[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ Kısır Kedi Maması...
Yazar RSS Konu: Kısır Kedi Maması {6788}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 07 Apr 2016, 01:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
df
sen 1 kiloyu günde yiyosun o 2 haftada yiyo =)
yok be, nerde 1 kilo yiyorum..
katik edip ekmek yiyorum anca.
TW
medal 1k medal 5k
ID § 07 Apr 2016, 07:52    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Pro Plan sterilized somonlu kullanıyoruz biz ve çevremizdeki kedi besleyenler en azı 5 yıldır en fazlası 8 yıldır sorunsuz devam ediyor. Somonlu tüyleri de gözle görülür şekilde güzelleştiriyor.
Üye
ID § 07 Apr 2016, 10:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Somonlu koku yapıyor mu? Sırf koku yapar diye hindi ve tavuklu alıyorum.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 07 Apr 2016, 10:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
aquatik
Yıllardır Royal Canin urinary s/o kullanıyoruz, çok memnunuz, kediler de severek yiyor. Bu mama özellikle kısırlaştırmadan sonra idrar yolu sorunu yaşayan kediler için öneriliyor. Yanı sıra, değişiklik olması açısından Pro Plan sterilized somonlu kullanıyoruz biz de. Her 2 mama da en az 7-8 yıldır kullandığımız mamalar. Herhangi bir sorun yaşamadık.

Bu mamayla tedavi süresine up to 6 months diyo, 6 ay sonra idrar tahlili yaptırıp kontrol ederek kısırlaştırılmışmamaya geçiniz falan yazıyodu sitesinde

On kilo söyledim proplan somonluyu, iyimiş de 200 lira. Teşekkürler tavsiyeler için

Alinti
Sufi
ben 2.5 yıldır nd tahılsız kısırlaştırılmış veriyorum. hiçbir sorun olmadı. kedim dişi.

ayrıca,
Alinti

Özellikle üşbeş senedir x markayı kullanıyoruz hiçbir sağlık sorunu yok, tüyleri pırıl pırıl, dişleri sapasağlam, kilosu mükemmel, kakası tek ve türk, çişinin kokusu kafanı kum kabına sokmazsan gelmiyo diyeniniz varsa
diyorum. kedisine göre değişiyor malesef.

Dişi kedide pek idrar yolu problemi yaşanmıyo zaten sanırım, ama haklısın tabi kedisine göre değişiyo elbette. Bizimkinin genetiği de biraz çürük çıktı ama nd tahılsızın bi paketi bitince idrar yolu gg olunca işte ciddi soğudum ndden

2 defa güncellendi. Son güncelleme 07/04/2016 10:12 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 07 Apr 2016, 12:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hangi mamayı alıyoruz şimdi?

edit yapim. Brit care sterilised aldım ilk defa geçen ay. Fiyat/performans+besin değerleri iyi gibi, 7 kilosunu 150 tl'ye mi ne almıştım yanlış hatırlamıyosam. Ama tekliflere açığım yani.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 07/04/2016 13:01 tarihinde sadman tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 13 Jul 2017, 17:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kedinin yarısı kayboldu eheh

kısırlara özel mamaya hemen başlamak gerekli mi? şuanki maması bitince başlasak olur mu? yeni aldım ziyan olmasın

Praise the Sun
Üye
ID § 13 Jul 2017, 17:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vete sor onu da yani toplam kaç paralık mama ziyan olacak ki? ayrıca hem ziyan olmaz, sokak kedilerine ver ne güzel, hem aklında soru işareti kalmaz seninkiyle ilgili hem iyilik yapmış olursun.
Üye
ID § 13 Jul 2017, 17:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oburunun icine karistir

"Did not your mother about me warn?"
Üye
ID § 13 Jul 2017, 17:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
sabonis
vete sor onu da yani toplam kaç paralık mama ziyan olacak ki? ayrıca hem ziyan olmaz, sokak kedilerine ver ne güzel, hem aklında soru işareti kalmaz seninkiyle ilgili hem iyilik yapmış olursun.

vet müsait değildi, araba çarpmış bi köpeğe müdahale ediyorlardı kediyi alırken

200tl mama yeni almıştım. sokak kedilerine biraz ucuzundan veriyorum çok yedikleri için

Praise the Sun
Üye
ID § 13 Jul 2017, 17:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
karıştırarak vermen lazım zaten başta motorlar bozulabilir.
ben royal kanin veriyorum bu arada. dişilere özel kısır mama veriyordum ama açığa geçtim karma.
Üye
ID § 17 Jul 2017, 14:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Fitmin'in Solution Weight Control iyidir. Az alırsan bu da pahalı, sanırım 2 kg'ı ben son aldığımda 80-90 falandı; ama 10 kg'ı 200-230 arası

Haftaya netleşir
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 17 Jul 2017, 19:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dişi kedide problem olmaz kolay kolay, bitmesine yakın kısırlaştırılmışla karıştıra karıştıra verirsin.

ytd
Üye
medal 1k
ID § 17 Jul 2017, 19:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kısır mamaların olayı düşük kalori ve düşük fosfor, magnezyum. Kullandığın mamanın magnezyumu falan düşükse porsiyonu azaltarak verebilirsin. Zaten idrar yolları problemi çoğunlukla erkek kedilerde çıkıyor.

Ha bi de en önemlisi kediye bol bol su içirmeye çalış. İçmiyorsa yaş mamalarla desteklemeye çalış.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 17/07/2017 19:40 tarihinde Slint tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum