[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ / Pati Pet
|-- |-- |+ Köpeklerde Kuru Mama Seçimi...
Yazar RSS Konu: Köpeklerde Kuru Mama Seçimi {30843}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 15 Aug 2013, 20:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cem Bey de olabilir karıştırmışım sanırım. Mamalar hakkında zaten ülkemizde kaliteli 5-6 marka olduğundan fazla uğraşmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Bu arada bu kriterlere göre incelemesini yaptığım ve ek takviyeler gibi beslenme hakkında daha detaylı bilgiler içeren blog siteme de bakabilirsiniz.

[www.kopeklerdebeslenme.blogspot.com]
Üye
ID § 10 Nov 2017, 01:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Türkiyede üretiken rexlex plus ve bonacibo dan korkmayın senelerdir köpek bakiyorum ve cevremdekiler bakiyor bir iki de deil suanda bahcemde beş adet var.Yavruluk donemlerinde on iki aya kadar Royal canin maxi junior veriyorum ondan sonra ya Bonacibo ya Reflex ProPlan filan o paralarin mamasi deil ne avrupa ne amerika proplan i ancak sokak hayvanlarina veriyor.

Maddi duruma göre Royal canin maxi junior yerine Orijen , Acana , Taste of Wild gibi mamalarda verilebilir.Son senelerdede Brit Care in tahilsiz serisi cok iyi cok iyi verim aldim.

Genelde Veterinerler doldururlar ProPlan lari kliniklere cunku cok ciddi para kazaniyorlar bugun sordum 270 dediler proplan hadi aldik diyelim 230 a yazik gunah.

Türkiyede bu işi yapan iki buyuk firma var biri Cagatay yem ( bonacibo ) digeride LiderPet ( Reflex ve Spectrum serisi ) her iki firmanin alt markalari var her bütçeye göre.

Proplan da alsan Royal canin da alsan hepsi aynı hammaddelerden yapiliyor birinin vitamini fazla birinin mineral i fazla bu arada Royal canin avrupada 30 euro bizde 250 den aşşa bulamiyorsun smiling smiley
Yörünge Disi
ID § 10 Nov 2017, 01:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çağatay yem en iyisi.
ekşi'de mi burada mı biri, çağatay yem'in mamaları cips gibidir, hayvanlar o yüzden severek yiyor, besleyici bir tarafı yok diyordu ama ben pek inanmıyorum.

gerçi bizim kediler bir kere mama paketini parçalamışlardı kaplarında mama olmasına rağmen, herhalde kokusu çekti.
MTG Turnuvası 1.si
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Nov 2017, 08:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yaban mama var bir de
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 Nov 2017, 11:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Valla bonacibolardan çok memnunduk biz de, ta ki royal canin'e dönene kadar.

Kedilerin yemesinde hiç bir sorun yok, ikisini de gayet iştahla yiyorlar. Kullandıkları hammaddeler aynı, onları da kontrol ettik. Sıkıntı tamamen tüy dökme üzerineydi bizim.

Bonacibo kullanırken ev tüyden geçilmiyordu. Her hafta tarıyoruz zaten ona ragmen her yer tüy oluyordu (4 tane var).

Royal Canin'e dönünce tüy dökme sorunu inanılmaz azaldı. O yüzden bir daha kullanmadık. Besleyicilik bir yana ama hayvanlarda farklı problemlere yol açıyor olabilir diye düşünüyorum artık, o yüzden bilinen markalardan şaşmam gibi pahalı da olsa.

hopdediks
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum