[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ cripple muhabbet kuşu...
Yazar RSS Konu: cripple muhabbet kuşu {1646}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 11 Jul 2017, 22:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi durum şu ki bizim şişko haşmet bir buçuk aydır falan topal. sol ayağı direkt tutmuyor. açıp kapatamıyor. sadece bacaktan hareket ettirip sağa sola falan koyuyor işte. hissetmiyor hiçbir şekilde, buz falan değdirdim zerre tepki vermiyor.

şöyle:

kendini hiç sevdirmezdi bu arada ama sanırım artık kendi kendine kafasını kaşıyamadığı için bize müsaade ediyor mecburen. ilk videoda ağzı yüzü ilaçtan dolayı kırmızı bu arada. ikincisinde de kafasını durulamıştım biraz çünkü yapış yapış olunca rahatsız oluyor epey.

fark ettiğim gün veterinere götürdüm direkt, ikinci günü falandır en fazla yani, epey bi salıyorum çünkü evde. ayağı sakatlandı falan sanmıştım. o zaman biraz açabiliyordu hatta, şu an hiç yok. izmir bornova'da öz-vet diye bir yer. daha önce iki kanadı kırık güvercini falan ameliyat ettirmiştik, bildiğimiz bir yer yani ve memnunuz da.

meğerse böbrek üstü bezlerinde enfeksiyon varmış, o yüzden antibiyotik ve vitamin verdi veteriner. bunun dışında bacağında fiziksel bir sorun olmadığını söyledi. bir ay antibiyotiği verdim, şu an sadece vitaminle devem ediyoruz. veteriner genel sağlığında bir sıkıntı olmadığını ama bacak meselesinin artık şansa kaldığını söyledi.

merak ettiğim şey şu, kuş için izmir'de tavsiye edebileceğiniz bir veteriner var mı? hani bizim götürdüğümüz hata yaptı diye değil de ne bileyim, belki başka bir şey fark eder, bir çözüm yolu üretir vs. çünkü üzülüyorum lan şişko şişko tek ayak üzerinde zıpladığını gördükçe, kafeste de yere düşüp duruyor zaten oraya buraya gidicem derken. ayrıca dün hissetmediği ayağın tırnağını kırmış hayvan gibi ve bildiğiniz gibi (veya bilmediğiniz gibi) bunların tırnaklarından damar falan geçiyor. ayrıca pıhtılaşmıyor da kanları. gece tünekte kanamış kanamış durmuş bir şekilde, sabah bir uyandım kan içinde hep. baya da dipten kırmış geri zekalı. beş yaşında ve erkek bu arada haşmet.

sad smiley
Üye
medal 1k
ID § 11 Jul 2017, 22:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ayakta his yoksa nörolojik birşey olabilir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jul 2017, 22:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tirnaklarindan damar gectigini bilmiyodum. icim acidi la, gecmis olsun.

he who knows best knows how little he knows.
Üye
ID § 11 Jul 2017, 22:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
amerikanyada bile kuş üstüne eğilmiş vet bulmak zor, izmirde valla kolay gelsin. inşallah bulursunuz.
Üye
ID § 11 Jul 2017, 22:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
masa
Ayakta his yoksa nörolojik birşey olabilir.

veteriner zaten sinirsel olduğunu ama sebebinin böbrekteki enfeksiyon olduğunu söylemişti. bilmiyom sad smiley
Üye
medal 1k
ID § 12 Jul 2017, 01:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir hocam felç geçiren kedisini ciğer ile muayene ettiğini anlatmıştı. Kedi sabit dururken, tam karşısına geçip, aniden sağ tarafa ciğer atmış, kedi görmemiş. Aynı şekilde sol tarafa ciğer atmış, kedi hemen görüp gitmiş. Anlamış ki beynin bir lobunda hasar var.

Kuşta aynısını yapamayabilirsin ama zaten mantığını anla diye o kadar detaylı anlattım. İki gözünde ayrı ayrı görme becerisini sınamaya çalış. Denedikten sonra sonucu ve nasıl denediğini yazar mısın. Sevdiği veya korktuğu bir şeyi sağ ve sol görme alanına sokup tepkileri kıyaslayabilirsin.
Üye
ID § 26 Jul 2017, 16:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
topiki unutmuşum ya. haşmet bugün öldü sad smiley

2012-2017 RIP koca yürekli ve göbekli kuş, umarım kuş cennetinde ayak sikmeye devam edersin sad smiley

son zamanlarında gayet iyi duruyordu, ayağı tutmasa da keyfi yerindeydi ötüyordu falan hep. sabah kalktığımda yem yiyordu takılıyordu işte kendi kendine. saat 12de bir baktım cansız yatıyor. kalp krizi falan geçirdi sanırım, gözleri açık gitti yavrum sad smiley aldım bahçeye gömdüm ben de sad smiley

Alinti
masa
Denedikten sonra sonucu ve nasıl denediğini yazar mısın.

bunu da denedim bu arada, algılıyordu iki tarafı da. avucuma alıp (ilaç verirken aldığım için alışmıştı artık) bi gözünü kapatıp diğer taraftan muz uzattım. muz görünce gözleri tepki veriyordu şerefsizin heyecandan. parmağımı uzatınca hiçbir tepki vermiyordu mesela ama muzu görünce küçülüp büyüyor falan, öyle işte. iki tarafta da tepki vardı.

koydu lan kafes boş kalınca :/

1 defa güncellendi. Son güncelleme 26/07/2017 16:30 tarihinde PrudenT tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Jul 2017, 16:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Nedense uzuldum lan.

Ya yazma stilin yuzunden ya kusun bana baska bi seyi animsatmasindan.

Basin sagolsun

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
ID § 26 Jul 2017, 16:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi ismi haşmet olan kuş olunca benimsedik galiba hepimiz

#HAYIR
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Jul 2017, 16:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bi tane gif vardı, kolayı açarken köpüren, küçük kız tutamıyordu. kuş kaçıyodu orada işte patlama oluyo falan.
oradaki kuş gibi şimdi aklıma geldi.
rip.

he who knows best knows how little he knows.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 26/07/2017 16:44 tarihinde k1nJo tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 26 Jul 2017, 16:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ahaha aynı öyleydi cidden abi, koşarken falan bire bir o görüntü sgfd

sağ olun sad smiley
Üye
medal 1k
ID § 26 Jul 2017, 16:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başın sağolsun sad smiley
Üye
medal 1k
ID § 26 Jul 2017, 17:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İyi bir hayat sunmuşa benziyorsun Haşmete. Umarım son zamanlarında ağrı acı çekmemiştir. Başın sağolsun.
TW
ID § 26 Jul 2017, 18:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
başın sağolsun, kafesin boş kalması üzüyor gerçekten=(

bizim carlos 2 kez direkten döndü yumurta sarısı ilaç falan derken kurtardık, 9 yaşına geldi herif hala ayağa fofenk fofenk yapıyor.

aynı odada!
Üye
ID § 26 Jul 2017, 22:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
umarım acı çekmemiştir evet, öyle bir görüntüsü yoktu ama bilemeyiz tabii sad smiley güzel yaşadı canım, kafasına göre takılıyordu sıkılınca kafese giriyordu işte. ama biraz daha yaşasa olurdu yani :/ hayvan felç olduğunda bile enerjisinden ödün vermemişti valla helal olsun. hızlı yaşadı genç öldü
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum