[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Gezdim Tozdum
|-- |-- |+ Baltık ülkeleri hakkındaki düşünceleriniz...
Yazar RSS Konu: Baltık ülkeleri hakkındaki düşünceleriniz {4561}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 21 Dec 2011, 21:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Birkaç günlüğüne Baltık taraflarına gezi yapsam mı diye düşünüyorum da, Litvanya-Letonya ve Estonya'yı görmüş olanlarınızın izlenimleri nasıl acaba? İngilizce olarak anlaşmak kolay mı insanlarla? Güzel hosteller var mı ya da konaklama kolay mı?

Teşekkürler
Yörünge Disi
ID § 21 Dec 2011, 22:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

.
Üye
medal 1k
ID § 21 Dec 2011, 23:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
letonya-estonya'yı gördüm.
estonya'da 1 ay kaldım. tallinn müthiş. ben şehir olarak baya beğendim. riga da öyle. tallinn ucuzdur. alkol ucuz, yemek ucuz. old townda çok güzel yerlerde yemek yiyebilirsin beleş fiyatına.
ingilizce de biliyolardı genelde şehirdekiler. bence git 5-6 gün takıl.
Üye
ID § 26 Dec 2011, 15:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Nigger_of_the_sand
Birkaç günlüğüne Baltık taraflarına gezi yapsam mı diye düşünüyorum da, Litvanya-Letonya ve Estonya'yı görmüş olanlarınızın izlenimleri nasıl acaba? İngilizce olarak anlaşmak kolay mı insanlarla? Güzel hosteller var mı ya da konaklama kolay mı?

Teşekkürler

sevgili faktöründen dolayı litvanyaya giderim sık sık.Baltık ülkelerinide gezdim letonya hariç.Vizeyi litvanyadan al ankaradaysan.Rahat veriyorlar.Konsolosla birebir görüşme yapmaya hazır ol ama.Hiçbir schengen ülkesinden vize alırken konsolosla birebir konuşamazsın,onuda söyleyeyim.

Tallinn dünyanın en güzel şehridir bence,tarih,mimari seviyorsan.(gemiciyim,hawaiiyi falan gördüm,standartlarım yüksektirtongue sticking out smiley).Ucuzdu ben gittigimde,şimdi euroya geçtiler nasıl oldu bilmiyorum.Gideceksen old townda olde hansa diye bi restoran var,oraya takıl.Euro 16 hostelde kal.Old townda kaybolmazsan tadını almazsın.

Litvanyayı daha çok gördüm,güzeldir lakin ırkçısı mevcut biraz.Çok ingilizce bilen yoktur,30+ üstü kimse ingilizce bilmez,gençlerde utangaç oldugundan konuşmaz pek.Lakin baya ucuzdur,kaliteli restoranları var baya (kaunas-vilnius için konuşuyorum).Lakin bu aralar gideceksen hiç gitme,g.tün donar hiçbirşey anlamazsın(gittim ondan söylüyorum).Sokaga çıktıgında sümügün donuyor 5 dakika içinde.Yabancılara çok iyi gözle bakmiyorlar benim gördüğüm.Öyle çok gülümseyen yüz görmedim yani.Gideceksen yazın git 3 baltık ülkesinede.

Gitmişken kaliningrada git,zaten 2 saat falan kaunastan.Rusyaya ait vize istemiyo.

Estonyada ingilizce konuşan sayısı çok daha fazladır.Zaten baltık ülkesi değil orası.AB fonlarını şu ana kadar slovenya ile birlikte en iyi kullanan ülke estonya.Diğer baltık ülkelerinde o fonları politikacılar yiyo hala.

Daha sorun varsa cevaplarım.
Üye
medal 1k
ID § 26 Dec 2011, 16:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
letonyada yasadim calistim mukemmel bir yer hayatimi gecirebilirim.

itimat kontrole mani değildir
Üye
medal 1k
ID § 26 Dec 2011, 16:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

gemici kuzenim var onun da sevgilisi litvanyada biran seni o sandım .

*Primum Non Nocere*
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Dec 2011, 07:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Stockholm - Helsinki - Tallinn - Riga - Vilnius yapmıştım geçen Ramazan Bayramı'nda. Tallinn ve Riga süper.

Riga'da Cinnamon Hostel var, orayı öneririm. Tallinn'deki hostel de iyiydi de adını hatırlamıyorum. Riga'da alternatif daha merkezi bir hostel daha var güzel ve önerebileceğim ama onun da adını hatırlamıyorum. Eğer lazımsa akşam eve gidince bakıp yazarım.

En güzel Riga'ydı o gezide, en çok orada zaman geçirdiğim için biraz da. Tallinn'de oldtown iyi baya.

edit: Vilnius'de pek bişi yok diyebilirim. En tadsız orasıydı.

*Hasta la victoria Siempre*

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/12/2011 07:43 tarihinde xaty tarafindan yapilmistir.
TW
ID § 27 Dec 2011, 08:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Guzel memleketler, lakin ömur gecermi lan okadar sıkıcı yerde? 3-5 gün 2 hafta bilemedin 1 ay, patlarsin bi sure sonra sikintidan. Tallin guzeldir.

👀
Üye
ID § 27 Dec 2011, 11:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Riga'da kesinlikle geçer.

TW
ID § 27 Dec 2011, 12:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Git git gecer burdan bakinca kolay geciyo, isvecte de geciyo ömur sözde smiling smiley

👀
Üye
ID § 27 Dec 2011, 14:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Riga'da kaç gün yaşadın bilmiyorum ama İsveç'te geçer diyemem kesinlikle. Görmediğim çok şehri var ama gördüğüm kadarıyla sıkıcı.

Eğer İsveç'i falan düşünerek Baltık ülkesi ne de olsa hesabı yapıyorsan çok yanılıyorsun.

Üye
ID § 27 Dec 2011, 22:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
isveçin baltıklarla uzaktan yakından alakası yok.
TW
ID § 28 Dec 2011, 03:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
xaty
Riga'da kaç gün yaşadın bilmiyorum ama İsveç'te geçer diyemem kesinlikle. Görmediğim çok şehri var ama gördüğüm kadarıyla sıkıcı.

Eğer İsveç'i falan düşünerek Baltık ülkesi ne de olsa hesabı yapıyorsan çok yanılıyorsun.

Isvec tam olarak baltik ulkesi degil zaten iskandinav ulkesi, 3 yil yasadim. Riga ve tallin'e de defalarca gittim. Ikisiyle karsilastirdigimdan degilde, hani cok renkli bi hayat yok tallinde. Minicik yer zaten smiling smiley Biraz kisiyle ve ne beklediginle de alakali aslinda.

👀

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/12/2011 03:56 tarihinde Korax tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 28 Dec 2011, 07:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tallinn küçük evet, gezmeye görmeye değer bi yer ama uzun uzun yaşamak sıkabilir bi yerden sonra.

Ama hala Riga'da yaşanır diyorum spinning smiley sticking its tongue out

Üye
medal 1k
ID § 30 Dec 2011, 00:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bugün Vilniusa geldik, akşam pub bakındık ama pek mekan göremedik, tavsiyelere alabilirim.

Bir de saçma bir şekilde Lehçe konuştuğumuzda anlayıp cevap veren insanlar çıkıyor, buradaki insanlar 2. 3. dil olarak lehçe mi konuşuyor yoksa kalabalık bir polonyalı azınlık mı var bilemedim.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum