[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ Kopek hela tutma suresi...
Yazar RSS Konu: Kopek hela tutma suresi {1766}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Aug 2017, 19:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Valeron
Alinti
Vicissitude
Alinti
Akhlaur
Oyuncak mı abi bu. Tuvaleti geldiyse tutsun ne, sen tutmuyorsun köpek niye tutsun.
Ç Ü N K Ü köpeğin köpekliği olgusal bir gerçek ve aynı gerçekliğin sağladığı bilgi ışığında homo sapiens ile arasında mevcut olan farklılıklardan ötürü köpeğe dair yaklaşımı da farklı şekilde incelemek zorunluluğu doğuyor.

Duyarcılık toplulukları yavaş öldüren bir zehirdir.
-Plotinus

Sen ne diyon degişik :d

Dasaaa heralde o yav. Yetersiz troll.

OP,

Tuvaleti tutmak çok zorlu bir şey değil. Tuvalet eğitimi varsa zaten tutar. Biz mesela sabah 6-7 akşam 6-7 arası çıkarıyoruz bir sorun olmuyor.(Sabahları 15 dakika, akşamları 1 saat kadar) Ha daha önce bir iki defa 20 saate yakın tutmak zorunda olduğu da oldu (şehir dışındaydık) ama yapma tabii böyle şeyler. Eve gelince "Nerdesiniz mk. Böbrek bu böbrek. Dışarı çıkarın lan beni" bakışıyla karşılaştık.

Evde yalnız kalması sıkıcı olabilir. Ama eğer eve geldiğinde bilgisayar başında Kantır atmak yerine dışarda gezdirirsen ya da dışarda tuvaletini yaptıktan sonra ev içerisinde oynarsanız sorun olmaz.
Üye
medal 1k
ID § 27 Aug 2017, 19:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Aynen abi oynama kismini yaparim kesin o noktada sikinti yok ama tek derdim tuvaletini tutma suresi esnek olursa kafam rahat ederim diger turlu durmadan eve sicti mi diye dusunerek is yapilmaz

are you sex ? are you disco ?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Aug 2017, 19:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.hepsiburada.com]

Praise the Sun
Üye
ID § 27 Aug 2017, 20:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
12 saatten fazlası uzun vadede gayet kötü. hele ufak ırklar için...

az biraz masrafa katlanıp dog walker tutuyorsun, geliyor öğlen 45 dakka çıkarıyor, tertemiz.
Üye
medal 1k
ID § 27 Aug 2017, 20:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi orda da merak ettigim sey su, evde kimse yok nasi cikartcak ?

Oyle bi durumda var, zaten normal saatlerde gelsem ona bvakit ayirmakta sikintim yok bahsettigim mesai durumlarinda dayanip dayanamayacagi

Golden kirmasi ayrica ufak degil

Üye
medal 1k
ID § 27 Aug 2017, 20:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lopeth
[www.hepsiburada.com]

Abi onu da alisirsa durmadan buna sicip isemek istemez mi ?

Tuvalet egitimi poset olmasin sonra ?

Yörünge Disi
ID § 27 Aug 2017, 21:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sabonis
12 saatten fazlası uzun vadede gayet kötü. hele ufak ırklar için...

az biraz masrafa katlanıp dog walker tutuyorsun, geliyor öğlen 45 dakka çıkarıyor, tertemiz.

Su mantikli
Veya guvendigin bir arkadasinla anlas
Evin anahtarini ver cikarsin gezdirsin sonra koysun eve

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 27 Aug 2017, 21:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
13 aylık cane corso'm var. Sabah 6 da bir saat ve akşam 7 gibi 1 saat çıkarıyorum sıkıntı olmuyor. Bir kaç sefer akşam 10 civarı gelmek zorunda kaldım sıkıntı çıkarmadı ama zorlandığını hissettim. Hangi saatlerde çıkardığından ziyade günde iki sefer ve aynı saatlerde çıkardığın takdirde problem yaşamazsın diye düşünüyorum.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Aug 2017, 23:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eh.

Welcome my son.Welcome to the machine.
What did you dream?It's alright we told you what to dream.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/08/2017 23:24 tarihinde Akhlaur tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Aug 2017, 00:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
4 aylikken test etmistim zilli 30 saat tuttu . Disari alistiriyordum o sira cikinca sular sel oldu sdf

ne kadar tutabilecegi yasina ve cinsiyetine bagli

Ergen olduysa gunde 2 kere cikarsan yeter. Daha yavruysa saat basi yapistirabilir

Wc den ziyade ilgi alaka paylastigin saatler daha onemli

ps2 klawye gibisi yok
Üye
medal 1k
ID § 28 Aug 2017, 01:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi malesef oyle bi arkadasim yok keske olsa. dogwalkera da tanimadan etmeden guvenmek olmaz.

bide duzenli bi saat ayarlamak sikinti iste, sabah duzenli olur onda problem yokta aksami gozum kesmiyor, gidip gelip cikarabilcegim bi mesafe de de olmuycam

Gercekten sikintili bisey, vicdanen de kendimi sorumlu hissediyorim pansiyonda olmasina ama cozum de uretemiyorum maalesef

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Aug 2017, 01:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya her akşam işten çıkıp evine gelebiliyo musun? Eve geldiğin zaman "BON COK YORGONOM BOGON COKORMOCOM" yapacak mısın yapmayacak mısın? İş ona dönüyor.

Dediğim gibi. Sabah 1 defa akşam 1 defa çıkardığın müddetçe bir sorun olmaz. Ama işte sıkıntı saati saatine çıkarmaktan ziyade hiç aksatmamak. 2 yıldır eşimle beraber 1 Ocak sabahı 5'te İçerenköy'den Sarıyer'e dönüyoruz. Çünkü arkadaşta sabaha kadar ayakta durduktan sonra uyumaya kalksak bizim çocuklar kabız olacak grinning smiley

İlla dakikası dakikasına tutturmak diye bir şeye gerek yok yani. Biz yağmur yağdığı zaman gaayet bir kaç saat bekliyoruz. Ama işte hiç durmayacağı tutarsa el mahkum çıkmak gerekiyor.
Yörünge Disi
ID § 28 Aug 2017, 01:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Rutin önemli burada. Senin bahsettiğin esneklik alışılan saatlerin sürekli değişmesi, bu çok zor.
Belli saatlerde günde 2 posta alıştırırsan o rutini bekler hayvan. Rutin dışında arada bir 20 saat 234123 saat falan tutması gerekince tutar elbet her tuvalet terbiyesi almış köpek ama bu esneklik sürekli olmaz. Sen bir gün bir saatte ertesi gün başka saatte çıkarırsan bu sefer bünyesi farklı zaman aralıklarında tuvalet ihtiyacı üretecek ve hayvanda kesin o saatte gezeceği bilgisi de olmadığı için eve yapabilecek.

Bir de anlamadığım, köpek pansiyonda yaşıyor yani bir süredir bildiğin? Ve bu olayı da aşamazsan (ki aşılır durmuyor) köpek orada kalmaya devam edecek? Çok ilginç lan afds "Köpeğim var ama pansiyonda besliyoruz"

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/08/2017 01:45 tarihinde yumy tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Aug 2017, 02:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aceace,

abi şöyle,

bugün yorgunum çıkarmıycam asla yapmam o konuda netim gayet

yummy,

abi köpeğim var pansiyonda besliyoruz vs demiyorum zaten,vardı artık pansiyonda kalıyor aylık bir ödeme yapıyoruz tanıdığım bildiğim bahceli güvenilir bir yer alternatifimiz yok malesef.

yani köpek besliyorum havasında tribinde değilim şimdi ki aklım olsa zaten hayatta almam. mesele şu aldık hayvanı,başkasına sahiplendirsek 1.aydan sokağa atar net,en azından parası neyse huzuru sağlığı yerinde olsun pansiyonda kalsın kafasındayız.

hatta sokağa atanları düşününce bence yaptığımız gayet makul bir hareket.en azından yeri belli maması belli ortamı belli.

ha bahçeli evi olan biz alırız bıkmayız sokağa da atmayız diyen tanıdıklarınız varsa güvenebilirsem sahiplendirmek isterim ama malesef benim böyle bi tanıdığım yok.

işte eve çıktığımda tuvalet olayına inanabilirsem almak istiyorum,hatta sırf onu almak için eve çıkarım öyle söyliyim.çünkü bal hayatımın bir gerçeği. orda kaldığı sürece de hep vicdan azabı çekicem buda net.

saat konusunda sabah saati kesin 6 ysa 6 da çıkartırım o mesele değil de denetim işi yapıyorum,yılın 6-8 ayı full mesaili geçiyor ve bu mesailer bazen 10-11-12-1-2-3 vs şeklinde değişiyor işin durumuna göre.sabit birr saat yok ama sabah 5 tede gelsem gene çıkartırım tuvalete mesele değil,kesinlikle üşenmem veya bugün çıkmasın yorgunum vs tribine girmem.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 28/08/2017 02:38 tarihinde Valeron tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 28 Aug 2017, 02:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
pansiyon dediğin yer ya çok kötü bir yer ya da ayda min 1500 tl ödüyorsun.

bence köpeği kafese kapatmatan daha mantıklı çözümler vardır. bir sürü köpek gezdiren eleman var. güvenilir bir tane bul çıkartsınlar.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum