[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ İzmir'deki kedi evini kaldırttıran veteriner...
Yazar RSS Konu: İzmir'deki kedi evini kaldırttıran veteriner {4381}
Syf: ««/ 6 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Feb 2017, 15:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.hurriyet.com.tr]

İllaki görmüşsünüzdür. Haber linki yukarıda. Ekşi sözlük hesabı olan birisi varsa kendisinden ricam bu yazıyı ekşi sözlüğe de koyması. (Benim yok) Çünkü bir kişi bariz bir şekilde sosyal medyada linç ediliyor. (Maalesef haberde ismi ve adresi de kullanılmış. DHA İzmir'in Taylan harici ne kadar saçma sapan işler yaptığının bir örneği. Ben ismini tekrarlamayacağım.)

Benim iki köpeğim var. İkisinin de kulakları delik. Birisini bu veteriner hekimin kapısının önünden diğerini bu veteriner hekimin İzmir'de çalıştığı barınaktan sahiplendik. Hatta ikinci köpeğin İstanbul'a olan uçak masrafını bizzat o veteriner ödedi. Kendisi bekar. Barınağa patileri ve kuyruğu yakılmış bir şekilde getirilen hayata döndürdüğü pug cinsi köpeği ile (Puki) birlikte yaşıyor. Puki şu anda iyi.

Kendisinin özel bir veteriner kliniği de yok. Belediyeye ait barınağın veterineri kendisi. Yani kliniğe gelen hayvanlara iyi davranıp, sokak hayvanlarını "tekmelemesi" gibi bir şey de yok. Eşimle birlikte köpeklerimizi sahiplenirken çok yardımı dokundu. Sadece bize değil başka kişilere de hem hayvanların sağlığına dair hem de sokak hayvanlarını sahiplenmenin bir zararının olmayacağına dair pek çok şey anlattı.

Gelelim şu kedi evi konusuna. DHA İzmir'deki çok yetkin muhabirler belediyede çalışan, evini dahi bildikleri, davanın öteki tarafı olan kişiye de sorsaydılar bunu benim yazmama gerek kalmazdı. Ama yapacak bir şey yok.

Bahsi geçen apartmanda benim bildiğim 3 köpek yaşıyor. Davacı olan ve koruma isteyen aile ise veterinerlerin "istifçi" şeklinde tabir ettikleri bir aile. Geçtiğimiz yıllarda evlerine 20 küsür tane kedi almışlar. 20 küsür kedi almalarında HİÇ BİR sorun yok. Sorun 20 küsür tane kedinin bakımını inatla yaptırmıyor olmaları. Bu kedilerin üzerinde yaşayan parazitlerin apartmana yayılması nedeniyle kediler evden çıkarttırılıyor. Bu aile de apartman kapısının önüne bir adet kedi evi koyuyor. Sorun şu ki... Kedi evi ciddi anlamda büyük ve kedi evini her akşam apartmanın içine alıyorlar. Kısacası istifçilik bu sefer apartmanın giriş kapısında yapılmaya başlanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere apartman 2. defa parazit salgınına yakalanıyor. İki salgında da apartmanının ilaçlanması için bizzat uğraşan kişi şu anda sosyal medya üzerinden lince uğruyor.

Şimdi haberin iç yüzünü daha iyi bir şekilde biliyorsunuz. Evet bunu benim değil DHA'nın muhabirlerinin yazması gerekirdi ama yapacak bir şey yok. Tekrar etmemde fayda olduğunu düşünüyorum. Bahsi geçen veteriner belediyeye ait bir ---barınakta--- çalışıyor. Bu zamana kadar sahiplendirdiği evcil hayvanın sayısını ben bilmiyorum. Kendisi de eminim ki sayamamıştır.

(Gerçekten birisi ekşi sözlüğe koyarsa çok sevinirim)
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Feb 2017, 15:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ekşisözlüğe koyarsan yazdıkların uzun diye kimse okumaz direk kadına söver abi.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 27/02/2017 15:56 tarihinde µh tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Feb 2017, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ana fikri başa yazarsan mecbur okur

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Feb 2017, 18:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lol habercilikte kalite

y
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 27 Feb 2017, 18:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kendini hayvansever olarak niteleyenlerin cogu bu sekilde malesef. Hem hayvanlara hem de cevredekilere zararlari var aslinda. Toplum icinde yasamanin da bazi kurallari var, herkes kedilere karsi ayni tepkiyi vermek zorunda degil. Alerjisi olan da korkan da var yani.

Uzun lafin kisasi; respect.
Üye
medal 1k
ID § 27 Feb 2017, 19:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Aceace
Sorun şu ki... Kedi evi ciddi anlamda büyük ve kedi evini her akşam apartmanın içine alıyorlar. Kısacası istifçilik bu sefer apartmanın giriş kapısında yapılmaya başlanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere apartman 2. defa parazit salgınına yakalanıyor. İki salgında da apartmanının ilaçlanması için bizzat uğraşan kişi şu anda sosyal medya üzerinden lince uğruyor.
şunu yazdın ya ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. Bizim apartmanda da aynı tipler var gireken çıkarken kedilere basmayayayım diye dikkatli olmaktan gına geldi. Onu geçtim benim golden kedilere saldırıp parazit ve benzeri mikropları kapmasın diye kucakta geçiriyorum kapıdan sabah akşam aynı terane.
Üye
ID § 28 Feb 2017, 09:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İnsanı mesleğiyle vurmaya çalışmaları çok kötü. Adam hayvanlar için uğraşsın çabalasın sonra kötü veteriner olsun. Yazık valla
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 09:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya herkes beslemek zorunda mı ?
adam kediden korkuyordur alerjisi vardır

bir çok sebepten ötürü rahatsız oluyordur

gitsin parkta beslesin bina içinde sokak kedilerinini işi ne ya da alsın evine

kaynak: ntvspor
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 09:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kaldı ki yönetici veteriner ise tek başına mı alıyor bu kararı apartman yönetimi var
şikayet mekanızması var denetleme bilmemnesi var

kaynak: ntvspor
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 09:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İnsan sevmeyen, hayvan sevmez.

[̲̅k̲̅][̲̅e̲̅][̲̅k̲̅]
Üye
ID § 28 Feb 2017, 10:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi tamam parazit olayında haklısın. Ama adam belediye veterineri diyorsunuz. Elinde tüm imkanlar var. Hayvanların bakımlarıyla ilgili bir çalışma neden yapmıyor? Yada ne bileyim neden alıp barınağa götürüp sahiplendirmeye çalışmıyor?

Ortada sıkıntı yaratan bir durum var çözüme en yakın kişi bile çözümsüzlük içinde. Sadece sorunu başından savmaya bakıyor.
Üye
ID § 28 Feb 2017, 10:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ya bu adam hasta hayvanlara aylarca evinde bakıyor sahiplendirmeye çalışıyor. Bizde barınaktan sahiplendik. 20 gün Saygunda kaldı bizim ufak it tedavisi bitene kadar. En çokta hiç bir işe el atmayıp sosyal medyadan sayıp küfredenlere kızıyorum. Önce bir işin aslını öğren değil mi ama nerdee
Üye
ID § 28 Feb 2017, 10:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sinera
Abi tamam parazit olayında haklısın. Ama adam belediye veterineri diyorsunuz. Elinde tüm imkanlar var. Hayvanların bakımlarıyla ilgili bir çalışma neden yapmıyor? Yada ne bileyim neden alıp barınağa götürüp sahiplendirmeye çalışmıyor?

Ortada sıkıntı yaratan bir durum var çözüme en yakın kişi bile çözümsüzlük içinde. Sadece sorunu başından savmaya bakıyor.

Bir doktor nasıl ki elindeki ilaçları kafasına göre dagıtamıyorsa veterinerde barınaktaki ilaçları toplayıp ilaçlama yapamaz. Yaparsa barınaktan aldığı ilaçları satıyor diye haber çıkmaz mı bir düşün. Hepsi sayılı numaralı ilaçlar. Hayvansever diye geçinmeyi bilen insanların o hayvanları alıp barınağa götürmesi orda ilaçlatması lazım. Bizim karşı komuşumuzunda nerden baksan 30 kedisi vardı ama kadın her hafta bir kediyle barınağın yolunu tutardı. Hadi barınağa götüremiyor öyleyse arayıp yardım isticek.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 10:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayvan konusu oldu mu asla tek taraflı birşeylere güvenmiyorum artık. ortalık panter emel dolu. en ufak bir şeyde shitstorm dönüyor.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Feb 2017, 10:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
ad3m
İnsan sevmeyen, hayvan sevmez.
yalan, yok boyle bir sey inanmayin.
Syf: ««/ 6 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum