[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ Hypoallergenic Kedi...
Yazar RSS Konu: Hypoallergenic Kedi {2044}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Nov 2016, 14:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi tuyu koltukta vs air prufier bir nebze hava temizler gibi geliyor. ust bas koltuk vs sorun aslinda.

Scalanova#2827

Kifflom!
Yörünge Disi
ID § 29 Nov 2016, 15:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yararı olur, çözümü olmaz.

[forum.paticik.com]

ben aylardır okuyup, bir şeyler deniyorum. geçen hafta amerikan hastanesindeki alerji uzmanını gördük. kadın baya donanımlı, amerikada eğitim görmüş evde kedi besleyen ve alerjisi olan biri falan. hani konuya son derece kendi evinden hakim.

tek çözümü alerjeni tamamen ortamdan çıkartmak. onu yaptıktan sonra bile haftalarca alerjenler evde kalmaya devam ediyor. 6 hafta sonra tam olarak temizleniyor.

senin durumunu çok anlamadım ama aile dostu, geliyor oturuyoruz yemek yiyoruz takılıyoruz gibi bir durumsa ve kedi bu aktivitelerin yapılacağı ortamda normalde 7/24 özgür takılacaksa ne yaparsan yap çözüm olmaz.

yapabileceğin en ileri önlem şu olabilir, bir tane izole oda seçersin. hava girişi çıkışını max. seviyede azaltırsın (kapı altı hava geçirmeyen şeyler falan). odaya girip çıkarken kıyafetlerini değiştirirsin. odada air purifier çalıştırır, sık sık toz aldırırsın. gelen misafirde eve maskeyle girip direkt o odaya geçer. o odaya asla ve asla kedi girmez.

ben yatak odasını aylardır izole etmeye çalışıyorum, ne yaparsan yap o tüy ve beraberinde alerjen odaya bir şekilde yolunu buluyor. sen gözle tüy görmesen de tüy oraya geliyor ve alerjiyi tetikliyor.

anlattığına göre baya alerjisi var, ızdırap haline gelmesini istemiyorsan (sana, misafire ve kediye) hiç o işe girme derim. nacizade tavsiyemdir. kedi dediğin şey ömürlük biliyorsun, böyle bir sorunun kaynağı haline geldiğinde çok sıkıntıya sokar hayat tarzınızı ona göre şekillendirmek veya hayvanı vermek zorunda kalırsınız.s

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '


1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/11/2016 15:09 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Nov 2016, 15:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oha o link ne oyle tez yazmissin konuda.. supermis.

kalsin kedi bu kadar dert cikaracaksa zaten. iste aklimiza gelen satin alacagimiz eve gidip orada 1 saat gecirmekti. hani olurda sansimiza su kedi salyasina karsi alerjisi var ise ve o kediye karsi sikintisi yoksa.

ama ilginctir hayati boyunca kedilerle yasamis bir gun sokakta bir kediyi oksayinca baslamis alerjisi.. anlik. cok ilginc inanamadim yani. sonrasinda her turlu kediye baslamis.

Scalanova#2827

Kifflom!
Yörünge Disi
ID § 29 Nov 2016, 15:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
alerji konusu insana kafayı yedirir. benim hiçbir şeye alerjim olmadı hayatım boyunca. eşimden dolayı öğrendim, muhattap oldum. gerçekten rasyonel adamın kafayı çizmesine yeterli başlı başına. insanın bir de sevdiklerine etki ettiğinde daha kötü oluyor, çaresiz kalıyorsun izlemek dışında elinden bir şey gelmiyor. kendine geldiğinde yine bir derece sineye çekiyorsun.

kediyle etkileşime girdiğinde alerjisinin tutması her zaman kediye alerjisi olacağı anlamına gelmiyor bu arada. hiç kedi alerjisi olmayan biri kediyi sevdiğinde veya kedi olan ortama girdiğinde alerjik tepkiler vermeye başlayabiliyor. bunun sebebi triggerlar. mesela sende toz alerjisi var ama kedi tüyü toz alerjisi için trigger oluyor, normalde alerjik tepki vermediğin toz oranında kedi tüyü ile etkileşime girdiğinde dramatik alerjik semptonlar ortaya çıkmaya başlıyor.

diğer örnekler mesela :

Dust Allergy Triggers

Dust mites
Cockroaches
Mold
Pollen
Pet hair, fur or feathers

toza alerjisi olanın evdeki molddan dolayı toz alerjisi falan tutabiliyor yani. iğrenç bir şey.

en güzeli çok iyi bir alerji uzmanı bulmak ve ona danışmak durumu anlatmak. test yapıyorlar ama testi belli adet alerjene karşı yapıyorlar, çok definitive değil ama en azından "kediye alerjim var mı" sorusunun yanıtını alabilir çünkü 3 adet kedi alerjen proteini var ve hepsine karşı tespit edici test yapılabiliyor. kısa süreli ziyaretler için etkili ilaçlar var direkt semptonları bastırıyor ama sürekli kullanıma uygun değil örnek veriyorum. onlardan yazabilir. burun spreyi yabilir falan. alerji uzmanı (gerçekten uzmanlığı alerji olan, kendini uzman ilan etmişler değil) çok az adette var ne yazık ki. bunların içinden iyisini bulmak gerek ki işe yarasın.

TR'de olursan ve bir şeyler alacak olursan amerikan hastanesindeki uzman hepaonline 'a yönlendiriyor. oradaki ürünlerin çoğu yurt dışı onaylı ürünler. ürüne ihtiyacın olursa oradan fikir alabilirsin. doktor onaylı en azından.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '


2 defa güncellendi. Son güncelleme 29/11/2016 15:27 tarihinde bingildak tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Nov 2016, 16:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cok saol bilgiler icin ve allah sabir versin ne diyim.. esinde olmasi uzucuymus insallah cozumu bulursunuz.. birde bu kadar otdan boktan herseyden onun bununla sunun birseyle etkilesimi ile oldugunu bilmiyordum acikcasi.

edit : birde arkadasimdan biliyorum cidden dert, dedigim gibi bir keresinde adam sabah kalkti bizim evde oluyordu. bozgaz sismis nefes alamiyordu.. senenin belirli donemlerinde havadan bir seyler kapar aksirir tiksirir gozleri akar falan.

Scalanova#2827

Kifflom!


1 defa güncellendi. Son güncelleme 29/11/2016 16:15 tarihinde Kanuni tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum