben senin bildiğin kuralların geçerliliğine inanmıyorum" - CODER
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum